Úspěšně vybráno:

Pomohli jste mamince samoživitelce s úhradou energií za bydlení

Vybráno 0 Kč 7 500 Kč
7 500 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
1 875 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
7 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste mamince samoživitelce s úhradou energií za bydlení

Vybráno 0 Kč 7 500 Kč
7 500 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Maminka Nikola
Datum přidání
23. 11. 2020
Poslední aktualita

1. 12. 2020 12:57

Poděkování všem přispěvatelům

Chtěla bych srdečně poděkovat každému kdo přispěl a pomohl nám překlenout tuto těžkou situaci obzvláště teď, kdy se děti navíc moc těší na Vánoce. Patří vám velké díky za to, že jste nám pomohli.

Velice vám s dětmi děkujeme. 

Široká

Zobrazit celou aktualitu

Jsem maminka samoživitelka a mám v péči 4 nezletilé děti – z toho 3 školou povinné. Rozdíl příjmů a výdajů sotva postačí na základní
potraviny pro nezletilé děti.

Obracím se na vás s prosbou o pomoc se zaplacením nákladů spojenými s energiemi, jelikož jsem ve svízelné situaci a odnesli by to jen děti.

Komu jste pomohli?

Jak jsem psala výše, jsem matka samoživitelka, otcové dětí neplatí pravidelně výživné a když již něco pošlou, tak ne ve stanovené výši. Mám čtyři nezletilé děti, dvouletou Verunku a další tři školou povinné – Martina (9 let), Petra (10 let) a Ivu (13 let). Soušet příjmů a výdajů nám sotva vystačí na základní potraviny.

Navíc vlivem distanční výuky a tím, že děti opět nechodí do školy jsem musela dětem pořídit starší techniku, aby mohli absolvovat denní distanční výuku, což nás dovedlo na rozcestí, zda zaplatit nájemné či energie. Vlivem toho, že jsem upřednostnila střechu nad hlavou, nám teď hrozí odpojení od energií, čímž, bych nemohla dětem zařídit teplou stravu, prát a také by se nemohli zúčastnit distanční výuky.

Na co konkrétně byly peníze ze sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na dlužné faktury za elektřinu a plyn.

Jelikož jsem se snažila domluvit se společností, která distribuuje energie, apelovala jsem na ně, že bez energií se neobejdeme, a že v současné době, prostě nemám z čeho dlužnou částku uhradit. Z jejich strany je odpověď o přerušení dodávek energií.

Moc vás prosím o pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

1. 12. 2020 12:57

Poděkování všem přispěvatelům

Chtěla bych srdečně poděkovat každému kdo přispěl a pomohl nám překlenout tuto těžkou situaci obzvláště teď, kdy se děti navíc moc těší na Vánoce. Patří vám velké díky za to, že jste nám pomohli.

Velice vám s dětmi děkujeme. 

Široká

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 800 Kč  •  29. 11. 2020 20:58
Štědrý dárce
200 Kč  •  29. 11. 2020 11:11
Milý dárce
5 000 Kč  •  27. 11. 2020 11:25
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  25. 11. 2020 19:22

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat