Sbírka ukončena:

Honzík prožil syndrom náhlého úmrtí, intenzivní terapie mohou zmírnit dopad

Vybráno 0 Kč 4 050 Kč
110 740 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
506 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
177 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Honzík prožil syndrom náhlého úmrtí, intenzivní terapie mohou zmírnit dopad

Vybráno 0 Kč 4 050 Kč
110 740 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
14. 9. 2020

Honzík pár hodin po svém narození zažil syndrom náhlého úmrtí, naštěstí se ho podařilo oživit. Po dlouhých třech měsících strávených v nemocnici si rodiče miminko konečně odvezli domů. Malý Honzík doma ale nevydal ani hlásku, nesmál se, nemračil se. Jednou si rodiče všimli, že se ve spánku lehce pousmál, svitla naděje. Po určitě době se jeho stav zlepšil, překonal i problém s příjmem potravy, teď má před sebou další obrovskou výzvu – naučit se chodit. K tomu potřebuje absolvovat nákladné intenzivní rehabilitace.

Komu pomůžete

Honzík se narodil jako donošené a zdravé dítě. Osm hodin po narození během kojení prožil syndrom náhlého úmrtí, okamžitě byl zahájen boj o jeho život. Honzíka převezli na JIRP, kde se ho podařilo oživit. Po zhruba měsíci byl převezen na JIP, kde strávil dva měsíce než ho pustili do domácí péče. Honzík po této příhodě nebyl schopen žádného mimického vyjádření – nesmál se, neplakal ani se nemračil. Rodiče proto nedokázali rozeznat, jak se jejich syn cítí, jestli se mu něco líbí nebo ho naopak něco trápí. 

Po pár týdnech si všimli, že se Honzík usmívá ve snu, což pro ně byl velmi emotivní zážitek. Během několika dnů se začal usmívat i vědomě, nejdříve to byl jen slabý náznak bez vokálního projevu, postupně však přešel ve zvučný smích. Honzíkovi odumřela část mozku a dlouhou dobu trpěl také poruchou příjmu potravy, kdy musel být krmen přímo do žaludku pomocí PEGu. To už však s maminkou zvládli a Honzík polyká sám. Teď musí dostat pod kontrolu svoje tělo.

O nemoci

Honzík prožil jako novorozeně syndrom náhlého úmrtí a v důsledku toho mu odumřela část mozku. Mentálně je v pořádku, avšak jeho tělo ho neposlouchá. Maminku to velmi trápí, jelikož ví, že je ve svém těle uvězněný a nemá se jak bránit.

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na zaplacení intenzivní čtyřtýdenní terapie v Neurorehabilitační klinice Axon v Praze

Děkujeme všem dárcům za podporu Honzíka. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
100 Kč  •  7. 3. 2021 9:15
Laskavý dárce
100 Kč  •  6. 3. 2021 22:45
Laskavý dárce
200 Kč  •  10. 1. 2021 18:49
DobroDárce
100 Kč  •  3. 1. 2021 12:59
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  25. 12. 2020 10:44
Laskavý dárce
50 Kč  •  23. 12. 2020 23:04
Alexandra M.
2 000 Kč  •  18. 10. 2020 10:44
Honzíčku , bojuj! Jsi šikula, Ty to dokážeš. :-)
Mony
500 Kč  •  15. 10. 2020 20:40
Držím palce. Hodně štěstí:-)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat