Sbírka ukončena:

Druhý pád padá … Pomůžete mu nasadit padák? #kulturažije

Vybráno 0 Kč 500 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
529 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Druhý pád padá … Pomůžete mu nasadit padák? #kulturažije

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Druhý pád
Datum přidání
24. 6. 2020

Tmavý Obrázek aneb Poslední den protidrogového agenta Chika T. 

Kyberpunkové sci-fi z blízké budoucnosti o závislostech. Série 15-ti tmavých obrázků. 15-ti znepokojivých výjevů ze života lidí, před kterými nás rodiče varovali. Ovšem… Existuje mnoho věcí, o kterých rodiče neví. Píše se rok dva tisíce něco a 20% populace se dá označit za narkomany. Pro tyto lidi existuje jen jediná odpověď: „Nová cesta.“ Ale co když Vás tato odpověď dostane zpátky na začátek? Kyberpunkové sci-fi z blízké budoucnosti. Z blízké… Přítomnosti? Čekal někdo z nás na obzoru dřímající pandemii? Nečekal. Čekal někdo z nás, že nebudeme moci vyprávět příběhy lidí, kterými se nechceme a nesmíme stát? Nečekal. Čekal někdo z nás… Odpověď bude každopádně negativní. Na některé pohromy nás nic nepřipraví. Dokonce ani pionýr není připraven vždy na vše. 

24. 6. se můžete online na Mall.tv podívat na tento temný příběh a seznámit se třeba s naším divadlem…

Komu pomůžete?

Nezávislá divadelní scéna Druhý Pád, sídlící v brněnském klubu ArtBar je hrdá na svou nezávislost. Faktem však zůstává, že nezávislost jde ruku v ruce s kontinuálně velmi ošemetnou situací. Chceme dělat upřímné a čisté divadlo. Chceme ho přinášet i těm z vás, kteří si jej jinde nemohou dovolit. Už několik let fungujeme na bázi dobrovolného odchodného, což můžeme dělat jen díky dobrovolnosti a nadšenosti našich i hostujících herců, režisérů, scénografů, hudebníků, či techniků. Avšak i nezávislá scéna musí z něčeho žít, musí si sem tam zaplatit externí umělce, kteří jsou sice také nadšení, ale i vytížení a zadarmo se do práce nepohrnou. Pomozte tedy našemu divadlu vylepšovat jeho práci. Jediná investice, kterou skutečně činíme, je do dalších zajímavých her pro vás, naše diváky. Do lepších rekvizit, kulis a kostýmů, do barevnějších líčidel a hravějších hraček. Hrajeme spolu, s vámi, pro vás. S láskou a zápalem pro to jít dál a výš.

Na co budou peníze použity?

Je libo triptych o blízké české minulosti nebo ďábelskou pikanterii o Dantem? 

Vaše podpora je pro nás vyjádřením spoluúčasti a způsobem, jak nakopnout divadlo do nové sezóny z nulové do jakékoliv vyšší finanční úrovně. Jak jste jistě pochopili z předchozích řádek, žádné jiné finance než ty dobrovolně vybrané zatím nemáme, a proto si lze snadno představit, jak na tom asi po půl roce nehraní na začátku další sezóny budeme.

Jak se říká, každá koruna dobrá. Divadlo na příští sezónu plánuje kupříkladu Triptych o začátku, průběhu a konci komunistické éry v naší zemi, který bude nabízen mimo jiné školám, a autorskou hru na motivy Božské komedie od Alighieriho. Vaše finanční podpora poputuje především na tyto projekty a jejich svobodnou, nouzí nezatíženou genezi.

Více o nás:

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
500 Kč  •  24. 6. 2020 19:20

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat