Jmenuji se Matyášek Bölcskei a jsou mi čtyři roky. Mám diagnostikovanou poruchu autistického spektra těžké symptomatiky a střední mentální deficit. Kromě toho jsem od narození až do teď trpěl na gastroesofageální reflux a úporné zácpy. Nemluvím, jsem hodně hyperaktivní a moc toho nenaspím. Když mi byly dva roky, podstoupil jsem poprvé léčbu kmenovými buňkami na klinice Emcell v Kyjevě na Ukrajině. Díky tomu jsem navázal oční kontakt s rodiči, zlepšila se mi hrubá motorika a začal jsem rozumět vkládacím hrám na tabletu. Po devíti měsících mi léčbu zopakovali. Pochopil jsem k čemu slouží nočník, co je to funkční hra a spím alespoň pár hodin v celku. Chtěl bych se zlepšovat i nadále a učit se novým věcem. Mám ještě spoustu rezerv v jemné motorice a imitaci a někdy bych i rád promluvil. Zatím jen křičím a vyluzuji zvláštní zvuky, když něco chci.












