Sbírka ukončena:

Bezbariérové zázemí pro vozíčkáře v Handicap Fitness

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
500 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
333 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
301 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Bezbariérové zázemí pro vozíčkáře v Handicap Fitness

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Handicap Fitness s.r.o. & Zuzana Wunschová
Datum přidání
28. 5. 2020

Otevíráme první fitness centrum pro handicapované (převážně vozíčkáře) v Praze 10 na Vršovické ulici. Fitness je vybavené speciálními stroji, určenými právě pro lidi upoutané na invalidním vozíku. Peníze potřebujeme na rekonstrukci nebytových prostor, konkrétně vybudování zázemí jako jsou šatny, sprchy a WC pro vozíčkáře, tedy s bezbariérovým přístupem. Společnost není zisková, neboť všichni handicapovaní budou mít vstup absolutně zdarma!

Kdo sbírku organizuje?

Jmenuji se Zuzana, jsem jednatelkou a majitelkou Handicap Fitness s.r.o. a mým posláním je otevřít první bezbariérové fitness centrum v Praze, a poté expandovat do dalších větších měst jako je např. Brno, Ostrava, České Budějovice, Liberec, Plzeň a Hradec Králové. Před pěti lety jsem měla autonehodu, po které jsem bohužel zůstala upoutána na invalidním vozíku. Mám moc ráda cvičení ve fitness centru a znám spoustu lidí se stejným handicapem, které cvičení také naplňuje. V ČR ale bohužel žádné zařízení se speciálními stroji pro vozíčkáře není a už vůbec ne fitness centrum s bezbariérovým přístupem.

Proto je naše centrum vybaveno speciálními posilovacími stroji, které jsou určeny právě pro osoby na invalidním vozíku. Tyto stroje může používat jak zdravý člověk, tak po jednoduché úpravě právě vozíčkář – po vysunutí kolíčku odsune sedačku na stranu, aby získal místo na svůj invalidní vozík, po najetí s vozíčkem na stanoviště ho zabrzdí a může začít cvičit. V našem fitness vám budou k dispozici i trenéři, kteří Vám poskytnou poradenství ve všech směrech.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na rekonstrukci nebytových prostor, konkrétně vybudování zázemí jako jsou šatny, sprchy a WC pro vozíčkáře, tedy s bezbariérovým přístupem.

Společně to dokážeme!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  2. 6. 2020 18:11
Laskavý dárce
300 Kč  •  2. 6. 2020 12:56
Milý dárce
200 Kč  •  1. 6. 2020 20:12
DobroDárce
300 Kč  •  1. 6. 2020 14:09
Laskavý dárce
100 Kč  •  30. 5. 2020 21:52
Velkorysý dárce
200 Kč  •  29. 5. 2020 15:08
Velkorysý dárce
500 Kč  •  29. 5. 2020 12:54
Milý dárce
300 Kč  •  29. 5. 2020 12:31
DobroDárce
1 000 Kč  •  29. 5. 2020 9:46

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat