Senioři kvůli uzavření domovů trpí samotou a odloučením, které mají negativní dopad na jejich fyzické zdraví i psychiku. Odloučení od blízkých může mít na seniory stejně vážné důsledky jako možná nákaza nemocí COVID-19, absence sociálního kontaktu totiž zvyšuje riziko úmrtnosti až o polovinu.








