Úspěšně vybráno:

Složili jste se Marušce na studium na Oxfordu

Vybráno 0 Kč 701 465 Kč
od 563 dárců
 -
563 dárců
Celkem se zapojilo
1 246 Kč
Průměrná výše daru
80 000 Kč
Nejvyšší dar
58 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se Marušce na studium na Oxfordu

Vybráno 0 Kč 701 465 Kč
od 563 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Marie Polášková
Datum přidání
26. 4. 2021
Poslední aktualita

28. 6. 2023 18:46

Díky!

Milí dárci,
po dvou letech se ozývám s velkým díky vám všem. Oxfordskou univerzitu jsem úspěšně dostudovala a na konci léta minulého roku se vrátila zpět do ČR. Po svém návratu jsem nastoupila do Národního ústavu duševního zdraví, kde jsem se přidala do týmu Duševní zdraví dětí a adolescentů. Před měsícem se nám podařilo získat grant na nový projekt, kdy se ve spolupráci s mými kolegy z Oxfordu pokusíme převést jejich dobrou praxi do českého prostředí a pomoci tak zlepšovat duševní zdraví dětí a dospívajících u nás v Česku (viz https://dzda.cz/rodice/). Byl to nezapomenutelný rok a já jsem vám velmi vděčná, že jste mi studium umožnili.
Marie 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Jmenuji se Marie Polášková a mým velkým snem je zlepšit duševní zdraví dětí a dospívajících v české společnosti. I proto jsem se rozhodla pro studium psychologie a po absolvování bakalářského programu na Durham University jsem byla přijata jako jedna z dvanácti studentů z celého světa na MSc in Psychological Research na Oxfordské univerzitě. Po Brexitu je však pro evropské studenty školné mnohem vyšší a již není možné vzít si na něj půjčku, jako tomu bylo doposud. Proto se na vás obracím s prosbou o pomoc se zaplacením školného, které činí 25 900 GBP (v přepočtu 795 000 Kč).

Komu pomůžeme?

Již v prvním ročníku psychologie jsem byla na základě studijních výsledků vybrána jako jedna z 25 studentů do prestižního stipendijního programu Laidlaw Research and Leadership Programme. Stipendium mi umožnilo realizovat výzkum v oblasti vývojové psychologie nad rámec běžného studia. Ve své práci jsem se zaměřovala na percepci vlastního těla a okolí u dětí v propojení s nástroji virtuální reality. Studie je v přípravě publikování v Journal of Experimental Child Psychology a Developmental Science.

Zvláště od příchodu pandemie si silně uvědomuji, jak je starost o psychické zdraví mladých důležitá – vidím, jak děti a dospívající kvůli izolaci doma trpí. Ne všechny děti ale reagují na těžkou situaci stejně. Jejich odolnost se liší v závislosti na genetické výbavě, vrozené schopnosti zvládat stres, i prostředí, ve kterém dítě vyrůstá. Podstatný vliv ale mají i psychosociální intervence a vládní opatření. Mým cílem je zkušenosti z Oxfordu využít k uvedení psychosociálních programů pro zlepšení duševního zdraví dětí a dospívajících do českého prostředí.

Díky mé výzkumné zkušenosti z Durhamu a mimoškolním aktivitám rozvíjející potenciál mladých lidí je obor MSc in Psychological Research logickým vyústěním mé dosavadní práce, jelikož Oxfordská univerzita patří svou nabídkou laboratoří se zaměřením na vývojovou psychologii k nejlepším na světě. Dává mi příležitost pracovat na vlastním výzkumném projektu a zároveň se zlepšit v potřebných dovednostech.

Na Oxfordu se mi nejvíc líbí, že laboratoře úzce spolupracují s britskou vládou, a tak jsou výsledky aplikovány do nových vládních nařízení a programů. Věřím proto, že zkušenost z Oxfordu pro mě bude skvělým odrazovým můstkem pro uvedení nových programů duševního zdraví do českého prostředí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tato sbírka slouží na pokrytí školného za 12 měsíční magisterský program, který stojí 25 900 GBP – v přepočtu 795 000 Kč. Po Brexitu je pro evropské studenty školné vyšší a již není možné vzít si na něj půjčku, jako tomu bylo doposud.

Zbylé finance na život, které činí zhruba 12 000 GBP, získám prací, stipendii a úsporami.

Budu vděčná za jakoukoliv částku, která mi dopomůže ke špičkovému vzdělání, jež budu moct využít v prospěch naší společnosti.

Pokud se zde vybere více peněz, než je na školné potřeba (mám i transparentní účet v českých korunách a eurech), zbylé finance daruji neziskové organizaci Nevypusť duši.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

28. 6. 2023 18:46

Díky!

Milí dárci,
po dvou letech se ozývám s velkým díky vám všem. Oxfordskou univerzitu jsem úspěšně dostudovala a na konci léta minulého roku se vrátila zpět do ČR. Po svém návratu jsem nastoupila do Národního ústavu duševního zdraví, kde jsem se přidala do týmu Duševní zdraví dětí a adolescentů. Před měsícem se nám podařilo získat grant na nový projekt, kdy se ve spolupráci s mými kolegy z Oxfordu pokusíme převést jejich dobrou praxi do českého prostředí a pomoci tak zlepšovat duševní zdraví dětí a dospívajících u nás v Česku (viz https://dzda.cz/rodice/). Byl to nezapomenutelný rok a já jsem vám velmi vděčná, že jste mi studium umožnili.
Marie 

20. 5. 2021 9:08

Studium na Oxfordu se stává realitou

Jsem nesmírně vděčná za všechny příspěvky. Vypadá to, že budu moct na Oxford nastoupit.

Velice vám děkuji za podporu a za hezké vzkazy. Díky vaší podpoře cítím ještě větší motivaci své studium využít na maximum.

Velké dík vám všem!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  23. 6. 2021 20:46
Štědrý dárce
100 Kč  •  23. 6. 2021 12:24
Štědrý dárce
500 Kč  •  22. 6. 2021 20:18
DobroDárce
1 000 Kč  •  22. 6. 2021 19:29
Veronika
2 000 Kč  •  22. 6. 2021 18:52
Milá Maruško, spoléhám na Tvé schopnosti a díky za odvahu věnovat své síly těm nejzranitelnějším. Jsi moje evropská vyslankyně tohoto společného zájmu. Ať Ti náš dobrý Otec žehná!
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  22. 6. 2021 14:12
pr83
3 000 Kč  •  22. 6. 2021 10:32
Your American Family
10 000 Kč  •  21. 6. 2021 23:56
We know you will be AMAZING at Oxford!
DobroDárce
300 Kč  •  21. 6. 2021 22:15
Velkorysý dárce
500 Kč  •  19. 6. 2021 20:56
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  16. 6. 2021 15:13
Max
700 Kč  •  15. 6. 2021 21:58
Moc ti to přeju <3
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  14. 6. 2021 23:08

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat