Sbírka ukončena:

Podpořme společně nezávislé taneční umělkyně a umělce #kulturažije

Vybráno 0 Kč 6 350 Kč
od 8 dárců
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
794 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
124 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme společně nezávislé taneční umělkyně a umělce #kulturažije

Vybráno 0 Kč 6 350 Kč
od 8 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nadacni fond pro taneční kariéru

Nařízení spojená s koronavirem jsou těžká pro všechny. Pro kulturu ale mohou být likvidační. Podpořte umělkyně a umělce v oblasti nezávislého tance, nového cirkusu a pohybového divadla.

Komu pomůžete?

Chceme podpořit taneční umělkyně a umělce, pro které jsou výpadky příjmů z tvůrčí, ale i pedagogické činnosti likvidační. Jde o lidi, kteří se věnují tanci, fyzickému divadlu, pantomimě, akrobacii, choreografii a kteří, aby ekonomicky zvládli pokrýt základní životní náklady, pracují běžně na několika projektech a ještě učí v tanečních školách a studiích. Jejich „pracoviště“ – divadla, školy, studia – jsou už více než měsíc zavřená, a nejspíše ještě dlouho budou.

Jejich život je pohyb a tvorba. Jejich práce je tančit pro diváky. Jejich příjmy patří v umění k nejnižším, zato dřina a riziko k nejvyšším. Chceme sbírkou podpořit umělce, které není tolik slyšet, ačkoli patří k nejohroženějším. Současná krize může promarnit jejich talent a roky práce. Přišli bychom o spoustu krásy. 

Podpořte nezávislé tanečníky, akrobaty, mimy, herce v pohybovém divadle v těžké době, která pro ně může být likvidační.

Nadační fond pro taneční kariéru je jedinou organizací v České republice, která aktivně podporuje tanečníky, performery, mimy a akrobaty v průběhu jejich kariéry. Usiluje o zlepšení jejich profesních podmínek – platového ohodnocení, bezpečnosti práce, profesního rozvoje i druhé kariéry. Věnujeme se advokacii, výzkumu, konzultacím a vzdělávání. Jsme nezávislá expertní organizace a víme, kdo vaši pomoc potřebuje. Dozvíte se od nás, jak a komu jste pomohli. Věnujeme se umění kontaktu, komunikace a podpory.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  18. 5. 2020 22:36
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  14. 5. 2020 23:35
Milý dárce
300 Kč  •  12. 5. 2020 17:45
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  4. 5. 2020 19:19
Laskavý dárce
500 Kč  •  4. 5. 2020 12:11
Laskavý dárce
500 Kč  •  1. 5. 2020 21:47
Štědrý dárce
50 Kč  •  29. 4. 2020 22:32
DobroDárce
1 000 Kč  •  29. 4. 2020 22:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat