Úspěšně vybráno:

Podpořme Chráněné bydlení Ovečka

Vybráno 0 Kč 8 025 Kč
8 000 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
1 003 Kč
Průměrná výše daru
5 097 Kč
Nejvyšší dar
61 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme Chráněné bydlení Ovečka

Vybráno 0 Kč 8 025 Kč
8 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Podporit.cz

Tým Podpořit.cz se vzhledem k aktuální situaci, která zasáhla nás všechny, rozhodl podpořit další příběh. Proto jsme navázali kontakt s brněnskou pobočkou Diakonie ČCE. Diakonie navazuje na více než 150letou tradici diakonických spolků v České republice a je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb a jednička ve speciálním školství. Diakonie ČCE pomáhá každý den tisícům lidí, kteří se nacházejí v nepříznivých životních situacích a provozuje více než 150 zařízení po celé ČR.

Náš nový příběh je o brněnské pobočce Diakonie ČCE, která sídlí ve čtyřpodlažním domě na ulici Hrnčířská. Na dveřích v prvním a ve druhém patře jsou nyní upevněné cedulky s nápisem ZÁKAZ NÁVŠTĚV. Za těmito dveřmi bydlí lidé s dlouhodobým duševním onemocněním, klienti Chráněného bydlení Ovečka. Chráněné bydlení Ovečka je určené pro lidi s dlouhodobým duševním onemocněním, a to s různými psychotických, afektivních a úzkostných poruch, kteří jsou vlivem duševní nemoci omezeni ve své soběstačnosti a potřebují službu chráněného bydlení jako podporu.

Tým Podpořit.cz spolu se spolu s Chráněným bydlením Ovečka rozhodli zajistit klientům chráněného bydlení hygienické pomůcky, které jim v tuto chvíli nejvíce pomůžou. Jednorázové roušky s gumičkou, které budou snadno uchopitelné pro klienty, jednorázové rukavice a dezinfekční mýdla.

Jedná se o osoby, které nejsou schopny samy ani s pomocí rodiny zajistit sv životní potřeby nebo jim rodinné prostředí nevyhovuje a mají zájem žít samostatně v chráněných podmínkách. Chráněné bydlení Ovečka je určeno pro dospělé klienty od 18 do 70 let. Do Chráněného bydlení Ovečka jsou přijímány osoby primárně z Jihomoravského kraje.

Navzdory svému hendikepu mohou tito lidé v chráněném bydlení žít běžným způsobem života v bezpečném domácím prostředí. Vzhledem k situaci s onemocněním COVID-19 a událostmi, které se aktuálně dějí kolem nás všech, klienti Chráněného bydlení Ovečka tuto současnou situaci nesou obtížněji než zdraví lidé. Nemohou se setkávat se svými blízkými či chodit do práce, ne všichni jsou schopni zvládat online komunikaci. Pro některé z klientů je nepochopitelné, proč je třeba nosit roušky, jiní si roušky nedokážou sami zavázat. Každý z klientů vnímá napětí a tlak z pandemie COVID-19 velmi citlivě.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
5 097 Kč  •  30. 6. 2020 22:47
Laskavý dárce
180 Kč  •  24. 6. 2020 21:18
Laskavý dárce
970 Kč  •  3. 6. 2020 23:24
Velkorysý dárce
100 Kč  •  31. 5. 2020 12:54
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  25. 5. 2020 9:57
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  15. 5. 2020 22:58
Laskavý dárce
78 Kč  •  14. 5. 2020 0:28
Velkorysý dárce
100 Kč  •  13. 5. 2020 19:34

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat