Projekt ukončen:

Mezinárodní Festival Road Movies – zachraňme analogový film

Milník 1/2

Koupíme dvě 35 mm promítačky do trvalé výbavy festivalu a uspořádáme navíc dvě projekce

Vybráno 0 Kč 31 390 Kč
75 000 Kč

Milník 2/2

Přivezeme promítačky do Prahy a uspořádáme mini festival

Vybráno 0 Kč 31 390 Kč
120 000 Kč
 -
24 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
1 308 Kč
Průměrná výše příspěvku
8 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
32 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Mezinárodní Festival Road Movies – zachraňme analogový film

Milník 1/2

Koupíme dvě 35 mm promítačky do trvalé výbavy festivalu a uspořádáme navíc dvě projekce

Vybráno 0 Kč 31 390 Kč
75 000 Kč

Milník 2/2

Přivezeme promítačky do Prahy a uspořádáme mini festival

Vybráno 0 Kč 31 390 Kč
120 000 Kč
Zakladatel
Ondřej Bíba
Datum přidání
2. 8. 2021
Poslední aktualita

16. 8. 2021 9:57

Máme 20 000 Kč a jedeme dále!

Přátelé filmu, vybrali jsme během pár dní kampaně na platformě Donio.cz už 20 000 Kč a to je teprve začátek. Jako obrovské poděkování vám chceme kampaň udělat ještě zajímavější a přidat jednu odměnu. Jaká to je? Klikněte níže a nebo rovnou do odměn.

Pokud chcete zažít vlastní road movie, můžete! Pouze jedna jediná odměna ve formě vlastní road movie čeká na odvážlivce, který se bude chtít projet v kabrioletu společně s tvůrci festivalu IRMF. Tato nabídka se neodmítá…

Zobrazit celou aktualitu

Představení projektu

Před téměř pěti lety si Ondra s Vaškem řekli, že založí filmový festival. Milují cestování a protože ví, že v tom nejsou sami, rozhodli se ho věnovat všem dobrodruhům. Vznikl tak unikátní filmový festival, který se věnuje žánru road movie a odehrává se již čtvrtým rokem v Plzni. Mezinárodní festival road movies je místem pro všechny, kterým se po dobrodružství stýská a rádi se dotýkají cestovatelských příběhů na stříbrném plátně.

Chcete být u toho jak roste festival? Abychom se mohli dále rozvíjet, chceme do výbavy festivalu pořídit dvě promítačky na analogový 35mm film.  A právě letos se nám ke dvěma takovým podařilo dostat. Abychom si je mohli pořídit, potřebujeme vaši podporu, tady na platformě Donio.

„V minulých letech jsme si promítačku museli pronajímat, letos si chceme pořídit dvě vlastní.“

Říkáte si, jak to vlastně v plzeňském DEPO2015 (dějiště festivalu) vypadalo v minulých letech? Pusťte si krátké aftermovie z předchozího ročníku, které vám poodhalí atmosféru festivalu

Road movies jsou o lidech kteří překračují své vlastní limity a vy tak můžete sledovat, jak se jejich hrdinové proměňují skrze nevšední zážitky na cestách. Vydejte se s námi na cestu autem, motorkou, kánoí, dodávkou nebo letadlem – bez toho aniž byste opustili filmový sál. Na festivalu můžete porovnat, jak s tímto dynamickým žánrem pracují režiséři napříč různými kontinenty a v diskuzích po filmech si navíc popovídat s jejich tvůrci. 

Letošní 4. ročník festivalu proběhne 30. 9. – 3. 10. 2021 a představí více než 30 road movies z celého světa, včetně 25 snímků, které budou v České republice k vidění vůbec poprvé. Kromě filmů se můžete těšit na nabitý doprovodný program, besedy s filmaři z Čech i zahraničí, inspirativní cestovatelské přednášky, travel-hacking, hudební koncerty a afterparty s DJs.

Kouzlo analogového filmu a 35mm promítačky

Třešničkou na dortu festivalu jsou projekce z původních 35mm filmů. Máte tak možnost sledovat originální snímky z analogového filmového materiálu – prostě tak jak byly původně natočeny. Na takové projekce ovšem potřebuje festival nejen zdatného promítače, ale také příslušnou techniku – 35mm promítačky. A aby šlo navíc filmy pouštět bez přerušení, jsou potřeba promítačky hned dvě – kvůli většímu množství filmových kotoučů, na kterých se celý film nachází.

V prvních dvou ročnících jsme z 35mm filmu promítli kultovní film Jana Svěráka Jízda nebo třeba road movie Pusinky od Karin Babinské. A v této tradici chceme pokračovat i v dalších letech. Sehnat takové promítačky je ale docela oříšek. Letošní rok se nám ovšem poštěstilo se ke dvěma exemplářům dostat a natrvalo je získat do výbavy festivalu. Vlastní 35mm promítačky nám pomohou odstranit každoroční vysoké náklady spojené s jejich zapůjčením a ušetřené peníze použít třeba na licence k filmům, které vám na nich chceme pouštět.

Analog navíc v posledních letech láká stále více režisérů, ať už pro autentický filmový zážitek nebo pro jeho experimentálnost. Díky promítačkám budete mít možnost vydat se spolu s námi na průzkum historie žánru road movie a nebo objevit nečekané perly současné kinematografie. 

Naší vizí je poskytovat prostor mimořádným vizuálním příběhům a dobrodružstvím skrze sílu filmu. IRMF představuje vycházející mezinárodní talenty, dává prostor mladým režisérům a propojuje je s novým publikem.

Kdo za projektem stojí?

Pokud se chcete podívat, kdo vlastně za celým projektem stojí, můžete si pustit znělku z minulého ročníku. Zahrála si v ní totiž velká část festivalového týmu:

Jak už jsme zmínili v úvodu, za vším jsou dva kluci z Plzně, kterým batoh na zádech umožnil nejen poznávat svět, ale také vnukl myšlenku vlastního filmového festivalu. Své festivalové zkušenosti posbírané z evropských festivalů se rozhodli zúročit v Plzni a propojit je s jejich oblíbeným filmovým žánrem – road movie.

A co ostatní?

Uspořádat  filmový festival není žádná sranda a náš tým se rozrůstá každým rokem. Už to není jen Ondra s Vaškem, ale větší skupina přátel, která se stará o program, produkci, servis pro hosty, finance, fundraising, grafiku, marketing a mnoho dalšího. Každý z nás věnuje projektu volný čas po práci, protože víme, že to stojí za to a festival je naše srdcová záležitost.

Naším posláním je upozornit na filmy, které oslavují kulturní rozmanitost a přináší divákovi radost a údiv. Věříme, že filmový příběh má sílu nejen inspirovat a pobavit, ale také probudit nové myšlenky a překonávat hranice.“

Na co vybrané peníze použijeme?

Již dlouho si pro festival pronajímáme dvě historické 35mm filmové promítačky. Říkali jsme si ale, že bychom chtěli festival posunout na další úroveň a tyto 35mm promítačky koupit do trvalé výbavy festivalu. Ušetřit tím za pronájem a nestrachovat se tak, jestli je budeme mít i pro další ročník k dispozici. Pro tento plán ale potřebujeme Vás! Všechny fanoušky, kteří mají chuť přispět a podílet se tak na festivalu.

Analogové promítačky jsou již dnes velkou vzácností a v Česku existuje jen několik desítek kin, kde si podobný zážitek – zhlédnout film na analogovém filmu – můžete vychutnat. Naším snem je se k těmto kinům zařadit a každoročně přinášet divákům nové filmy na 35 milimetrech.

Filmový pás uhání projektorem rychlostí 24 políček za sekundu. Během jedné vteřiny se tak odvine až 1,5 metru filmu.

Nastavili jsme dva limity. Ten první je na 75 000 Kč a druhý na 120 000 Kč. Pokud překonáme první úroveň, promítačky koupíme a pustíme na nich dvě extra projekce na filmy, které byste jen tak neviděli. Navíc zajistíme promítače (u těchto promítaček není jen tlačítko play), seženeme licenční práva a zajistíme transport a skladování promítaček do dalších let. A jestli společně zdoláme i druhou úroveň, tak ty promítačky vezmeme, zajistíme převoz do Prahy a uspořádáme tam mini filmový festival.

No a to není všechno. Připravili jsme pro Vás skvělé odměny, pokud nás v této 35mm aktivitě podpoříte. Můžete se dokonce stát mecenášem festivalu, užít si festival jako VIP nebo si nechat uspořádat soukromou projekci. Co na to říkáte? Mrkněte na pravou stranu projektu, kde jsou vypsané všechny odměny, které na Vás čekají. Budeme se těšit na společné setkání na jedné z projekcí!

Více o nás:

Náš web

Facebook IRMF

Youtube IRMF

Instagram IRMF

Event na FB

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

16. 8. 2021 9:57

Máme 20 000 Kč a jedeme dále!

Přátelé filmu, vybrali jsme během pár dní kampaně na platformě Donio.cz už 20 000 Kč a to je teprve začátek. Jako obrovské poděkování vám chceme kampaň udělat ještě zajímavější a přidat jednu odměnu. Jaká to je? Klikněte níže a nebo rovnou do odměn.

Pokud chcete zažít vlastní road movie, můžete! Pouze jedna jediná odměna ve formě vlastní road movie čeká na odvážlivce, který se bude chtít projet v kabrioletu společně s tvůrci festivalu IRMF. Tato nabídka se neodmítá…

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Přispěvatel, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  3. 9. 2021 19:55
Dobrosrdečný přispěvatel
100 Kč  •  2. 9. 2021 21:58
Štědrý přispěvatel
4 500 Kč  •  2. 9. 2021 15:48
Hana Anežka
1 490 Kč  •  2. 9. 2021 15:34
♥️
Dobrosrdečný přispěvatel
490 Kč  •  1. 9. 2021 19:54
Marcela Sloupová
1 490 Kč  •  1. 9. 2021 19:51
Wim Wenders
1 990 Kč  •  1. 9. 2021 19:48
Laskavý přispěvatel
190 Kč  •  28. 8. 2021 12:00
Velkorysý přispěvatel
490 Kč  •  27. 8. 2021 14:47
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  26. 8. 2021 13:54
Štědrý přispěvatel
390 Kč  •  11. 8. 2021 16:28
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  10. 8. 2021 21:34
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
2 990 Kč  •  9. 8. 2021 20:00
Milý přispěvatel
290 Kč  •  9. 8. 2021 18:44
Dobrosrdečný přispěvatel
1 490 Kč  •  6. 8. 2021 8:12
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  5. 8. 2021 20:40
Nicole P.
450 Kč  •  5. 8. 2021 13:05
Ahoj duo O+V, ať se daří 🍀
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
5 000 Kč  •  5. 8. 2021 10:02

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu