Sbírka ukončena:

Podpořte rodinný festival Jičín – město pohádky #kulturažije

Vybráno 0 Kč 3 300 Kč
od 8 dárců
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
413 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
578 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořte rodinný festival Jičín – město pohádky #kulturažije

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jičín Město pohádky

Podpořte festival Jičín – město pohádky, který pořádá stejnojmenný nadační fond. Vzhledem k omezením, která vznikla na základě pandemie koronaviru, jsme nuceni fungování fondu pozastavit. Jak organizátoři, tak i umělci se tím dostávají do tíživé finanční situace a je otázkou, zda akce bude moci v letošním roce vůbec proběhnout. Protože jsme srdcaři a tento festival – jedná se již o třicátý ročník – nechceme nechat zaniknout, potřebujeme jistou finanční pomoc, abychom ho mohli uspořádat alespoň v menším měřítku než obvykle.

Komu pomůžete?

Nadační fond Jičín – město pohádky byl založen roku 1991. Jeho smyslem bylo uspořádat festival pro lidi, děti i kmety. Zakladateli festivalu JMP byli Jaroslav Veselý a Jaromír Gottlieb, spolutvůrci a realizátory pak široká občanská společnost.

Krásné historické město Jičín se nachází v Českém ráji, kde v lese Řáholci žije loupežník Rumcajs. Jičín je pohádkami doslova opředen, je mimo jiné spojen s literáty Václavem Čtvrtkem a J. Š. Kubínem, a tak je přirozené, že se tu koná pohádkový festival. Každoročně druhý týden v září město ožije a obyvatelé i návštěvníci se mohou těšit na pestrý program v podobě divadelních představení, soutěží, přednášek, videoprojekcí, koncertů, pouličního muzicírování a kostýmových průvodů. Můžete se spolehnout, že v historickém centru města již pravidelně po 30 let najdete množství různě zaměřených tvůrčích dílen a spoustu místa pro svět hry.

V rámci festivalu vystupují známé osobnosti, ale i regionální umělci, profesionálové i amatéři. Krásný moment je ten, když školy hrají školám, děti dětem. Každý rok se do programu zapojují základní i mateřské školy, komunitní centra pro tělesně i mentálně postižené, střední a vysoké školy. Jejich představení, koncerty či přednášky jsou nedílnou součástí festivalu.

Nadační fond Jičín – město pohádky funguje ze sponzorských darů a dotací. Jeho cílem je probudit a oživit duchovní hodnoty, humanitní cíle, postavit je do světla možností jejich svobodného rozvoje se zvláštním zaměřením na rozvoj osobností dětí a mládeže, a to i dětí tělesně postižených.

Na počátku se jednalo o regionální akci. Během let se Jičín – město pohádky dostal do širokého povědomí napříč republikou. Nadační fond kromě festivalu pořádá i tematické výlety po Českém ráji pro školy i veřejnost s programem, kde se nikdo nenudí.

Jak budou prostředky ze sbírky použity?

Letošní 30. ročník měl být věnován tématu Voda voděnka. Chtěli jsme upozornit na klimatické změny a potřebu vážit si vody, kterou máme a ukázat veřejnosti, jakými způsoby můžeme chránit naši planetu.

Vzhledem k současné situaci plánovaná a připravená programová dramaturgie na výše uvedené téma nemůže v celé šíři proběhnout, a proto ji kompletně přesouváme na rok 2021.

Přesto chceme 30. ročník festivalu Jičín – město pohádky uspořádat. V menším měřítku, a to jako symbolickou vzpomínku na první ročník s tématem Bylo, nebylo… a proto Vás prosíme o finanční pomoc. Chceme tímto i díky vám pomoci tyto těžké časy překonat nejednomu umělci, který vás na oplátku bude moci potěšit svým talentem.

Věříme, že jednou si také společně řekneme: „Jó, koronavirus… Bylo, nebylo…“

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 5. 2020 20:24
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  15. 5. 2020 20:16
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  15. 5. 2020 19:39
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  15. 5. 2020 17:01
Velkorysý dárce
300 Kč  •  15. 5. 2020 14:47
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 5. 2020 20:58
Milý dárce
300 Kč  •  7. 5. 2020 16:47
Velkorysý dárce
100 Kč  •  7. 5. 2020 12:57

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat