Sbírka ukončena:

Okouzlující Natan potřebuje intenzivní terapii, přispějme na její financování

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
53 040 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
171 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
175 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Okouzlující Natan potřebuje intenzivní terapii, přispějme na její financování

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
53 040 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
17. 9. 2020

Natan neměl nejjednodušší vstup do života. Narodil se předčasně, měl problémy s dýcháním a ještě v nemocnici prodělal oboustranný pneumotorax a infekci. Problémy s dýcháním přetrvávaly a ještě k nim přibyla hluchota a špatný motorický vývoj. I přes všechny těžkosti se maminka Natana nevzdala a poctivě s ním cvičila, díky tomu Natan chodí, jeho chůze je však velmi nestabilní.

Komu pomůžete

Natan se narodil ve 28tt a několik dní musel být intubován na neonatologickém oddělení, jelikož nezvládal sám dýchat. Následně musel několik týdnu podstupovat oxygenoterapii, než se naučil dýchat sám bez pomoci. V nemocnici prodělal oboustranný pneumotorax a několik infekcí.

Z nemocnice byl propuštěn jako zdravé dítě, které nemělo žádné vážné zdravotní problémy – pouze dýchání nebylo ideální, posléze mu bylo diagnostikováno nealergické astma a do dvou let trpěl velmi častými záněty průdušek a zápaly plic.

Když bylo Natanovi asi půl roku, zjistil se u něj problém se sluchem. Musel začít nosit naslouchadla a později mu byl voperován kochleární implantát. Nyní slyší dobře a zvládá se bez problémů domluvit se svým okolím.

Natan začal chodit až kolem dvou a půl let a jeho chůze byla velmi neohrabaná. Neurolog paní Gerner sdělil, že se jedná o mozečkovou nezralost, která se s věkem bude lepšit, takže má Natan velmi dobrou vyhlídku na to, že bude chodit normálně. Momentálně sice zvládá chodit i bez opory, ale jeho chůze je velmi nestabilní a působí „opile“.

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Aby Natan zlepšil chůzi potřebuje absolvovat intenzivní čtyřtýdenní terapii a další služby v Neurorehabilitační klinice Axon.

V této terapii bude Natan pod dozorem specialistů cvičit v kosmickém oblečku TheraSuit

Odkazy

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  10. 2. 2021 10:11
Filip
150 Kč  •  24. 1. 2021 10:13
Milý dárce
200 Kč  •  31. 12. 2020 11:58
Laskavý dárce
50 Kč  •  23. 12. 2020 23:07
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  12. 11. 2020 18:03
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 10. 2020 12:39
Laskavý dárce
100 Kč  •  15. 10. 2020 11:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat