Sbírka ukončena:

Davídkova cesta

Vybráno 0 Kč 161 409 Kč
435 000 Kč
 -
272 dárců
Celkem se zapojilo
593 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
122 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Davídkova cesta

Vybráno 0 Kč 161 409 Kč
435 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jaroslava Žáčková – kamarádka Davídka, maminky Aničky a tatínka Víti
Datum přidání
25. 5. 2021
Poslední aktualita

18. 6. 2021 12:19

Jste úžasní!

Milí dárci,

pociťujeme velkou vděčnost za Vaše příspěvky a projevy sympatií k Davídkovi.

A protože jste svým příspěvkem vstoupili do jeho života, vytvořili jsme pro Vás skupinu na facebooku Davídkova cesta | Facebook, kde se (pokud Vás to bude zajímat) můžete podívat, co je aktuálního v jeho životě a jak se mu daří.
Moc Vám děkujeme za Davídka. Vaše odezvy a reakce nám zároveň dodávají sílu vytrvat, aby byly intenzivní rehabilitace možné. Pokud se v této chvíli jeho tělo posílí a naučí, co nejlépe zafixovat správné pohybové stereotypy, může mu to pomoci do budoucna se udržet na nožkách. 

Díky za tu šanci.

Zobrazit celou aktualitu

Davídek je bystrý tříletý kluk s čertíky v očích, který se narodil s Achonroplazií (trpasličí vzrůst).

Při této diagnóze se objevuje postižení páteře a páteřního kanálu, které hrozí i Davídkovi. To by znamenalo velmi obtížný či nemožný pohyb. Aby se toto riziko nenaplnilo nebo alespoň co nejvíce oddálilo, je nutné vytrvat v dlouhodobé, pravidelné, speciální rehabilitační péči, která není hrazena pojišťovnou.

Mladá rodina se ocitla nyní v situaci, kdy potřebuje pomoci. Pomůžeme Davídkovi na jeho cestě?

Komu pomůžeme?

Pomůžeme mladé rodině, která umí přijímat vše, co ji život přináší.

Z bezproblémového těhotenství se ze dne na den, pár týdnů před porodem stalo drama. Prognóza lékařů byla, že se dítě narodí mrtvé nebo do pár měsíců zemře, přestože doposud všechna dosavadní vyšetření byla v pořádku a v rodině nebyly žádné dědičné předpoklady k jakémukoliv postižení. Zkrátka i takový je život a já jen obdivuji oba rodiče (Aničku i Víťu) s jakou pokorou dokázali tuto situaci vůbec ustát.

Statečný kluk, který Vás nakazí chutí do života.

Nakonec se Davídek narodil živý. Od 4 měsíce s diagnózou Achondroplazie (trpaslictví). Aby toho nebylo málo, Davídkovi byl diagnostikován ještě hydrocefalus. Ten se projevuje u dětí rychlým růstem hlavy. Je to způsobeno nadbytkem mozkomíšního moku, který nestíhá odtékat. Proto v 5 měsících absolvoval operaci, kdy mu byl do hlavičky umístěný VP shunt, který mu tuto tekutinu odvádí do dutiny břišní.

S tímto vším souvisí zvýšená návštěvnost lékařů, náročnější péče, nutné pravidelné rehabilitace, lázeňská léčba a speciální kompenzační pomůcky, které bude Davídek vždy ke svému životu potřebovat.

Přes tuto veškerou nepříznivou diagnózu je třeba říci, a většina veřejnosti neví, že u postižených Achondroplazií je intelekt zcela normální a často dokonce nadprůměrný. To se týká i Davídka, který je mentálně zcela v pořádku a začíná vše kolem sebe intenzivně vnímat.

Cesta na vlastních nožičkách až do dospělosti? To je dnes ve hvězdách.

Davídek oslavil své třetí narozeniny. Je veselý, bystrý, zvídavý kluk, který má rád zvířátka a miluje auta. V očích má spoustu čertíků, na jazyku spoustu otázek, stejně jako ostatní děti, a plno energie v těle. V tělíčku je však porušen vývoj kostí a chrupavek. Kratší jsou především ruce a nohy. To způsobuje křivení kostí a výrazné problémy se zády. Často se u této diagnózy objevuje postižení páteře a páteřního kanálu, které Davídkovi hrozí. Díky nezdolné trpělivosti rodičů, rehabilitací a statečnosti Davídka se už postaví na nožičky a snaží se po nich pohybovat. Aby to i nadále bylo možné je nutné vytrvat v dlouhodobé, pravidelné, speciální rehabilitaci.

Oba rodiče dělají maximum, přesto se ocitli v této chvíli v situaci, kdy jejich momentální zdroje na pokrytí speciální rehabilitační péče už nestačí a ve zdravotní situaci Davídka nelze nastavenou péči přerušit bez rizika trvalého poškození páteře.

Píšu tady já, protože moc věřím tomu, že je možné Davídkovi a tím i celé rodině pomoci. Anička i Víťa (rodiče Davídka) jsou nejen pro mě inspirací. Sama jsem matkou a proto vždy zůstávám s údivem stát, když vidím, jaké překážky zdolávají aniž by si stěžovali. Jak Anička složitou situaci zvládá a ještě sama aktivně psychicky podporuje a pomáhá dalším maminkám a ženám v těžkých životních situacích prostřednictvím sociálních sítí, kde zveřejňuje inspirativní články, rozhovory, ale i nepřikrášleným sdílením svých pocitů a zkušeností ze života. Rodina potřebuje pomoc a přesto sami dalším podle svých možností opravdu pomáhají. Za každé situace hledají úhel, jak se na svět podívat, z té lepší strany, bez žehrání na osud a to učí i Davídka. S pokorou přijímat vše, co život přinese a umět se radovat ze všeho, co kolem sebe máme.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky by pomohly rodičům zaplatit pro rodinu finančně náročné rehabilitace, které Davídek pro udržení hybnosti bezpodmínečně potřebuje. Tyto rehabilitace a léčebný tělocvik absolvuje 4× týdně, z toho 1× týdně dojíždí do Olomouce.

Pokud by se podařilo vybrat více prostředků, zbylo by i na návštěvu lázní nebo na kompenzační pomůcky do budoucna (např. korzet, nebo bicykl uzpůsobený výšce a proporcím pro usnadnění pohybu), které bude Davídek celý život potřebovat.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

18. 6. 2021 12:19

Jste úžasní!

Milí dárci,

pociťujeme velkou vděčnost za Vaše příspěvky a projevy sympatií k Davídkovi.

A protože jste svým příspěvkem vstoupili do jeho života, vytvořili jsme pro Vás skupinu na facebooku Davídkova cesta | Facebook, kde se (pokud Vás to bude zajímat) můžete podívat, co je aktuálního v jeho životě a jak se mu daří.
Moc Vám děkujeme za Davídka. Vaše odezvy a reakce nám zároveň dodávají sílu vytrvat, aby byly intenzivní rehabilitace možné. Pokud se v této chvíli jeho tělo posílí a naučí, co nejlépe zafixovat správné pohybové stereotypy, může mu to pomoci do budoucna se udržet na nožkách. 

Díky za tu šanci.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Andrea J
1 000 Kč  •  24. 9. 2021 11:58
Hodne stesti a at se Davidkovi krasne cvici 💜.
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  24. 9. 2021 11:09
Velkorysý dárce
100 Kč  •  24. 9. 2021 10:25
DobroDárce
2 000 Kč  •  23. 9. 2021 21:44
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  23. 9. 2021 12:00
DobroDárce
500 Kč  •  21. 9. 2021 21:17
DobroDárce
100 Kč  •  21. 9. 2021 11:35
Hanka
300 Kč  •  19. 9. 2021 13:22
👍
Štědrý dárce
500 Kč  •  19. 9. 2021 8:52
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  17. 9. 2021 17:37
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  17. 9. 2021 12:50
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  17. 9. 2021 5:33
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  15. 9. 2021 17:09
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 9. 2021 13:04
Štědrý dárce
500 Kč  •  14. 9. 2021 11:28
DobroDárce
300 Kč  •  14. 9. 2021 10:50
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  14. 9. 2021 10:17
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  14. 9. 2021 9:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat