Nejsem politický aktivista, nepracuji pro humanitární organizace, jsem pacifista a VŠ pedagog. Od prvního dne, co vypukla tato odporná válka se snažím dělat maximum pro to, aby skončila a nevinní lidé si nenesli tolik její následky. Poslal jsem peníze na účet ukrajinské ambasády, byl jsem na Václaváku, dovezl jsem humanitární pomoc na hranice Ukrajiny a zpět k nám dvě rodiny, ale stále cítím, že to je málo. Proto jsem založil tuto sbírku po dohodě s mými ukrajinskými přáteli, kteří zajistí, že nakoupený materiál bude doručen na správné místo.









