Před sedmi lety vyplavila Museum Kampa velká voda. Letos prožívá další extrémně nelehký rok. Nařízení vlády spojená s výskytem epidemie COVID-19 mu nedovolila provozovat svou činnosti. Po nuceném uzavření, kdy museum přišlo o veškeré příjmy plynoucí ze vstupného, prostory znovu ožily a snažily se znovu nadechnout.
Vlivem ničivého požáru však dochází opět k uzavření muzea, jsou nezbytné neočekávané opravy a snaha o záchranu sbírek a muzea jako takových.










