Našli jste sbírku, které chcete pomoci ještě více?

Oslovil vás nějaký příběh, nebo se přímo týká někoho z vašeho okolí? Vyzvěte své přátele, aby se na něj složili společně s vámi. Stačí ke sbírce přidat svoji Dobrovýzvu.

Zjistit více

Kdy můžete Dobrovýzvu využít

Narozeninová Dobrovýzva

Oslavte důležitý okamžik a místo materiálního dárku se s přáteli složte na pomoc oblíbené sbírce.

Pokračovat

Firemní Dobrovýzva

Staňte se společensky odpovědnou firmou a věnujte finance na dobrou věc společně s kolegy.

Pokračovat

Dobrovýzva na sportovní nebo kulturní akci

Zapojte své okolí, když děláte to, co máte rádi. Ať je to fotbal, nebo divadlo.

Pokračovat

Dobrovýzvu založíte za 5 minut. Jak na to?

  1. Vyberte sbírku a přidejte Dobrovýzvu

    Pod fotkami sbírky hledejte záložku „Dobrovýzvy“ a klikněte na „Přidat Dobrovýzvu“. Poté nastavte částku, kterou chcete vybrat, zvolte svůj název a vlastní úvod, proč Dobrovýzvu zakládáte

  2. Sdílejte Dobrovýzvu mezi své přátele

    Své okolí zapojíte tak, že svou Dobrovýzvu nasdílíte na svých sítích nebo ji pošlete vybranému okruhu lidí po e-mailu či v SMS

  3. Předáme 100 % částky

    Vybrané finance přiřadíme ke sbírce, kterou jste se rozhodli podpořit, ve 100% výši

Podpořte Dobrovýzvou příběhy, kterým dochází čas

Vybrat jinou sbírku

Nejčastější dotazy u Dobrovýzev

Co je to Dobrovýzva?

Dobrovýzva je v doslovném překladu „podsbírka“ – tedy sbírka, jejíž vybrané finance poputují ve 100% výši na sbírku nadřazenou.

Co to znamená v praxi: Na Donio uvidíte sbírku, která vás zaujme, a budete ji chtít podpořit společně s přáteli. Přidáte Dobrovýzvu, u které si nastavíte cílovou částku, vlastní popis a úvodní fotku. Poté ji budete sdílet mezi své přátele nebo třeba kolegy s výzvou, aby se s vámi složili a podpořili tak vybranou sbírku. Po celou dobu Dobrovýzvy se budou vybrané finance průběžně započítávat do nadřazené sbírky, do které předáme 100 % vybrané částky z vaší Dobrovýzvy. A navíc budete mít ze sebe obrovskou radost, že jste někomu pomohli změnit jeho příběh.

U jakých sbírek můžu přidat Dobrovýzvu?

Dobrovýzvu můžete přidat pod jakoukoliv dobročinnou sbírku. V současnosti není možné přidávat Dobrovýzvy pro komerční projekty.

Kolik můžu v Dobrovýzvě vybírat?

To záleží čistě na vás, jaký cíl si zvolíte. Může být ambiciózní a zvolit výši cílové částky nadřazené sbírky, nebo si můžete nastavit pouze nižší řády tisíců, abyste měli větší radost, že se vám podařilo Dobrovýzvu dotáhnout do úplného konce či jste dokonce vaši cílovou částku překročili.

Může Dobrovýzvu přidat i právnická osoba, třeba firma?

Ano, může. Dobrovýzvu může přidat jak fyzická, tak právnická osoba.

Jak to funguje v praxi: Dobrovýzvu můžete přidat jak za celou firmu (v situaci kdy vy, jako společnost, chcete podpořit dobrou věc), tak za oddělení (například pokud se váš kolega těžce zraní a vy mu chcete pomoct vybrat finance na rehabilitace) nebo třeba při příležitosti konkrétní události (rozhodnete se na firemním sportovním dni vyzvat své zaměstnance, abyste společně pomohli změnit něčí příběh).

Co se stane, když v Dobrovýzvě nevyberete cílovou částku?

Ať už se vám podaří vybrat částku, kterou jste si zvolili, nebo ne, vždy předáme 100 % darů na nadřazenou sbírku. Pokud se vám nepodařila vybrat cílová částka, buďte k sobě laskaví a pochvalte se, že jste vykonali kus dobra už jen tím, že jste se rozhodli Dobrovýzvu založit a šíriť tak dobro do světa.

Jak ještě můžu pomoci sbírce?

Kromě toho, že na sbírku můžete přispět libovolnou částkou dle vašich možností, můžete jí pomoci i tím, že ji budete šířit dál mezi své přátele – ať už díky Dobrovýzvě nebo sdílení původní sbírky na sociálních sítích či v e-mailu.

Šíriť dobro můžete i s Certifikátem dobrosti, kterým se pochlubíte vašemu okolí – dáte jim najevo, že jste pro každou dobrost a že pomoc ostatním by měla být běžnou součástí našich životů.