Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Martinovi postavit se znovu na nohy

Vybráno 0 Kč 510 750 Kč
209 355 Kč
 -
488 dárců
Celkem se zapojilo
1 047 Kč
Průměrná výše daru
25 000 Kč
Nejvyšší dar
30 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Martinovi postavit se znovu na nohy

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ing. Eva Tylová,  ThLic. Tomáš Holý, Petr Kutílek M.A., M.S.
Datum přidání
17. 12. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Vážení přátelé,

 rozhodli jsme se společně s Petrem Kutílkem a panem farářem Tomášem Holým pomoci dobrému člověku, který zde již 11 let bojuje proti přebujelému hazardu s úžasnými výsledky a zároveň pořádá přednášky pro školy, pomáhá jednotlivcům a rodinám. Jeho samotný život však zapadl někam do propasti, z níž vede velmi nadějná cesta využitím aktuálního institutu „Milostivého léta“. Vzhledem k tomu, že u Martina Svobody jde o poměrně vysokou částku na jistinách a s ohledem na velmi malý časový úsek, do kdy je možné této akce využít (do 28. 1. 2022) a také s ohledem na jeho zdravotní stav (před dvěma měsíci měl na pracovní cestě selhání organismu z toho tlaku a vyčerpání) a situaci v rodině (téměř imobilní tatínek s Parkinsonem a nově s vážnou onkologickou diagnózou, kterého Martin vozí, nyní bez auta, po náročných vyšetřeních), chceme mu cca s polovinou potřebných peněz na vyplacení jistin pomoci. Pokud by se vybralo více, bylo by možno dořešit i ty, které se do podmínek Milostivého léta nevejdou, případně Martinovi pořídit nějaké levné auto, aby ta jeho manipulace s tatínkem nebyla tak strašně náročná.

Jsme přátelé, známí a spolupracovníci, kteří znají Martina dlouhé roky a sledují jeho odhodlaný a neúnavný boj za pozitivní změny v problematice hazardu a závislostí. Konkrétně jsme se tuto sbírku rozhodli spustit my tři, kteří zároveň svými jmény garantujeme, že vybrané finanční prostředky budou využity řádně a dle jejího účelu.

Ing. Eva Tylová, místostarostka P12: Martina Svobodu jsem poznala před 10 lety, kdy nám pomohl, aby byl v Praze 12 zakázán hazard a byly zrušeny herny, které okupovaly všechna veřejná prostrantví (bylo jich téměř 30) a ničily životy našich spoluobčanů.  Nebyla to lehká cesta, protože legislativa v té době nahrávala majitelům heren a kasin (i to se s působením Martina změnilo), ale s jeho pomocí jsme to dokázali. Martin pomohl vyhnat hazard i z dalších měst a změnit legislativu upravující hazard. Právě jeho minulost, kdy sám propadl hazardu, ale podařilo se mu z jeho vlivu vymanit, je zdrojem jeho úsilí pomoci lidem zasaženým hazardem. Tato minulost ho však stále pronásleduje v podobě části nesplacených dluhů, které jak víme i nespravedlivými úroky enormě narůstají. Boj s nimi odčerpává Martinovi síly, které by mohl věnovat boji proti hazardu. Díky Milostivému létu může Martin splatit jistiny a dluhů se tak definitivně zbavit. Martin neúnavně pomáhal druhým a teď sám potřebuje pomoci. Prosím zvažte mu pomoci.

 ThLic. Tomáš Holý, farář, Římskokatolická farnost Hartvíkovice: Martina znám dlouhou řadu let. Jako farář v tenkrát hazardem zamořeném Žďáru nad Sázavou, kterému se přezdívalo „Las Vegas Vysočiny“, jsem měl možnost s ním úzce spolupracovat na „vyčištění“ tohoto města od hazardu a automatů. Je to skvělý člověk, který věnoval mnoho let pozitivním změnám v oblasti regulace hazardu, kde za ním je obrovské množství práce. Svůj život si ale mnoho let zpět hazardem zničil a uvízl v bodě, z něhož by se bez pomoci nedostal. Nyní se mu otevírá možnost v rámci Milostivého léta, aby se navrátil zpět do normálního života. A s tím jsem se mu s dalšími přáteli rozhodl pomoct organizací této sbírky i vlastním příspěvkem do ní. Uvažte prosím také podporu jeho životní cesty k lepším zítřkům, podle mě si to rozhodně zaslouží.

 Petr Kutílek , M.A., M.S.: Martina Svobodu znám už léta jako člověka, který své dávné osobní selhání dovedl proměnit ve vytrvalou práci pro společnost. Z velké části právě díky jeho nasazení a odhodlání se dnes mění naše města, která dříve okupovaly tisíce heren, a dramaticky klesá riziko dalších devastací lidských osudů. Martin takto pomohl takto spoustě lidí, a teď je čas pomoci zase jemu, aby i v osobním životě překonal následky dávných chyb a mohl začít plnohodnotný život bez exekucí za krkem. Moc mu tuhle životní změnu přeji.

Komu pomůžeme?

Martinu Svobodovi (41 let), který si před mnoha lety zničil život hazardem. Z úspěšného podnikatele a tenisového trenéra se stal naprosto zničeným gamblerem, který stál na Nuselském mostě již za ochranným zábradlím. Martin to ale tenkrát nevzdal, není to v jeho povaze.. Rozhodl se bojovat. Dělal 3 práce najednou, spal cca 4 hodiny denně, splatil velkou část ze svých dluhů a vykopal svůj život z beznaděje do nové životní role. Napsal také knihu Já, hráč, zpověď opravdového gamblera (získala mezinárodní cenu Egona Erwina Kische), založil organizaci Občané proti hazardu, která tu se svými spolupracovníky dokázala doslova zázraky. Za 11 let, které Martin boji proti přebujelému a nekontrolovanému hazardu věnoval, se podařilo iniciovat a účastnit se změny zákona (po 20 letech, kdy se to nikdy nepodařilo), pomoci obcím, aby mohly vymáhat své vyhlášky (dnes více jak 600 zákazových vyhlášek), zlepšilo se i financování léčby a prevence závislostí – o to, aby se vůbec na hazardní závislost pohlíželo jako na něco, čím se má stát zabývat, svedl Martin se svými spolupracovníky velké a náročné boje napříč státní správou. Posledním velkým úspěchem bylo v minulých měsících prosazení zákazu automatového hazardu v celé Praze a pomoc při tomtéž v Ústí nad Labem.

Ale zpět k osobní rovině Martinova příběhu. Mnozí z Vás četli jeho knihu a vědí. Pro ty ostatní jen krátké shrnutí. Jeho život se v podstatě během pár měsíců zřítil z vysoké hory až na dno propasti. Na začátku byl podraz byznysových partnerů v dosti vysoké částce, následovala mnohaměsíční snaha peníze získat a vydělat zpět, pak shodou náhod návštěvy heren a kasín, nejspíš také s vírou v částečnou pozitivní změnu, posilovanou prvotními výhrami. Jak to pak skončilo, je vcelku jasné. Martin udělal velkou životní chybu. Stála ho veškeré životní plány na dobrých 15 let dopředu. Stála ho mnohaletý partnerský vztah a jeho maminku bohužel život (návrat rakoviny po 20 letech s rychlým průběhem)

 Poslední dva roky Martin věnoval tomu, aby nezisková organizace s velice smysluplným předmětem činnosti, jíž před 11 lety založil, vůbec přežila ztráty z doby covidu, lockdownů atd. To se mu sice podařilo, ale za dost vysokou cenu. Trpí nespavostí, je vyčerpaný a narušilo mu to v různých ohledech zdraví, což vyvrcholilo před cca dvěma měsíci selháním organismu na jedné pracovní cestě. O pár týdnů později navíc tatínkovi objevili závažnou onkologickou diagnózu a on nyní, kdy je poprvé od dovršení dospělosti bez automobilu a sám není zdravotně v pořádku, jezdí s nechodícím tátou po náročných vyšetřeních, většinou složitě taxíky a půjčenými auty. Aby toho nebylo málo, má navíc po osmi letech krásného „parťáctví“ zdravotní problémy i jeho skvělý pejsek Doyle. I jeho léčba si vyžádá prostředky, kterých „kluci“ mají nedostatek. Martin už by si zasloužil trochu klidu a uznání za práci, kterou zde v takto náročném tématu v předchozích 11 letech odvedl. Pojďme mu pomoci „vykročit ze stínu“, aby se mu v rámci Milostivého léta podařilo, jak se říká, začít znovu od nuly. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Sbírkou pomůžeme Martinovi poplatit jistiny zbývajících „spících“ exekucí v rámci této jedinečné akce a v případě, že by se podařilo vybrat více, pomůžeme mu ze sbírky poplatit i ty, které se do podmínek Milostivého léta nevejdou. Případně bychom mu pořídili nějaké funkční auto, aby to měl jednodušší v té aktuální situaci s tatínkem nebo mu vypomůžeme s náklady na léčení pejska.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
7 500 Kč  •  16. 1. 2022 23:57
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 1. 2022 23:55
DobroDárce
500 Kč  •  16. 1. 2022 23:53
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  16. 1. 2022 23:50
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  16. 1. 2022 23:24
Laskavý dárce
3 000 Kč  •  16. 1. 2022 23:21
Dobrosrdečný dárce
5 500 Kč  •  16. 1. 2022 23:11
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  16. 1. 2022 23:05
DobroDárce
500 Kč  •  16. 1. 2022 22:48
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 1. 2022 22:45
DobroDárce
1 000 Kč  •  16. 1. 2022 22:28
Milý dárce
500 Kč  •  16. 1. 2022 22:13
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  16. 1. 2022 21:24
Štědrý dárce
100 Kč  •  16. 1. 2022 21:17
DobroDárce
400 Kč  •  16. 1. 2022 21:11
Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  16. 1. 2022 21:03
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  16. 1. 2022 20:52
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 1. 2022 20:18
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  16. 1. 2022 20:15
DobroDárce
500 Kč  •  16. 1. 2022 20:08
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  16. 1. 2022 19:33
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  16. 1. 2022 19:23
Laskavý dárce
500 Kč  •  16. 1. 2022 19:17

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat