Vycházíme z vlastních výzkumů a workshopů s tisícovkami českých žáků.
- Díky tomu dětskému online světu rozumíme a děti od internetu neodpojujeme.
- Učíme je chápat manipulativní principy digitálního prostředí,
- reflektovat vlastní digitální zkušenost,
- empaticky komunikovat,
- a pečovat o offline vztahy, které se ukazují jako základní prevence (nejen) digitální závislosti.
Rodiče a učitelé se učí:
- jak s dětmi o online světě mluvit
- a jak vytvořit bezpečné zázemí, ve kterém se děti mohou otevřít
- díky lepším digitálním návykům se rapidně zlepší jejich rodinné digitální návyky,
- a schopnost učení a rozvoje dovedností.
Návaznou a dlouhodobou práci na každé škole zajišťuje ambasador
Ten zajišťuje dlouhodobý přesah našeho vzdělávacího programu a může se stát prvním učitelem Digitální výchovy na své škole. Metodika tedy na škole zůstává roky pro tisíce dětí.
Od pilotního projektu k systematické změně
První běh Digitální výchovy jsme už od září 2021 spustili na jihomoravských školách. A potvrdilo se, že je systematická změna nutná. Vhodné řešení „shora“ však prozatím chybí.
Program Digitální výchovy proto zatím realizujeme z vlastních zdrojů a za podpory uvědomělých dárců, kteří s námi naši vizi sdílí.
Připojte se k nim i vy! Vybrané peníze nám umožní zrealizovat Digitální výchovu na dalších školách.
Do konce roku 2022 jich chceme zapojit minimálně 50, a vytvořit tak mustr pro povinné školní osnovy.
***
Kolik Digitální výchova na školách stojí?
Jeden žák: 500 Kč
Jedna třída: 10 000 Kč (3 workshopy ve třídě, práce s rodiči, metodika, výzkumné šetření ve třídě).
Jedna škola: 80 000 Kč (děti, rodiče, učitelé, ambasador, celoškolní výzkumné šetření).
Děkujeme, že chápete palčivost problému digitální generace a pomáháte nám s jeho řešením!