Sbírka ukončena:

Složme se Viktorce na koníka, který ji posouvá vpřed

Vybráno 0 Kč 0 Kč
35 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složme se Viktorce na koníka, který ji posouvá vpřed

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Monika Znamenáčková (kamarádka)
Datum přidání
15. 3. 2021

Viktorka je sedmiletá holčička, jejíž život nebyl od začátku jednoduchý. Byla ji zjištěna sluchová vada, kvůli které nosí naslouchátka. Své štěstí našla v koních, se kterými si moc rozumí, ženou ji vpřed a pomáhají v rozvoji.

Velmi si oblíbila koníka jménem Kuky, kterého máme v nájmu. Jeho majitelka ho musí prodat a my ho chceme Viktorce pořídit, pomůžete nám?

Viktorčin příběh

Viktorka je sedmiletá holčička, která neměla start do života moc jednoduchý. Narodila se jako několikáté dítě v rodině a moc pozornosti se jí nedostávalo. Když byla malinká, ujala se jí rodina, která ji přijala za vlastní a dala jí rodinné zázemí a hlavně tolik nepoznanou lásku.

Viktorka má sníženou funkčnost sluchového aparátu a zdá se, že je to vada vrozená. Tím, že má tuto vadu už od malinka, naučila se částečně odezírat z úst. I přesto jí tento hendikep dělá problémy. Nedávno se jí dárci složili na naslouchátka, která jí velmi ulehčila život.

Viktorku rodiče vedou jejím směrem, a to láskou ke zvířatům a hlavně jezdectvím, které ji naplňuje a neskutečně baví. Viktorčina komunikace a začleňování do normálního života jdou ruku v ruce se zvířaty. Když vidí koně, zapomene na vše a jde. Jde se o ně starat, pečovat a hlavně je mazlit.

Viky si našla koníka, který jí rozumí, který ji vnímá. Dostala tak další pocit štěstí. Bohužel současná majitelka musí tohoto koníka prodat. Viky si s ním ale vytvořila pouto, proto si moc přejeme aby byl její. Majitelka ho prodává za 55 tisíc korun. Nyní máme 20 tisíc a zbytek se nám nějak nedaří sehnat.

Koník je ten, který Viktorku nakopává a posouvá kupředu. My se bojíme, že pokud o koníka přijde, vrátí se o kus zpět.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Penízky budou použity na odkup koníka od majitelky, který je aktuálně k prodeji. Majitelka prodává koníka za 55 000 Kč a rodičům chybí 35 000 Kč, aby dali dohromady celou částku. 

Ze srdce vás prosíme o pomoc, koník je to, co Viktorku žene vpřed a pomáhá jí v rozvoji.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat