Sbírka ukončena:

Přispějme Rozince na kolo, aby mohla s bráškou a maminkou na projížďky

Vybráno 0 Kč 213 810 Kč
250 000 Kč
 -
320 dárců
Celkem se zapojilo
668 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
100 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispějme Rozince na kolo, aby mohla s bráškou a maminkou na projížďky

Vybráno 0 Kč 213 810 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Martina (kamarádka)
Datum přidání
13. 1. 2021
Poslední aktualita

18. 5. 2021 14:38

Maminka Zita a malá Rozinka děkuje všem dárcům

Maminka vůbec netušila a nevěřila, že by se taková částka mohla vybrat a neskutečně ji to zaskočilo. Navíc si uvědomila, že má kolem sebe spoustu lidí, kterým na Rozince záleží víc, než by čekala.

Pořád se ze všeho vzpamatovává a vehnalo jí to nový smysl a energii do žil. Rozinka se nemůže dočkat až bude trajdit na kole. A že už jí brácha nebude ujíždět. 

Velké poděkování patří všem dárcům, rodině, a organizátorce sbírky tetě Martině a portálu Donio!

                 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Rozárka se narodila před více než 3 lety jako májové dítko. Krátce po narození jí byla diagnostikována achondroplazie. Rozinka se zkrátka řadí mezi lidičky s nízkým vzrůstem.

 I přes to všechno je Rozinka holčička jako každá jiná. Je usměvavá, ráda se obléká a parádí.

Bohužel s přibývajícím věkem přichází i první nesnáze. Rozinka už začíná sama vnímat, že je a bude jiná, speciální. I obyčejná jízda na kole je pro ni nedosažitelný cíl. Celá rodina však cyklovýlety miluje a chtěli by na ně jezdit i s Rozinkou. Na to však potřebují speciální kolo, které stojí 250 000 Kč, což si rodina bohužel nemůže dovolit. 

Prosím, umožněme Rozince prožít radost z jízdy a užívat si života.

O Rozince

Rozinka se narodila do milující rodiny jako mladší ségra staršího brášky Románka.

Krátce po porodu začala pro rodiče dlouhá cesta, která nemá zdaleka konce. Rozince byla potvrzena geneticky podmíněná porucha pohybového aparátu. Holčička se zkrátka řadí mezi lidičky s nízkým vzrůstem, do skupiny tzv. Palečků. S touto diagnózou souvisí potíže nejen zdravotní, ale i sociální. Rozárka byla a je spokojené dítko. Do jednoho roku jejího věku působil její vývoj zcela běžně. S přibývajícím věkem už to není tak jednoduché. Na malém městě je zařazení a přijetí jakékoliv odlišnosti těžší. Rozinka sice chodí do běžné školky, ale má osobní asistentku, která jí pomáhá s oblékáním a chrání ji. Rodiče s holčičkou jezdí po nekonečných vyšetřeních, rehabilitacích, lázní. Využívají různých technik cvičení a rehabilitací, jen aby jí pomohli a bolest zmírnili. K současným denním strastem přibývají bohužel další a další zdravotní problémy. V únoru ji čeká náročné vyšetření a operace v nemocnici v Motole, protože jí nefunguje ledvina tak, jak by měla. Je samozřejmé, že přibývající zdravotní komplikace souvisí s její diagnózou a čeká ji náročná cesta. Rodiče se však zároveň snaží Rozince zachovávat běžný život. Chtějí, aby měla kamarády, běhala po hřišti, osamostatnila se, navštěvovala kroužky a do budoucna jejich pomoc využívala minimálně.

Nejvíce ze všeho milují cyklovýlety. Aby Rozinka mohla jezdit také, potřebuje speciální kolo, jehož cena je 250 000 Kč.

Sami rodiče si o pomoc neřeknou, ale vím, že je to pro ně neskutečně těžké a váží si každé pomoci. Rozinka je jejich sluníčko a dobíječ baterek. Když je mamince nejhůř, ví, že tu pro ni musí být a že jí za to odmění nějakou svou roztomilou hláškou. Rozinka se ve světem určitě neztratí.

Prosím, pomozme Rozince a jejím rodičům v cestě za běžným životem!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky rodiče využijí na sestrojení speciálního jízdního kola, které by umožnilo jezdit s bráchou a maminkou na cyklovýlety. Díky speciálnímu kolu by si Rozinka mohla jízdu užívat a nebyla by to pro ni taková dřina. 

Pokud by nepodařilo vybrat částku (250 000 Kč) na toto konkrétní kolo, jsou další možnosti využití. Rozince by zakoupili elektrokolo, vozík za kolo nebo by prostředky využili na potřebné terapie.    

Jsme a budeme rádi za jakoukoliv pomoc, nejen finanční. Moc nám pomáhá zařazení a přijetí Rozinky mezi vrstevníky a další děti.

O nemoci 

Achondroplázie, nejčastější příčina malého vzrůstu, je geneticky podmíněnou chorobou pohybového aparátu. Jedná se o autozomálně dominantně dědičné onemocnění způsobené specifickými bodovými mutacemi. Onemocnění způsobuje malý vzrůst jedince, většinou se jedná o výšku pod 130 cm.

Lidé s nízkým vzrůstem jsou pro naši společnost ještě pořád málo přijatelní. Potýkají se s posměchem a nepochopením. Přitom jsou to velcí bojovníci a hrdinové. Aktivity, které jsou pro nás běžné, jsou pro ně obrovskou výzvou.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

18. 5. 2021 14:38

Maminka Zita a malá Rozinka děkuje všem dárcům

Maminka vůbec netušila a nevěřila, že by se taková částka mohla vybrat a neskutečně ji to zaskočilo. Navíc si uvědomila, že má kolem sebe spoustu lidí, kterým na Rozince záleží víc, než by čekala.

Pořád se ze všeho vzpamatovává a vehnalo jí to nový smysl a energii do žil. Rozinka se nemůže dočkat až bude trajdit na kole. A že už jí brácha nebude ujíždět. 

Velké poděkování patří všem dárcům, rodině, a organizátorce sbírky tetě Martině a portálu Donio!

                 

15. 2. 2021 11:44

Pozdrav od Rozinky

Rozinka se má k světu. Těší se na jaro a na teplo, aby mohla do školy víc, než nyní. Maminku Zitu trápí blížící se operace v Praze. Všichni věří, že všechno dobře dopadne. Rozinku láká skákání na trampolíně, ale kvůli kloubům může jenom chviličku. A ta stojí za to. Baví se celá rodina. Snad bude moci brzy dovádět i na kole!!!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
200 Kč  •  18. 4. 2021 9:28
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  17. 4. 2021 21:42
Štědrý dárce
500 Kč  •  17. 4. 2021 21:01
Velkorysý dárce
500 Kč  •  16. 4. 2021 6:19
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  24. 3. 2021 8:11
Štědrý dárce
122 Kč  •  12. 3. 2021 15:44
Štědrý dárce
300 Kč  •  11. 3. 2021 16:40
Milý dárce
100 Kč  •  7. 3. 2021 8:23
Milý dárce
500 Kč  •  7. 3. 2021 8:14
Laskavý dárce
100 Kč  •  2. 3. 2021 9:11
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 3. 2021 7:32
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  27. 2. 2021 21:37
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 2. 2021 18:15
Štědrý dárce
500 Kč  •  25. 2. 2021 16:19
DobroDárce
100 Kč  •  23. 2. 2021 16:04
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  23. 2. 2021 13:44
Velkorysý dárce
150 Kč  •  23. 2. 2021 12:15

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat