"Ahoj, já jsem Evička!
Jsem veselá a zvídává holčička, miluju společnost a především svoji rodinu. Mám velkého brášku a skvělé rodiče, kteří mají lásky na rozdávání a jdou do všeho s vervou. Díky nim je můj život nabitý zážitky a dobrodružstvím. Od malička se mi věnují na sto procent.
Jsem moc šikovná, ačkoliv mám oproti jiným dětem zdravotní znevýhodnění. Narodila jsem se totiž předčasně a porod byl hodně komplikovaný. Způsobil mozkovou obrnu, kvůli které se špatně pohybuji, ale s chodítkem a dopomocí dospělého dělám i první krůčky. Mám i mentální postižení, ale díky rodině a dalším skvělým lidem dělám každý den veliké pokroky. Nemluvím, ale krásně začínám znakovat a dorozumím se se svým okolím.

Ve škole je mým největším pomocníkem asistent. To on mi pomáhá porozumět všemu, co mi paní učitelka říká a pečlivě a soustředěně plnit zadané úkoly. Učím se barvy, společně počítáme, zpíváme a hrajeme si. Asistent mi pomáhá i při běžných denních činnostech jako je například oblékání, jídlo a pití nebo procházky. Při tom mě učí, jak být co nejvíc soběstačná a jak se chovat ve společnosti. Už umím pozdravit, poprosit nebo poděkovat. Pro někoho jsou to maličkosti, ale pro mě velké věci.
Nejvíc mě ale ve škole baví vaření a poznávání nových chutí. A jsem taky velký dobrodruh! Ráda jezdím na výlety a navštěvuju zajímavá místa. Zatím se bez každodenní pomoci asistenta neobejdu. Ale ničeho se nebojím, miluju život a s pomocí dospěláka zvládnu vylézt klidně i na Sněžku. S asistentem totiž dokážu i neuvěřitelné věci!"










