Sbírka ukončena:

Pomoc pro našeho kolegu, Martina Hrubého, kterému dům poničilo tornádo

Vybráno 0 Kč 204 425 Kč
250 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
29 204 Kč
Průměrná výše daru
128 625 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro našeho kolegu, Martina Hrubého, kterému dům poničilo tornádo

Vybráno 0 Kč 204 425 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Frauenthal Automotive Hustopeče s.r.o.
Datum přidání
12. 7. 2021

Společnost Frauenthal Automotive Hustopeče se svými zaměstnanci zakládají výzvu  na pomoc skvělému kolegovi Martinovi Hrubému, kterému tornádo poničilo střechu nového domu a auto.

Komu pomůžeme?

Martin se se svou rodinou rozhodl bydlet na venkově. Před dvěma lety si splnili svůj sen a z městského paneláku v Břeclavi se přestěhovali do nového malebného domečku na okraji obce Hrušky. Narodilo se druhé dítě a společně si užívali rodinného venkovského života. Čtvrteční tornádo jim vzalo střechu domu, poškodilo a promáčelo podkrovní část, zničilo elekroinstalaci. Naštěstí se celé rodině nic nestalo, maminka i s dětmi se pojízdným autem přesunula za rodinou do bezpečí.

Martin se k celé situaci postavil velmi statečně, odhodlaně a lidsky. V situaci, kdy tam zůstal několik dnů zcela sám, to není vůbec jednoduché. Ale Martin je BOREC A NÁŠ SKVĚLÝ KOLEGA A HLAVNĚ TÝMOVÝ HRÁČ. Díky pohotovým reakcím jeho kamarádů a kolegů se mu podařilo v relativně krátkém čase zabezpečit provizorně svoji střechu a Martin se okamžitě vrhl na pomoc ostatním sousedům, kteří mohli dostat svůj dům pod střechu a zabránit tak dalším škodám.

Výzva je proto, že Martin relativně nedávno pořídil rodinný dům, má dvě malé děti, o které se stará manželka na mateřské dovolené a škody podkrovní části jsou rozsáhlejšího charakteru. Kromě těchto škod má momentálně nepojízdné auto. Myslíme si, že by na to neměl být sám…

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou využity na opravu bydlení a auta. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 7. 2021 11:45
JD
1 000 Kč  •  18. 7. 2021 3:17
na regeneraci
Dobrosrdečný dárce
70 000 Kč  •  16. 7. 2021 11:56
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  13. 7. 2021 17:16
Laskavý dárce
128 625 Kč  •  13. 7. 2021 9:47
Milý dárce
500 Kč  •  13. 7. 2021 8:13
Michal Bartal
3 000 Kč  •  12. 7. 2021 14:59
Držte se !

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat