Domek po tatínkovi je určen k demolici, vinohrad v Lužicích je zničen, stejně jako hřbitov v Mikulčicích, kde je tatínek pochován.
Jako samoživitelka se má sama co otáčet, a přesto nemyslí na sebe, ale na své příbuzné ve zničených obcích, které život zkouší na plné pecky (jako vždy skromná a se srdcem na Moravě).
Pojďme jí i její rodině a známým trochu pomoct, aby bylo zase na jižní Moravě dobře!