Sbírka ukončena:

Na Františkovy cesty

Vybráno 0 Kč 6 678 Kč
400 000 Kč
 -
11 dárců
Celkem se zapojilo
607 Kč
Průměrná výše daru
1 290 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Na Františkovy cesty

Vybráno 0 Kč 6 678 Kč
400 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Soňa Lehnerová (matka Františka)
Datum přidání
8. 4. 2021

Františkovi byla diagnostikována DMO. Trpí jejími následky – vada sluchu, zraku, psychomotorický vývoj opožděný, mentální retardace. Aby maminka Soňa mohla zajistit veškerou péči o syna, potřebuje větší auto. Vozí ho autem k lékařům do Plzně a do Prahy, do sanatorií, do školy, do stacionáře a na rehabilitační pobyty 2× ročně. Za každou korunu bude rodina velmi vděčná!

Komu pomůžeme?

František se narodil 24. 12. 2007. Ve 4. měsíci svého věku byl hospitalizován v nemocnici. Po týdnu hospitalizace byl propuštěn domů, ale stav se natolik zhoršil, že po návštěvě dětské lékařky byl okamžitě převezen do Plzeňské nemocnice. Měl sepsi celého organismu a hypoxii – nedokysličení mozku. Byla diagnostikována DMO.

Průběh nemoci byl velice vážný, byl uveden do umělého spánku a zároveň na plicní ventilaci. Následky nemoci se projevovaly postupně později, mentální retardace, psychomotorický vývoj opožděný, těžká hypotonie, strabismus. V 8. měsíci mu byla zjištěna těžká sluchová vada hraničící s oboustrannou hluchotou, dále zjištěno zhoršování zraku. V dalších letech řešili lékaři následky jeho postižení (zrak, sluch, pohybový aparát), následovaly opakované rehabilitační pobyty na doporučení lékařů 2 – 3× ročně. S každým rehabilitačním pobytem se jeho stav zlepšuje – naším velkým přáním a cílem je, aby chlapec začal samostatně chodit.

Ve svých 13 letech ještě samostatně nemůže chodit, zvedá se do sedu, na židli sedí samostatně, za podpory dospělého stojí a nakročuje. Doma provádíme doporučená cvičení, chůzi procvičuje v pomůcce – chodítku a využíváme asistenčního pejska pro canisterapii. Pokud je to možné, jezdíme na koníčcích. 2× týdně vozím Františka do stacionáře, aby poznal i jiné prostředí a absolvuje náhradní základní školní docházku. František žije s námi ve 4 členné rodině. Já jsem od narození synka doma a pečuji o něj celodenně, nemám příjem z pracovního poměru, pobíráme příspěvek na péči a příspěvek na mobilitu. Manžel je jediným výdělečným členem rodiny, pracuje jako dělník v zaměstnaneckém poměru. V rodině je 19 letý syn Daniel, student gymnasia.

Na co konkrétně budou vybrané prostředky využity?

Peníze ze sbírky budou použity na nákup nového osobního automobilu zn. Peugeot. Vzhledem k zajištění péče musím mít velký automobil, aby se veškeré potřebné věci (zavazadla, mechanický vozíček, další vozíček do terénu, zdravotní židlička atd.) do vozu vešly. Nový vůz zn. Peugeot stojí  791 tis. Kč, na což nemáme vlastní prostředky. Částku 200 tis. Kč nám přispívá úřad práce, do výše 100 tis. nám bude vrácena DPH. Oslovila jsem i jednoho sponzora a nadaci (přispěli částkou celkem 50 tis. Kč). Pomůžete-li nám alespoň nějakou částí na tento účel, budeme vám s Františkem velmi vděční. 

Pokud by se vybralo více peněz (a auto bylo kompletně uhrazeno), pak se použijí na rehabilitační pobyt. Rehabilitační pobyty nám lékaři doporučují 2× ročně. Pokud to situace dovolí, jezdím se synem do Klimkovic na 4 týdny a do Piešťanna 12 dní.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štefkovi
500 Kč  •  31. 5. 2021 8:50
Posíláme pozdrav z rybího ráje :-)
Laskavý dárce
500 Kč  •  25. 5. 2021 12:11
Štědrý dárce
500 Kč  •  12. 5. 2021 19:59
Velkorysý dárce
500 Kč  •  12. 5. 2021 15:39
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  2. 5. 2021 15:15
DobroDárce
100 Kč  •  2. 5. 2021 14:51
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  28. 4. 2021 11:05
Štědrý dárce
1 290 Kč  •  21. 4. 2021 3:30
DobroDárce
300 Kč  •  19. 4. 2021 12:45
Laskavý dárce
1 288 Kč  •  15. 4. 2021 10:00
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  12. 4. 2021 20:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat