Sbírka ukončena:

Divadelní představení Divadla Facka

Vybráno 0 Kč 3 750 Kč
od 6 dárců
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
625 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
99 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Divadelní představení Divadla Facka

Vybráno 0 Kč 3 750 Kč
od 6 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Káznice LIVE, Tripitaka
Datum přidání
24. 5. 2020

Divadlo Facka odehraje své představení v rámci projektu Káznice LIVE. Ten vznikl jako odpověď na náročnou situaci v uměleckém rybníku. Koncerty, diskuse, divadlo a ještě víc! Díky Donio můžete pomoct tyto těžké časy překonat nejednomu umělci, budeme velmi rádi, pokud se zapojíte.

Milí diváci, pokud byste chtěli vidět hrdinu, zajděte si na hřbitov. Tam jich je jak známo plno. Praví hrdinové, kteří jsou naprosto bez vady, mají bohužel tu špatnou vlastnost, že jejich životnost často nebývá velká. Stejně jako těch, kteří mají plná ústa hrdinství a kteří jako první převrátí svůj žebříček hodnot. A tak, aby legendární hrdinové mohli existovat, musí přijít ti, kteří s největším sebezapřením rozehráli nebezpečnou hru, ti, kteří pro vítězství vyšších hodnot zapírají sami sebe. Je paradoxem, že na hrdinství této třetí skupiny se rychle zapomene, protože není zdaleka tak „cool“ jako hrdinství mrtvých hrdinů a jejich kamufláž se stává hromosvodem pro kolaboranty, kteří si tak myjí ruce nad vlastní vinou. Protektorátní prezident Emil Hácha nařčený neprávem z kolaborace by mohl (ale nesměl) vyprávět… 

A o tomto paradoxu jsou i Historky z protektorátu. V tíživé atmosféře, na jednom malém prostoru malé brněnské tančírny kráčí velké dějiny. Na začátku znějí velká slova zářivě bělostného hrdinství, na konci zůstává černé svědomí zrcadlící se v činech. A obojí se ve výsledku slije v šedavou otázku příznačnou i pro dnešek: „Je vůbec možné tváří v tvář zlu přežít a při tom morálně neselhat?“ „Samozřejmě, když každý jenom plnil rozkazy a o ničem nevěděl…“ Tak by mohla znít šedavě zvrácená odpověď. (Vlastně také příznačná i pro dnešek…)

  • Scénář: Jan Krajčírovič, Sergej Sanža
  • Režie: Sergej Sanža
  • Světla a zvuk: Bob Racek
  • Hrají: Sergej Sanža, Ondřej Zuch, Jan Krajčírovič, Michaela Jelínková, Radka Blatná, Jan Kruba

Historie Divadla Facka se začala psát v roce 1995 v Uherském Hradišti. Tehdy se současný principál Sergej Sanža, absolvent Lidové konzervatoře v Praze, rozhodl založit divadlo, které divákům představí tradiční formy divadla jako jsou pantomima a klaunérie. Od roku 2001 působí Divadlo Facka v Brně. Kromě zmíněných žánrů začali herci tohoto divadla využívat také prostředky akrobacie a pouličního divadla. Postupem času se zájem tvůrců zaměřil na studium jednoho ze základních zdrojů divadla, dnes již téměř zapomenutého žánru, kterým je comedie dell'arte. Výsledkem tohoto směrování jsou inscenace Harlekýnova dobrodružství, Cirkus dell'arte a Isabellin poklad. Počínaje rokem 2010 se Facka pustila do velkých plenérových projektu Stromodivy a Divadlo na vodě. Tak tedy neváhejte a vstupte do světa klaunů, mimů, pouličních kejklířů a herců, kteří vás provedou starými divadelními formami a kteří mají dar probudit svým uměním dítě v dospělém a dospělého v dítěti.

Na co budou peníze ze sbírky použity

Na podporu umělců, kterých tvorba, jejichž tvorba a vystupování bylo zasaženo nemožností vykonávat svoji práci, vystupovat a těšit Vás svoji tvorbou. Krůček po krůčku se snažíme, aby kultura dokázala nejen přežít, ale i vzkvétat v těchto těžkých časech.

Akci zastřešuje Spolek Tripitaka ve spolupráci s Film hub, GNOMON Production, TIC BRNO a Kreativní Brno. Tripitaka se už více než 10 let pohybuje na hranicích umění, sociální práce a vzdělávání. Vytváří podporovaná pracovní místa pro mladé lidi z dětských domovů, pořádá festival Ghettofest, provozuje obchod s tvorbou českých návrhářů Restart, a především již třetím rokem oživuje unikátní historický prostor brněnské Káznice.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
300 Kč  •  8. 6. 2020 22:25
Milý dárce
2 000 Kč  •  5. 6. 2020 0:05
Milý dárce
400 Kč  •  27. 5. 2020 21:35
Štědrý dárce
250 Kč  •  27. 5. 2020 21:03
Velkorysý dárce
500 Kč  •  27. 5. 2020 20:57
DobroDárce
300 Kč  •  27. 5. 2020 19:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat