Blížil se konec covidových omezení, všichni se už těšili na normální, svobodný a klidný život. Místo toho přišla další pohroma. Radost a očekávání vystřídal během jediné minuty hluboký smutek a bezmoc. Stalo se něco, co u nás nemá obdoby. Kdo to na vlastní oči neprožije a neuvidí, nemůže pochopit v plném důsledku. Vše, co poctivé ruky budovaly celý život je naráz pryč. Všude jen sutiny, nepořádek a zničená krajina. Apokalypsa.
Rádi bychom touto sbírkou alespoň trochu zmírnili obrovské neštěstí, které rodinu Hanákových a jejich nejbližší postihlo a dát jim naději a víru, že jednou bude zase líp, že mají kolem sebe kamarády a známé, kteří je podrží, když je nejhůř, a kteří jim pomohou stejně tak, jak oni pomáhali svému okolí po celý svůj život. Sbírka nemá jen význam finanční, ale je hlavně symbolem vzájemné sounáležitosti, přátelství a sousedské podpory.
Předem děkujeme všem dárcům!