Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Kájovi v jeho vysněném studiu na prestižní univerzitě Ivy League

Vybráno 0 Kč 37 950 Kč
od 72 dárců
 -
72 dárců
Celkem se zapojilo
527 Kč
Průměrná výše daru
5 500 Kč
Nejvyšší dar
107 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Kájovi v jeho vysněném studiu na prestižní univerzitě Ivy League

Vybráno 0 Kč 37 950 Kč
od 72 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Karel Kalaš
Datum přidání
15. 4. 2021
Poslední aktualita

2. 8. 2021 8:05

Poděkování

Děkuji všem, kdo jste mi přispěli na financování mého vysněného studia na Ivy League univerzitě v USA!

Díky Vaší finanční pomoci mám teď mnohem méně stresu např. s placením knih a dalších studijních pomůcek, které budu moci minimálně na rok díky Vám pokrýt!

Děkuji moc!

Karel

Zobrazit celou aktualitu

Jmenuji se Karel Kalaš a už 5 let si jdu za svým velkým snem, kterým je studium na špičkové univerzitě v USA. Během těchto 5 let jsem tvrdě pracoval – naučil jsem se 7 cizích jazyků, napsal jsem americkou maturitu (SAT) na percentil 99 a intenzivně jsem trénoval psaní akademických prací a esejí.

Nyní jsem byl na několik z mých vysněných univerzit, kam přijímají české studenty jen zcela výjimečně (např. Princeton, Yale a Washington and Lee), přijat a ke splnění mého snu už mi brání jen nedostatek financí, které stipendia od škol zcela nepokryjí. Nakonec jsem si vybral Ivy League . Přispěním na tuto sbírku byste mi pomohli studium zaplatit. Na oplátku udělám vše proto, abych můj diplom z prestižní univerzity využil ke zlepšování životů jiných lidí.

Můj příběh

Za střední školu jsem se naučil mluvit, číst a psát anglicky, německy, rusky, španělsky, holandsky, afrikánsky a italsky. A musím souhlasit se známým rčením, že „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“. Každý jazyk mi otevřel pohled na novou kulturu, ve které věci jinak fungují, lidé jinak přemýšlejí a v životě přisuzují důležitost jiným věcem. Veškeré toto poznání mě neskutečně posunulo jako člověka a pomohlo mi kreativněji přemýšlet o řešení různých situací, dívat se na věci z více pohledů a brát v potaz názory obou stran. Protože věřím v obrovský význam cizích jazyků pro vývoj člověka, chtěl bych více lidem, především z mé generace, ukázat, jak se efektivně učit jazyky a proč je jejich znalost tak důležitá. Na univerzitě bych se chtěl dále zabývat cizími jazyky a studovat efektivní metody výuky jazyků. Po dokončení studia na univerzitě bych se rád vrátil do Česka a ve spolupráci s univerzitami rozjel projekt, který pomůže českým žákům a studentům efektivněji se učit a lehčeji si osvojit cizí jazyky.

Zároveň bych se chtěl od Američanů naučit leadership skills, tedy schopnost vést lidi. Moje lídrovství je zatím omezeno na plánování dobrodružných cest s kamarády – např. v 16 letech jsme s třemi spolužáky za peníze z brigád vyrazili na Island a podle mého důkladného itineráře jsme stopovali po ostrově a (bez zranění) prochodili ledovce a gejzíry. Američani jsou pak pověstní pro své silné lídry v korporátním byznysu. Právě na zmíněných univerzitách by mě tito lídři mohli trénovat. Například na Washington and Lee University jsem získal i členství ve výběrovém Johnson Leadership programu, které je každý rok určeno jen pro 40 studentů a v rámci programu je školí špičky ze Silicon Valley, Texasu nebo Wall Street. Tyto nabyté leadership schopnosti bych pak chtěl spojit se svými znalostmi cizích jazyků a orientací v kulturách různých zemí a pomoci českým firmám prosadit se na mezinárodním trhu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Odhadované náklady na studium, ubytování a stravování, učební materiály a různé poplatky škole, povinné zdravotní pojištění, osobní výdaje, cestovní náklady apod. činí ročně asi 92.000 dolarů (USD), přičemž škola je mi schopna poskytnout stipendium finanční pomoci ve výši asi 72.000 USD (na první rok) a tedy musím získat dodatečné financování ve výši 20.000 USD (416 396 Kč ročně).


Přesnou částku není úplně snadné určit a navíc se v průběhu studia bude částka finanční pomoci měnit podle inflace a aktuální ceny studia (většinou kolem plus 5% ročně) v tom kterém roce a také dle posouzení mojí potřebnosti školou, nemluvě o možném kurzovém rozdílu apod. Moje rodina je schopná část těchto dodatečných nákladů financovat a já sám si plánuji najít brigádu, ale odhaduji, že mi stále bude chybět asi 15.000 USD (312 300 Kč) ročně. Na čtyřleté studium bych tedy potřeboval ideálně získat 60.000 USD (1 249 338 Kč).


Pokud by výtěžek sbírky dodatečné náklady pokryl, přebytek bych rád po ukončení studia věnoval studentovi či studentce v podobné situaci a s podobnou touhou, v případě menší než potřebné získané částky bych ji samozřejmě využil na částečné financování mého studia a zbytek prostředků bych se musel pokusit ještě získat jiným způsobem.

Co můžete získat? 

Zea, vlastním jménem Alžběta Ferencová, je překrásná žena mnoha talentů. Je především zpěvačkou, tanečnicí a choreografkou, znát ji ale můžete i jako herečku a modelku. Zea si jde celý život za svým snem. Rozhodla se tak podpořit sbírku pro Karla a pomoci tak jemu v cestě za snem.

Ten z vás, který nám s příspěvkem pošle nejoriginálnější vzkaz, získá soukromou taneční lekci se Zeou a 2 vstupenky na jakýkoli její koncert.

Odkazy 

Rozhovor v Událostech

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

2. 8. 2021 8:05

Poděkování

Děkuji všem, kdo jste mi přispěli na financování mého vysněného studia na Ivy League univerzitě v USA!

Díky Vaší finanční pomoci mám teď mnohem méně stresu např. s placením knih a dalších studijních pomůcek, které budu moci minimálně na rok díky Vám pokrýt!

Děkuji moc!

Karel

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
250 Kč  •  27. 7. 2021 19:25
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 7. 2021 10:41
Kamila
100 Kč  •  12. 7. 2021 18:53
Moc ti děkuji za to, že motivuješ lidi být lepšími a ukazuješ jim, že žádný sen není moc velký. Nenapadlo by mě, co všechno může někdo v mém věku dokázat. Snad se ti na univerzitě bude dařit :)
Lenka V.
500 Kč  •  9. 7. 2021 17:58
Přeji Vám hodně úspěchů! A gratuluji..
DobroDárce
500 Kč  •  6. 7. 2021 21:04
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 6. 2021 18:03
Nikol F.
1 000 Kč  •  24. 6. 2021 6:46
Snad to pomuze! Uzij si to, drzim Ti palce! A kdyz se vratis potom do CR, tak budeme uplne nejradsi :)
Lenka
500 Kč  •  23. 6. 2021 13:12
Udržte si svůj elán a pozitivitu, ať se Vám daří
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  17. 6. 2021 9:29
Milý dárce
500 Kč  •  17. 6. 2021 7:36
Dobrosrdečný dárce
250 Kč  •  16. 6. 2021 8:32
DobroDárce
100 Kč  •  13. 6. 2021 11:30
Štědrý dárce
100 Kč  •  12. 6. 2021 11:26
DobroDárce
1 000 Kč  •  12. 6. 2021 6:33
Zdenka S.
1 000 Kč  •  10. 6. 2021 19:20
Obdivuji Tvoji houževnatost, se kterou si jdeš za svým cílem a přeji mnoho úspěchů v dalším studiu!
Velkorysý dárce
300 Kč  •  10. 6. 2021 12:04
Kateřina
1 000 Kč  •  10. 6. 2021 9:52
Není mnoho věcí, které bych podpořila radši, než tvou píli, ambice a vášeň do studia. Díky, že inspiruješ :) Držím palce.
Petra B.
1 000 Kč  •  9. 6. 2021 21:53
Skvělý rozhovor na DVTV. Držím palce při studiu a budeme se těšit na další skvělé rozhovory v budoucnu.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak získat netradiční zážitek?

Ve spolupráci se zakladateli sbírek a patrony vymýšlíme pro dárce coby poděkování možnost získat netradiční zážitek.

Kdo může netradiční zážitek získat?

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám, proč byste měl/a netradiční zážitek získat právě vy. Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných odpovědí tu nejzajímavější, nejoriginálnější. Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat