Sbírka ukončena:

Hvězdy dětem pomáhají tanečnici Petrušce z dětského domova

Vybráno 0 Kč 600 Kč
8 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
91 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Hvězdy dětem pomáhají tanečnici Petrušce z dětského domova

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
3. 5. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Hvězdy dětem je spolek, který se zaměřuje na podporu volnočasových aktivit dětí z dětských domovů a na přípravu mládeže na jejich zaměstnání. Jejich cílem je podpora zájmů a talentu dětí sociálně ohrožených, dětí v dětských domovech i v zařízeních pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Podpořte s námi děti z dětských domovů, které jsou nyní ve složité situaci, jsou sociálně izolované v dětském domově, bez možnosti návštěv, bez kontaktu s kamarády ze školy, bez návštěv školy a zájmových kroužků. Pomozte dětem naplnit jejich volný čas a zpříjemnit jim tuto složitou dobu.

Spolupracují s DD Litoměřice, Most, Počernice, Solenice, Unhošť, Tábor. V tomto konkrétním případě půjde o pomoc Petrušce, jejíž příběh se dozvíte níže. 

* Fotografie jsou ilustrativní, z archívu spolku Hvězdy dětem.  Z důvodu ochrany osobních údajů jsou použity vlastní autoportréty dětí. Jde zároveň o zajímavou projekci,  jak se děti samy vidí  a věřte, že jsou portréty hodně reálné. :-)

                   

Komu pomůžeme?

Petruška žije v dětském domově od svých osmi měsíců. Byla přijata jako malé miminko, bohužel v době, kdy je to pro malého kojence nejobtížnější, kdy hrozí tzv. separační úzkost z odloučení.  Petruška i díky láskyplné péči tet přechod do péče zařízení zvládla dobře. Byla hodně chována, laskána, bylo o ní s láskou pečováno, a proto její přechod neměl velké psychické následky.  Nejprve byla s krátkými přestávkami v Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc – Mosťáček, a ve třech letech pak byla přemístěna s nařízenou ústavní výchovou rovnou do dětského domova. V domově bydlí společně se starším bráškou Lukášem. V poslední době se o Petrušku zajímá babička, ale maminku skoro nevídá. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Petruška je malá tanečnice, která  tančí nejen v dětském domově, ale začala navštěvovat i hodiny baletu. Sice o hodně výuky během zavřených ZUŠ přišla, ale plánujeme, že v nejbližší době zase nastoupí a bude se učit základy baletu a tance. Proto by potřebovala peníze na školné. Pokud se najde nějaká hodná dobrá duše a podpoří malou Petrušku, budeme vděční.  Děkujeme vám!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
500 Kč  •  2. 7. 2021 23:39
DobroDárce
100 Kč  •  7. 5. 2021 13:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat