Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na auto, aby rodina mohla cestovat nejen k lékařům

Vybráno 0 Kč 169 566 Kč
100 000 Kč
 -
284 dárců
Celkem se zapojilo
597 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
31 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na auto, aby rodina mohla cestovat nejen k lékařům

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Renata Stiborová (kamarádka)
Datum přidání
15. 2. 2021
Poslední aktualita

11. 5. 2021 13:14

Děkujeme!

Všem přejeme krásné jarní dny a zdravíme s Míšou a Laurinkou z paravoltiže, kam jsme děti mohly přihlásit jen díky možnosti dojezdu autem.

Děti si to užívají a já zadržuju slzu. Laurinka nikdy nezvládla spolupracovat s cizími lidmi a díky Valisce (kůň) spolupracuje nádherně. 

             

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Rodiče Lucie a Milan mají 3 děti s autismem. S postupnou diagnostikou dětí se začalo, až byly všechny na světě. Do té doby rodiče neměli vůbec tušení, že všechny jejich děti budou na spektru. Nejvýraznější potíže má jejich dcerka Laurinka (6) a syn Matyášek (3), kteří velice těžce zvládají cestování. Rodina je dobrovolně izolovaná. Děti se cestování veřejnou dopravou velice bojí a během cest musí vystupovat. Nejsou schopni dojet do cíle.

Život s autismem

Bývali běžná rodina. Rodiče a tři děti. Spokojení a šťastní. Od školkovských let se sice objevovaly potíže s nejstarším synem Míšou (11), ale nebyly nijak dramatické. Velmi velké zhoršení nastalo po nástupu do školy. Začaly se objevovat extrémní výkyvy nálad, afekty a agrese. Rodiče synovi hledali pomoc, ale nikdo si nevěděl rady. V srpnu 2018 byla Míšovi diagnostikována porucha autistického spektra – Aspergerův syndrom. Rodina konečně získala odpověď na to, s čím tak dlouho bojovali.

To ale nebylo vše. Celé kolečko se teprve začínalo pořádně roztáčet. Jakmile v roce 2018 nastoupila do školky Laurinka, začaly se objevovat velmi podobné situace jako tehdy s Míšou. Začala být extrémně plačtivá, nezvládala sociální situace, komunikaci. Začátkem roku 2020 psychiatr potvrdil poruchu autistického spektra – Aspergerův syndrom s ADHD a elektivním mutismem.

Točení kola osudu se ale ani teď nezastavilo. Matyášek (3) byl od miminka velice zvláštní děťátko. Permanentně hystericky řval. Hodiny v kuse. Nebylo možné jej uklidnit. V 9 měsících začal s jednoduchými hláskami, tak se všichni radovali, že vše dobře dopadne a strachovali se zbytečně. Opak byl pravdou, jelikož v 10,5 měsících vše ustalo. Matyášek přestal brblat, přestal jíst, přestal reagovat a mnohem více řval. Celé hodiny, celé dny. V únoru 2021 Matyášek obdržel oficiálně uzavřenou diagnózu – porucha autistického spektra – dětský autismus s ADHD.

Matyášek i Laurinka velice těžce zvládají cestování. Laurinka panikaří, pláče, třepe se, křičí a očividně chce hned ven z dopravního prostředku. Kvůli Matyáškovi se musí vystupovat, dělá se mu zle, křičí a při autistickém záchvatu „meltdown“ je velice agresivní. Rodina musí kvůli obtížím Laurinky a Matyáška odkládat jejich návštěvy u odborníků, jelikož k nim musí dojíždět přes 30 min vlakem a dále MHD, což děti nezvládají. Rodina není schopna s dětmi dojet na hippoterapie, které jsou dostupné pouze autem, nemohou dojet ke známým. Nedostanou se s dětmi na výlet jinam, než do svého malého města, jelikož tam s dětmi nemají jak dojet. Nemají možnost s dětmi navštěvovat speciální tělocvičnu, kde by jim terapeutka pomohla s přetrvávajícími primárními reflexy, které děti stále mají. U starších dětí je to již nežádoucí a komplikuje to jejich další rozvoj. Nedostanou se na canisterapie, na plavání, nikam. Rodina potřebuje svoje děti rozvíjet, potřebuje je naučit fungovat mezi lidmi a v nových prostředích, ale přes omezení jejich dětí kvůli strachu z veřejné dopravy toho nejsou schopni.

Na co konkrétně budou vybrané prostředky využity? 

Finance ze sbírky budou využity na nákup 6–7 místného vozidla. Konkrétní typ budeme vybírat na základě aktuální nabídky v autobazarech. Tento typ vozidla je nutný z toho důvodu, že děti nesmí být blízko sebe, jsou pak agresivní. Pokud jedou všechny děti, vzadu s nimi musí sedět dospělá osoba, pro kterou by v menším automobilu nezbylo místo. Žádné z dětí nemůžeme umístit na přední sedadla. Kvůli bezpečnosti a možnému zasahování do řízení. 

Dopravu vlastním vozidlem mají děti doporučenou i ve zprávě od psychiatra, jelikož jejich obtíže jsou v této oblasti opravdu velmi vážné. Žádost o vozidlo nebyla schválena, jelikož děti nemají těžkou mentální retardaci, ani vážný pohybový handicap.

Pokud by se vybralo více financí, než by bylo třeba na zakoupení automobilu, prostředky by sloužily na nutné opravy a dovybavení vozu (autosedačka, speciální potahy s upozorněním na autismus dětí) nebo na nezbytné potřeby pro děti, které souvisí s učením a trénováním. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

11. 5. 2021 13:14

Děkujeme!

Všem přejeme krásné jarní dny a zdravíme s Míšou a Laurinkou z paravoltiže, kam jsme děti mohly přihlásit jen díky možnosti dojezdu autem.

Děti si to užívají a já zadržuju slzu. Laurinka nikdy nezvládla spolupracovat s cizími lidmi a díky Valisce (kůň) spolupracuje nádherně. 

             

7. 4. 2021 15:54

Zdravíme a děkujeme

Zdravíme a představujeme náš poklad (Mazda 5), ke kterému jste hlavně našim dětem pomohli právě vy. Největší dík patří kamarádce, která pro nás sbírku založila, protože my bychom se k tomu nikdy nedokopali. Zastávali jsme totiž názor, že pomoc nepotřebujeme, a o to víc nás její pomoc dojala. Auto je po velkém generálním servisu a myčce a je plně připraveno být krásným, prostorným a hlavně bezpečným parťákem a průvodcem našich dětí. Prozatím jezdíme po našem městě a děti si zvykají. V autě si hrajeme a spojujeme jej s příjemnými zážitky. Během jara a léta nás čekají postupně cesty na fyzioterapie se všemi dětmi, kam bychom bez auta nedojeli. Následně budou i osobní (nikoli jen nedostačující telefonické) kontroly u lékařů, kam se opět dostaneme pouze díky vám, kteří jste nám pomohli vozidlo získat. Velmi si pomoci vás všech vážíme a určitě se ozveme s další aktualizací. Za celou naši rodinu přejeme krásné jarní dny!

             

23. 3. 2021 10:41

Sbírka ukončena, děkujeme!

Děkujeme všem dárcům za veškerou pomoc k nákupu tolik potřebného auta. Vybralo se neuvěřitelných 169 566 Kč. Moc se jako rodiče těšíme, až si auto přivezeme a uvidí ho děti, protože kvůli nim tato sbírka, díky kamarádce vznikla. Konečně budeme moct dojet na terapie, na vyšetření a konzultace, která doteď vedeme pouze telefonicky nebo vůbec. Budeme moct jako většina rodin vyrazit s dětmi do ZOO nebo jen navštívit známé, kam bychom se bez auta už nedostali, ačkoli to ještě předloni šlo. Stav dětí se po této stránce bohužel zhoršil, proto jsme velmi vděční za takovou pomoc, která se nám zde naskytla. Opravdu moc děkujeme a jakmile bude auto doma, hned vám dáme vědět. Děti se s ním začnou seznamovat, aby z auta byl kámoš. Chvíli to zabere. Děkujeme!

                   

4. 3. 2021 10:22

Moc děkujeme!!!

Zdravíme všechny, kteří nám přispěli a samozřejmě i ty, kteří sbírku alespoň sdíleli, nebo o ní pověděli známým.

Velmi si vážíme Vaší pomoci, díky které se podařilo vysbírat už více než 130 000 Kč. To, že se vybralo více, než jsme doufali, pro nás znamená možnost pořízení kvalitnějšího auta s nižší nutností oprav. Rozhodli jsme se pro pořízení sedmimístného vozidla Mazda 5 a sledujeme aktuální nabídku autobazarů. Velice děkujeme za tolik krásných zpráv, které dostáváme jak sem ke sbírce, tak i soukromě. Odsuzující soukromé zprávy se snažíme přejít s nadhledem. O sbírce na auto ví pouze Míša. Laurince a Matyáškovi jsme to nijak neříkali, chceme nechat auto jako překvapení.

Přejeme všem krásné jarní dny a moc děkujeme za jakékoliv další příspěvky!

Lucie, Milan, Laurinka, Míša a Matyášek

               

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  19. 3. 2021 8:38
Laskavý dárce
500 Kč  •  17. 3. 2021 15:38
Drzim vam silno palce!Ste uzasna rodinka.
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  14. 3. 2021 15:36
Laskavý dárce
500 Kč  •  12. 3. 2021 23:07
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  12. 3. 2021 17:37
Velkorysý dárce
500 Kč  •  10. 3. 2021 6:18
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  6. 3. 2021 18:36
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  6. 3. 2021 17:00
Velkorysý dárce
50 Kč  •  6. 3. 2021 8:21
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  6. 3. 2021 7:17
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  6. 3. 2021 7:14
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  5. 3. 2021 21:02
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  5. 3. 2021 19:51
Dobrosrdečný dárce
20 Kč  •  5. 3. 2021 18:43
Laskavý dárce
100 Kč  •  5. 3. 2021 17:40
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  5. 3. 2021 15:58
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  5. 3. 2021 14:12
Dárce, který je pro každou dobrost
2 700 Kč  •  5. 3. 2021 13:01
Martina S.
1 000 Kč  •  5. 3. 2021 12:50
Přeju hodně síly, ráda jsem přispěla.
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  5. 3. 2021 11:17
Lenka
1 000 Kč  •  5. 3. 2021 10:22
Přeji hodně sil.
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  5. 3. 2021 9:33
Velkorysý dárce
300 Kč  •  5. 3. 2021 9:12

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat