Sbírka ukončena:

Léčba pro Gase

Vybráno 0 Kč 106 500 Kč
130 000 Kč
 -
240 dárců
Celkem se zapojilo
444 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Léčba pro Gase

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
studenti oboru Fyzioterepie a MVDr. Sabina Blahutová
Datum přidání
15. 12. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Tímto bych ráda poděkovala Donio.cz za umožnění této sbírky a všem, kteří se rozhodli nás podpořit na naší cestě za viděním. Moc si toho vážím. Aktuálně má za sebou Gastador, s Vaší obrovskou pomocí, operaci levého oka, která proběhla dobře a vše se pomalu ale jistě hojí.
Můžu říct, že zrak v tomto oku byl úspěšně zachráněn.
Ta úleva a radost je na něm vidět každý den!
Co se týče druhého oka čekáme na potvrzení termínu operace v březnu. 🙏
Ještě jednou moc děkujeme za podporu. Naší cestu můžete sledovat na @equine_study 🙏❤

Jsme studenti oboru Fyzioterepie zvířat v čele s naší učitelkou MVDr. Sabinou Blahutovou. Rozhodli jsme se udělat společně dobrý skutek. Oslovil nás příběh Nikči, která nejen nás  obohacuje vzdělávacími příspěvky z oblasti biomechaniky pohybu koně. Její příběh není jen o vzdělávání, ale také o jejím koni Gasovi, který trpí měsíční slepotou a dalšími ortopedickými problémy. 

Proto jsme se rozhodli, že to nejmenší, co můžeme udělat, je pomoci s otázkou finanční a uspořádat tak sbírku. Budeme rádi, když se k nám připojíte a společně se pokusíme Gasovi zajistit potřebnou péči pro spokojený a plnohodnotný život.

Nikča je aktivní člověk, který se opravdu dokáže zapálit pro to, co dělá. Jejím snem je stát se fyzioterapeutkou koní a zároveň popostrčit české koňáky, aby se ohledně koní více sebevzdělávali. Za tímto účelem si založila i instagramový profil na kterém figuruje jako equine_study.

Sdílí na něm své edukativní příspěvky ohledně stavby těla koně a biomechaniky jeho pohybu. Mimo to, také píše články pro časopis Koně & Lidé, nahrává podcasty a momentálně ještě vyrábí Podkovy s příběhem, jejichž výtěžek šetří na horší časy.

Nedávno se jí splnil sen a po dlouhé rozvaze si pořídila svého vysněného koně Gastadora, sedmiletého valacha plemene Pura Raza Española, kterého zároveň zachránila před mrazivým osudem.

Komu pomůžeme?

Gase kupovala s vědomím, že se potýká s kopytními problémy jakými jsou rozštěpy a špatné kopytní úhly. Jevilo se to sice jako problém, ale jako takový, který se dá vyřešit správnou péčí. Nikča se rozhodla, že se Gase přes tyto problémy ujme a dá mu šanci na život, jaký si zaslouží.

Bohužel během prvního měsíce se zjistilo, jak moc vážný problém aktuální kopytní zaúhlení představuje a kromě toho se u Gase projevily další problémy spojené s pohybovým aparátem (shivers syndrom) a okem.

I přes veškeré nepříznivé diagnózy se Nikča rozhodla si Gase nadále nechat a pomoct mu. V opačném případě by ho pravděpodobně čekala jatka.

Díky včasnému zásahu se povedlo oko, které bylo napadeno měsíční slepotou, pro zatím zachránit. Je ale otázka času, kdy Gas na oko oslepne a vzhledem k velkému množství atak za krátkou dobu, už moc času nezbývá.

Jediným způsobem jak dle veterinářů Gasovi zachránit vidění je vitrektomie. Jedná se o velmi náročný zákrok, který se v ČR bude v lednu 2022 konat poprvé. Gas je na listině pacientů, kteří operaci podstoupí.

Vzhledem ke zhoršenému stavu oka se dají očekávat komplikace a přestože se může stát, že operace nemusí být úspěšná při záchraně zraku, jejím výsledkem bude, že oko bude bezbolestné a nebude se muset definitivně odstranit.

Výsledek tedy není jednoznačný, ale i přes to se o záchranu oka Nikča chce pokusit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky poputují na veškeré výdaje spojené s léčbou Gase. Většina částky půjde na operaci oka- vitrektomii, kterou budou provádět na koňské klinice v Heřmanově Městci s hostujícím veterinářem z Německé kliniky. Odhad ceny operace je 80 000–130 000 Kč.

Pokud se vybere méně peněz, bude jím hrazena léčba Gase částečně. Pokud se vybere více, pak budou finance využity na léčebné výdaje v souvislosti s řešením ortopedických problémů.  Převážně tedy na strouhání, případné kování, RTG snímky a další
chiropraktické či fyzioterapeutické ošetření, které bude nutné, aby se Gasův stav zlepšil.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
500 Kč  •  13. 2. 2022 14:50
Dobrosrdečný dárce
650 Kč  •  13. 2. 2022 13:32
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 2. 2022 2:07
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  12. 2. 2022 0:04
♥️
Milý dárce
1 500 Kč  •  11. 2. 2022 21:21
Milý dárce
200 Kč  •  10. 2. 2022 22:20
Hana H.
1 000 Kč  •  10. 2. 2022 13:19
Držím palce!
Laskavý dárce
700 Kč  •  8. 2. 2022 11:52
DobroDárce
500 Kč  •  4. 2. 2022 15:23
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  2. 2. 2022 11:32
DobroDárce
2 000 Kč  •  2. 2. 2022 10:19
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  2. 2. 2022 8:16
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  1. 2. 2022 12:15
DobroDárce
500 Kč  •  29. 1. 2022 10:05
Alena H.
1 000 Kč  •  29. 1. 2022 6:06
Držím Vám palce a přeji hodně síly, snad vše dobře dopadne.
Velkorysý dárce
50 Kč  •  26. 1. 2022 16:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat