Sbírka ukončena:

Podpořme společně divadelní společnost Masopust #kulturažije

Vybráno 0 Kč 5 250 Kč
od 14 dárců
 -
14 dárců
Celkem se zapojilo
375 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
153 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme společně divadelní společnost Masopust #kulturažije

Vybráno 0 Kč 5 250 Kč
od 14 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Masopust

Divadelní společnost Masopust dlouhodobě rozvíjí vizi divadla jako místa pro setkávání se se slovem a řečí, které v současném světě opřeném o vizualitu a spektakulárnost zakrňují, rozvíjí básnický jazyk, který podporuje kreativitu a imaginaci. Dlouhodobá spolupráce mezi tvůrci přináší možnost prohlubovat témata a rozvíjet zkušeností. Nezůstáváme na povrchu. Vytváříme prostor pro současné dramatiky, překladatele, básníky… Soustředíme se na náročná a intimní. V současných i starších dramatických textech se dotýkáme důležitých společenských témat. Divadlo poezie nikoli ve smyslu recitace, ale resuscitace jejího místa v životě člověka. 

Masopust stejně jako mnoho dalších divadel se ocitl v nelehkých podmínkách pro svou kontinuální činnost. Jsme osobité divadlo, které chce pokračovat ve své tvůrčí poetice a dále ji prohlubovat. Zajímá nás činohra tvořená slovy. Slovy „čin“ a „hra“. Jenže teď obě tato slova ztrácí na svém významu. Brány všech divadel a dalších kulturních zařízení jsou zavřené. My, stejně jako další tvůrčí subjekty však chceme pokračovat ve své činnosti, a tak pomyslně odemykáme své archivy, abychom vzpomněli na doby minulé a nabídli divákům “staro-nové” divadelní zážitky, díky kterým snad překleme tuto dobu bez společného setkávání a brzy se uvidíme při nových inscenacích, v prostorách jeviště a hlediště. 

Komu pomůžete?

Masopust v rámci své umělecké činnosti přináší nová, neotřelá témata, objevuje zapadlé texty cenných autorů (např. Anna Pammrová, Leon Bloy), rozvíjí kulturu jako vědomí souvislostí. Tím, že klade velký důraz na jazyk a mluvní hodnotu inscenací, přispívá k péči o českou řeč, její bohatost, a přímé uvědomění si, zažití její krásy. Jeho dlouhodobým zaměřením jsou náročné a mnohdy básnické texty, jejichž sdělení leží ve slově. Už dvanáctou sezónu navazujeme na naši „dramaturgickou archeologii“, která se neprojevuje pouze hledáním dramatických textů zapadlých v čase, ale i spouštěním se do jeskyní významů. Zkoumáme, zda může řeč a komunikace obecně najít novou věrohodnost.

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Jednoduše na vše, co divadelní soubor potřebuje, aby složitá situace neohrozila jeho existenci.

Co můžete získat?

Jeden z dárců jako poděkování získí balíček s merchem Masopustu (i s podpisy členů souboru). 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
50 Kč  •  13. 5. 2020 19:40
Laskavý dárce
300 Kč  •  30. 4. 2020 9:08
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  29. 4. 2020 19:11
Laskavý dárce
100 Kč  •  14. 4. 2020 17:01
Laskavý dárce
100 Kč  •  13. 4. 2020 18:58
Milý dárce
200 Kč  •  13. 4. 2020 13:42
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  12. 4. 2020 21:45
Milý dárce
300 Kč  •  12. 4. 2020 0:35
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  10. 4. 2020 18:51
Štědrý dárce
300 Kč  •  8. 4. 2020 17:34
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  8. 4. 2020 16:41
Milý dárce
400 Kč  •  6. 4. 2020 23:25
Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 4. 2020 21:37
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  2. 4. 2020 9:53

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Jak získat netradiční zážitek?

Ve spolupráci se zakladateli sbírek a patrony vymýšlíme pro dárce coby poděkování možnost získat netradiční zážitek.

Kdo může netradiční zážitek získat?

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám, proč byste měl/a netradiční zážitek získat právě vy. Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných odpovědí tu nejzajímavější, nejoriginálnější. Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat