Sbírka ukončena:

Boty a oblečení pro domobranu a vojáky na Ukrajině

Vybráno 0 Kč 5 000 Kč
150 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
2 500 Kč
Průměrná výše daru
4 000 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Boty a oblečení pro domobranu a vojáky na Ukrajině

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petr Procházka
Datum přidání
3. 3. 2022

Pomoc pro domobranu a vojáky na Ukrajině (nevojenský materiál)

Nejsem politický aktivista, nepracuji pro humanitární organizace, jsem pacifista a VŠ pedagog.  Od prvního dne, co vypukla tato odporná válka se snažím dělat maximum pro to, aby skončila a nevinní lidé si nenesli tolik její následky. Poslal jsem peníze na účet ukrajinské ambasády, byl jsem na Václaváku, dovezl jsem humanitární pomoc na hranice Ukrajiny a zpět k nám dvě rodiny, ale stále cítím, že to je málo. Proto jsem založil tuto sbírku po dohodě s mými ukrajinskými přáteli, kteří zajistí, že nakoupený materiál bude doručen na správné místo.

Komu pomůžeme?

Na Ukrajině zoufale chybí materiální pomoc a to zejména těm, co nasazují denně své životy za naši svobodu a mír. Včera jsem se vrátil z SK/UA hranic, kam jsem dovezl plně naloženou dodávku, kterou jsem si půjčil v autopůjčovně Hertz. Drobné materiální humanitární pomoci je na hranicích dle zpráv z dneška a mých poznatků ze včera (pondělí) z místa již dost. Nyní je třeba poskytnout cílenější pomoc, kterou osobně dopravím na hranice, kde si jí převezme ukrajinská strana. Toto je crowdfundingová válka a já jako miliony lidí se snažím pomoci tam, kde je to nejvíce možné. Pokud přispějete, věřím, že to bude další kapka v tsunami, která se valí na zločince Putina.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou určeny na nákup bot, ponožek, nákoleníků a termoprádla pro domobranu a vojáky, kteří nás brání před ruskými agresory. Věci bude obtížné získat, ale již se mi podařilo rezervovat 27 párů bot z army shopu Praha 6 vel 43,44,45. Obrázky jsou pouze ilustrativní. Koupí se značky, co budou k dispozici.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
4 000 Kč  •  3. 3. 2022 14:00
Milý dárce
1 000 Kč  •  3. 3. 2022 11:23

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat