Kdo za organizací stojí?
Dlaně, tlapky, kopýtka nejsem jen já, ale skupinka fajn lidí, kteří mají rádi zvířata, kteří se rádi věnují dětem, dospělým, vymýšlejí pro ně aktivity, postarají se o nechtěné nebo zatoulané zvíře.. Jak to všechno začalo…. tahle etapa začala, když jsem se mohla přestěhovat do pronájmu, kde jsem mohla mít koně a poníka. Začali se mi ozývat kamarádky s dětmi, zda k nám mohou chodit za poníkem, pomalu mě začali oslovovat další maminky a začal vznikat jezdecký, klubík, programy pro děti i rodiče, programy pro školky, …všechny tyto aktivity vznikaly v době mé rodičovské dovolené. Bylo a je to náročné, ale ten pocit radosti u dětí a lidí, kteří nás navštíví a líbí se jim, je k nezaplacení. A tím, že děti zůstávají a přibývají další, mě utvrzuje v tom, že jdeme správnou cestou.
Bohužel, k tomu, abychom se mohli našim aktivitám věnovat naplno a zaměřit se na další, nám chybí zázemí – teplé místo na schování se před deštěm a zahřátí a co je hlavní, vlastní pozemek, kde bychom mohli v našich aktivitách pokračovat naplno. V budoucnu bychom se rádi zaměřili i na děti, které nemají zrovna jednoduché a šťastné dětství a na starší osoby – seniory, kterým bychom rádi dopřáli pravidelné návštěvy u nás. Aby mohli přijít, pomazlit se s poníkem, vyčistit ho, třeba se s ním projít. Rádi bychom pořádali přednášky na různá témata, např.rodičovství, zdraví, zvířata…zařadili také bloky s aktivními činnostmi. Např. malování, tvoření keramiky, cvičení. Aktivity by byly vždy doprovázeny i aktivitami se zvířaty.
