Úspěšně vybráno:

Pomoc dětem, které nemohou zůstat v rodinách

Vybráno 0 Kč 50 410 Kč
od 35 dárců
 -
35 dárců
Celkem se zapojilo
1 440 Kč
Průměrná výše daru
15 000 Kč
Nejvyšší dar
531 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc dětem, které nemohou zůstat v rodinách

Vybráno 0 Kč 50 410 Kč
od 35 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
DŮM TŘÍ PŘÁNÍ z.ú., Dům tří přání, z.ú.
Datum přidání
15. 12. 2020

Dům Přemysla Pittra je krátkodobé pobytové zařízení pro děti, které provozuje organizace Dům tří přání.

Je určeno dětem, které se ocitly v krizi, jejich rodiny procházejí náročnou životní situací (úmrtí v rodině, dlouhodobé rozvodové konflikty), nebo jejich rodiče nezvládají svou roli (týrání, zanedbávání, násilí nebo alkohol v rodině atd.), a děti tak nemohou zůstat doma, protože zde nejsou v bezpečí.

Těmto dětem a jejich rodinám nabízí Dům Přemysla Pittra bezpečné zázemí a profesionální podporu pro překonání náročné situace. Naším cílem je, aby se děti mohly vrátit domů, do bezpečného a zdravějšího prostředí. Pojďte nám s tím prosím pomoci.

Pomoc dětem bez domova podporuje Tereza Kratochvílová

Tereza Kratochvílová je charismatická žena, mladá maminka, influencerka. Je to jedna z těch, kteří využívají svůj vliv pro dobrou věc – pro osvětu a detabuizaci tématu adopce.

Sama Tereza je totiž adoptovaná. S tím “šla ven” v roce 2018, kdy natočila sérii videí na toto téma, začala mluvit o adopci v rozhovorech, založila podpůrnou skupinu pro adoptované děti a v neposlední řadě napsala o svém příběhu knihu “Holka ze sekáče”. 

Jsme velmi vděční, že se Tereza stala patronkou sbírky pro Dům Tří přání, jehož posláním je podpora dětí a rodin v náročných životních situacích.

Jsme tu, abychom dětem v krizových situacích vytvářeli bezpečné zázemí

Náš příběh se píše už téměř 20 let. Jsme nezisková organizace Dům tří přání a naším posláním je podpora rodin a dětí v náročných životních situacích. Máme tři centra, ve kterých naši sociální pracovníci pomáhají dětem osamoceným v dětském kolektivu, rodinám při rozvodném nebo jiném dlouhodobém rodinném konfliktu. Naším klientem a ve středu našeho zájmu stojí vždy dítě. Dětem dále nabízíme krizovou pomoc a pobyt v zařízení Dům Přemysla Pittra.

Příběh Petry

Petra je třináctiletá dívka, která chodí do 7 třídy, žije s matkou a malým pětiletým bratrem Honzíkem v bytě ve velkém městě. Aktuálně byla svědkem napadení matky jejím novým partnerem, matka je hospitalizovaná s vážným úrazem páteře a o Petru s Honzíkem se nemá kdo postarat. Je potřeba jim sdělit informaci o komplikovaném zdravotním stavu matky a nutnosti jejich umístění na náhradní péče. Sociální pracovnice OSPOD si přizvala ke sdělení
pracovnici krizové pomoci Domu tří přání, aby bylo možné děti akutně ošetřit a pomoci jim situaci pochopit a zároveň je provést touto krizí.

A právě zde potřebujeme i Vaši pomoc. Společně můžeme příběhy těchto dětí měnit v lepší!

Některé další příběhy si můžete přečíst ZDE.

Proč organizujeme sbírku?

Naše pobytová služba pro děti je dlouhodobě hodnocená na vysoké odborné úrovni. Nedostatečné financování ze strany státu nás ale limituje. 

Jeden den dítěte na pobytu stojí 3200 Kč (ubytování, strava, odborná péče, školní pomůcky, oblečení, program na volné dny), od státu a hlavního města Prahy dostáváme přibližně 2200 Kč, v některých případech přispívají na pobyt dítěte také rodiče. 

I tak nám 500 Kč pro každé dítě denně chybí. Kapacita zařízení je 8 lůžek, obsazenost je přibližně 75%. V součtu nám na financování služby ročně chybí přibližně 950 tisíc.

Ročně u nás ubytujeme přibližně 30 – 35 dětí, obvyklá doba pobytu dítěte jsou 3 měsíce. Zařízení má 2 krizová lůžka, kam můžeme umístit dítě na dobu 48 hodin, obvykle než rozhodne soud co bude dál. Staráme se také o děti, které se ocitly bez péče a zázemí.  Přicházejí k nám děti, které jsou na útěku, děti odebrané z rodin pro podezření na týrání, zneužívaní, zanedbávání. Některé děti přicházejí na základě dohody s rodiči, kteří se dostanou do situace, že se krátkodobě nemohou o dítě postarat (protože jsou v nouzi nebo nemocní). 

O děti se po dobu pobytu starají naši skvělí vychovatelé 24 hodin denně (vaří jim, vozí děti do školy a na kroužky, poskytují individuální odbornou péči) a současně aktivně pracují s rodinou na řešení celé situace.

Výjimečností našeho zařízení je v důrazu na práci s rodiči nebo s jinou pečující osobou. I ty čeká velké množství práce na sobě, postupné přebírání odpovědnosti za výchovu dítěte (nejprve v době propustek a vycházek s dítětem), tak aby se dítě mohlo v co nejkratší možné době vrátit zpět do běžného života mimo zařízení. Často jsme svědky velké proměny na straně dítěte, vnímáme jeho nový postoj k sobě, škole, rodičům. Někdy se ale také setkáváme s marnou snahou dítěte něco změnit, která se nesetkává s pochopením na straně rodičů a naráží na neschopnost pečující osoby změnit dosavadní postoj k problematické situaci. V těchto případech se snažíme být pro děti oporou na jejich cestě a pomáháme jim s přechodem do dětského domova nebo náhradní výchovy. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky nám pomohou zajistit chod domu Přemysla Pittra, včetně vytváření příjemného prostředí: aktuálně potřebujeme koupit nové matrace, vybavit konzultovny terapeutickými pomůckami, pořídit nový nábytek do herny, pořídit vybavení pro děti do školy. Úspěch služby stojí a padá na vysoké odborné úrovni pracovníků, které chceme adekvátně finančně ohodnotit. 

 • za Vašich 100 Kč nakoupíme ovoce pro jedno dítě na týden
 • za 300 Kč nakoupíme školní pomůcky pro jedno dítě na pobytu
 • za 500 Kč můžeme dofinancovat den pobytu dítěte v zařízení nebo nakoupit terapeutické pomůcky pro jedno dítě
 • za 1000 Kč zajistíme jedno setkání komunity pro všechny děti na pobytu
 • za 3000 Kč koupíme jednu novou matraci
 • 5000 Kč nám umožní pořídit část nábytku do herny.

Co můžete získat?

Jeden z vás, který do sbírky přispěje, získá Terčinu knihu Holka se sekáče s věnováním. Stačí k Vašemu příspěvku napsat, proč byste měli výhru získat právě Vy. Jednoho z vás po ukončení sbírky vybereme.

Více o nás:

 • Web
 • Novinky.cz
 • Proč Dům Přemysla Pittra pro děti? Zařízení nese jméno po humanistovi, publicistovi a sociálním pracovníku Přemyslu Pittrovi. Ten zasvětil celý svůj život pomoci dětem a potřebným. V roce 1933 založil Milíčův dům na Žižkově, v průběhu okupace pomáhal židovských dětem a jejich rodinám. Po druhé světové válce se výrazně podílel na tom, aby dětem všech národností a náboženských příslušenství byla poskytnuta zdravotní a sociální péče bez ohledu na jejich náboženské nebo etnické vyznání. Po roce 1948 byl donucen k emigraci. Kromě státního vyznamenání prezidenta republiky, je držitelem titulu Spravedlivý mezi národy.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
2 400 Kč  •  28. 1. 2022 10:19
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  13. 1. 2022 9:11
DobroDárce
15 000 Kč  •  29. 12. 2021 22:50
DobroDárce
1 000 Kč  •  21. 12. 2021 17:20
Velkorysý dárce
10 000 Kč  •  21. 12. 2021 16:27
Štědrý dárce
2 500 Kč  •  8. 12. 2021 17:05
Milý dárce
100 Kč  •  7. 8. 2021 20:14
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  15. 7. 2021 13:57
DobroDárce
300 Kč  •  14. 6. 2021 22:44
Velkorysý dárce
100 Kč  •  26. 5. 2021 23:02
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  26. 5. 2021 20:09
Laskavý dárce
100 Kč  •  21. 5. 2021 20:42
Velkorysý dárce
50 Kč  •  21. 5. 2021 11:13
Tereza
500 Kč  •  21. 5. 2021 10:40
Děkuju, že jste! <3
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  20. 5. 2021 16:14
Milý dárce
50 Kč  •  20. 5. 2021 14:48
Milý dárce
50 Kč  •  20. 5. 2021 13:49
Štědrý dárce
100 Kč  •  20. 5. 2021 13:30
Velkorysý dárce
300 Kč  •  20. 4. 2021 8:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak získat netradiční zážitek?

Ve spolupráci se zakladateli sbírek a patrony vymýšlíme pro dárce coby poděkování možnost získat netradiční zážitek.

Kdo může netradiční zážitek získat?

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám, proč byste měl/a netradiční zážitek získat právě vy. Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných odpovědí tu nejzajímavější, nejoriginálnější. Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat