Sbírka ukončena:

NODIVSE – Pro ožívající ochotnické divadlo

Vybráno 0 Kč 2 800 Kč
od 9 dárců
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
311 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
251 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

NODIVSE – Pro ožívající ochotnické divadlo

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
26. 11. 2020

Obnovené ochotnické divadlo v Novém Městě nad Metují znovu buduje svou tradici již čtvrtou sezónu. Každý rok premiéra, Mikulášské představení, benefiční představení a plno smíchu nejen na domácí scéně. Ovšem žádné divadlo nemůže být bez dramatických momentů. A nás provází dramatické momenty již druhou sezónu – nemůžeme hrát. Nejsme v živém kontaktu s diváky. Máme prázdniny? Ani nápad! Pracujeme dál a také dál plánujeme.

V létě roku 2017 se po Novém Městě nad Metují začalo proslýchat, že se chystá obnova ochotnického divadla. Někdo tomu nevěřil, někdo to (zatím) neslyšel, někdo byl zvědavý a zbytek? Zbytek se dal dohromady a nyní…?

Novoměstský divadelní soubor tvoří 20 lidí! Podařilo se! Soubor uskutečnil svou premiéru v květnu roku 2018 s inscenací Půjčka za oplátku, která má za sebou již patnáct repríz. Tímto titulem soubor navazuje na ochotnickou tradici v Novém Městě nad Metují, konkrétně na Půjčku za oplátku, kterou zde v roce 1832 nastudoval Jan Karel Rojek.

V květnu 2019 souboru poprvé uvedl inscenaci Odsouzení Hostiny, středověkou moralitu, kterou, pokud nám je známo, dosud žádný souboru v ČR nezpracoval. V tomto roce připravujeme novou autorskou hru Nahoru – Na horu!, a doufáme, že se nám do konce
sezóny podaří odehrát její premiéru. Mimo dozkoušení nás čeká dokončení scénografie a materiálů k propagaci. Již nyní máme vidinu představení na několika místech nejen v okolí naší domovské scény,
tak doufáme, že pořadatelům a divákům slíbíme nějaké termíny.

Komu pomůžeme?

Sbírka NODIVSE – Pro ožívající ochotnické divadlo, pomůže souboru udržet svůj běžný provoz i přesto, že se nemůže v současné době aktivně podílet na získávání prostředků tím jediným, co umí – hraním
divadla s radostí a pro radost. Současné podmínky nám nedovolí nejen hrát představení, ale jsme omezeni na naši aktivitu vůbec.
Život souboru se snažíme udržet vzájemnou komunikací a to nejen mezi sebou, ale i mezi námi a diváky! Naše aktivita spočívá v online vysílání – zaměřili jsme se především na čtení pohádek, ale pracujeme i na minutových hrách a v plánu jsou adventní pohádky, které budeme vysílat na svém YouTube kanále
po celý adventní čas.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou využívány na celkovou režii našeho divadla. Od nákupu materiálu po cestovní náklady, na výrobu propagace a na honoráře.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  8. 1. 2021 13:58
Jan Č.
500 Kč  •  28. 12. 2020 23:30
díky
Štědrý dárce
500 Kč  •  7. 12. 2020 13:32
Velkorysý dárce
200 Kč  •  2. 12. 2020 22:45
Divadelní fanoušek :-)
200 Kč  •  2. 12. 2020 12:02
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 12. 2020 19:40
Laskavý dárce
300 Kč  •  1. 12. 2020 15:05
tajný ctitel
200 Kč  •  30. 11. 2020 21:21
#nenechmekulturupadnout díky
Laskavý dárce
500 Kč  •  29. 11. 2020 20:19

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat