Sbírka ukončena:

Auto pro nemocného Luboše

Vybráno 0 Kč 17 400 Kč
260 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
2 900 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
94 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro nemocného Luboše

Vybráno 0 Kč 17 400 Kč
260 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ludmila Ulrichová (manželka)
Datum přidání
15. 4. 2021

Sbírka je určena pro mého nemocného manžela Luboše, který je odkázán na invalidní vozík. Naše staré auto dosloužilo a rádi bychom vybrali finance na zakoupení nového automobilu, aby se mohl dopravovat do 30 km vzdáleného města k lékaři a na rehabilitace.

Komu pomůžeme?

Sbírku bych chtěla založit pro nemocného manžela. Manžel je již 21 let v invalidním důchodě a za poslední 3 roky se jeho zdravotní stav výrazně zhoršil. Nyní je osobou ZTP závislou na pomoci jiné osoby ve II. stupni závislosti. Já o něj pečuji a zajištuji mu celodenní péči a doprovod k lékaři či na rehabilitace.

Po bytě se manžel pohybuje pomocí chodítka a venku na invalidním vozíku. Na úřadu práce jsme si požádali o příspěvek na automobil, ale bohužel nám nebyl přiznán. Podmínky pro jeho přiznání jsou velmi přísné. Bylo mu řečeno, že by musel být ochrnutý a nebo bez končetin, ale že je na vozíku to je nezajímá. 

Jinak žijeme skromně v malé vesnici v pohraničí. K lékaři se dopravujeme do 30 km vzdáleného města . Doposud jsme používali naše staré auto, ale již nám dosloužilo a na nové nemáme peníze. Veřejnou dopravou to Luboš z důvodu špatné mobility a oslabené imunity nezvládá.

Pokud nám pomůžete, budeme moc rádi. Děkujeme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na nákup automobilu, díky kterému se Luboš dostane na rehabilitace a k doktorovi. Orientační cenová nabídka na KIA SPORTAGE je 260 000 Kč.

Pokud by se vybralo méně peněž, využijeme je  na přestavbu bezbariérové koupelny.

Moc vám všem děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Martin F.
300 Kč  •  2. 6. 2021 21:12
Držím palce!
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  1. 6. 2021 21:23
Velkorysý dárce
10 000 Kč  •  25. 5. 2021 2:00
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  17. 5. 2021 8:11
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  11. 5. 2021 15:32
Milý dárce
5 000 Kč  •  3. 5. 2021 16:57

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat