Sbírka ukončena:

Cirk La Putyka

Vybráno 0 Kč 800 Kč
od 3 dárců
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
267 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
212 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Cirk La Putyka

Vybráno 0 Kč 800 Kč
od 3 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
29. 11. 2021

Co je Cirk La Putyka?

Začalo to představením La Putyka, kultovní inscenací českého nového cirkusu. Na jejím půdorysu založili v roce 2009 Rostislav a Vít Novákovi svůj Cirk La Putyka, jehož soubor překračuje hranice žánrů a tak vedle tvůrčí divadelní činnosti zasahuje do výtvarného umění, filmu a dalších oborů. Zároveň se dlouhodobě věnuje vzdělávání nových generací novocirkusových umělců a usiluje o jeho institucionalizaci, která v Česku stále chybí, a českou kulturu zastupuje i na zahraničních jevištích. V období pandemie Cirk La Putyka založil iniciativu Kulturu nezastavíš, která se svými aktivitami snažila udržet živé umění v kontaktu s publikem. Za to byl odměněn cenou Divadlo roku 2020.

Na co konkrétně budou peníze použity?

Cirk La Putyka vyrůstá ze silných historických kořenů a principů. Stojí na důvěře, pokoře a soudržnosti, ctí řemeslo, je opravdový a nebojí se riskovat. I díky tomu má v současné náročné době vůli a sílu ukazovat lidem, jak je kultura důležitá.

Mnoho aktivit Cirku La Putyka vzniká nad rámec dlouhodobého dramaturgického plánu, company v nich totiž bezprostředně reaguje na aktuální společenskou situaci. Neznáme hranice, nechceme a neumíme se zastavit, hledáme nové cesty a inspirujeme diváky i sami sebe.

Kulturu potřebujeme. Není to žádný zbytný luxus, patří k životu, společnost bez ní ztrácí rozměr, je důležitá pro vzdělávání a výchovu a nabízí nenahraditelné zážitky.

Chceme vytvořit nový tréninkový prostor zaměřený na vývoj cirkusového umění a na divadelní experiment, aby bylo možné dále posouvat a překračovat hranice tohoto nejsvobodnějšího jevištního žánru.

Chceme vychovávat novou generaci akrobatů a tvůrců, ale také působit lidi napříč regiony a oslovovat diváky i tam, kde se na kulturu třeba trochu pozapomnělo. Chceme se dále zasazovat o rozvoj kultury a připomínat její význam pro celou společnost.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
200 Kč  •  4. 2. 2022 10:42
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 11. 2021 15:10
Don Pedro
300 Kč  •  30. 11. 2021 14:54
Darek pro Manku!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat