Úspěšně vybráno:

Přispěli jste Jakubovi na nové berle

Vybráno 0 Kč 54 450 Kč
35 000 Kč
 -
96 dárců
Celkem se zapojilo
567 Kč
Průměrná výše daru
4 000 Kč
Nejvyšší dar
2 dny
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste Jakubovi na nové berle

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jakub Jančík
Datum přidání
11. 8. 2020
Poslední aktualita

17. 8. 2020 14:05

Poděkování dárcům

Moc rád bych vám všem ještě jednou poděkoval. Musím se přiznat, že jsem vůbec nečekal, jak rychle, a jak vysoká částka se nakonec vybere. Vyrazilo mi to dech, mám slzy na krajíčku. Děkuji moc každému za jednotlivé slovo podpory, za každé jednotlivé sdílení a za každý jednotlivý dar, který jste mi poskytli – bez vás všech, by se můj sen o nových holích nejspíš nikdy neuskutečnil a za to vám moc DĚKUJI.

Přesto, že mne napadlo, co vše by se dalo s penězi udělat, kde všude by mohly pomoci, budu se držet původního plánu. Zbylou částku věnuji organizaci Sportem plníme sny, také bych chtěl část věnovat Donio, protože mi věnovali skvělou péči. Vím, že v obou případech budou peníze pomáhat zase někomu dalšímu.

Zobrazit celou aktualitu

Ahoj, jmenuji se Jakub a od malička mám hendikep dolních končetin. I přes to moc rád sportuji a žiji aktivní život. Část svého života jsem chodil samostatně, ale posledních cca 5 let se staly nedílnou součástí mého života francouzské hole/berle. Ani ty mne ale nepřemohly a neposadily mne na gauč. Velmi jsem si oblíbil běžecké a OCR závody.

Nyní bych potřeboval hole nové a nejlépe takové, které jsou přímo určeny na sport a dlouhé trasy.

Komu jste pomohli?

Jmenuji se Jakub a vždy jsem moc rád sportoval a to i přes to, že se od malička potýkám s hendikepem dolních končetin (paraparéza).

Velkou část života jsem zvládal chodit samostatně, ale
posledních cca 5 let se staly nedílnou součástí mého života francouzské hole/berle. Ani ty mne však neodradily, a já se ke sportu po čase zase vrátil, dokonce jsem s nimi začal běhat. Nebo
spíš skoro běhat a velmi jsem si oblíbil OCR závody (např. Spartan race).

Mou obrovskou motivací do sportu je i má rodina. Má žena a můj syn (1,5 roku). I díky nim jsem si uvědomil, že musím začít něco dělat. Nikdy bych si asi nedopustil, kdyby za mnou přišel můj syn, že chce
jít na houpačky a já mu musel smutně říct, že to nejde, protože tam nedojdu. On by to asi pochopil, ale já bych si připadal strašně hloupě.

Na rozdíl od většiny jsem však musel nejdřív řešit hole, až pak vše ostatní na běhání. Pokud se na nějakém fóru zeptáte, jaké boty na běhání, dostanete deset tipů a máte z čeho vybírat. Pokud se zeptáte
na fóru, jaké berle na běhání, nejspíš vám nikdo ani neodpoví. Musel jsem se tak vydat metodou pokus-omyl a zkoušet co náš trh nabízí.
Za různé pokusy s holemi a různými nástavci na hole jsem však bohužel utratil většinu svých úspor.

Pojišťovna však platí jen ten „základní“ druh holí, ale ty se buď lámou, kloužou, a máte z nich tak sedřené ruce, že vás to spíš odradí, než nakopne k dalšímu výkonu.

Po několika konzultacích s hendikepovanými sportovci (z ČR ale především ze zahraničí) jsem objevil hole sidestix, které jsou dělány na sport a dlouhé tratě. Pořizovací cena holí však není nejnižší a celou situaci komplikuje i to, že se hole dají sehnat jen v zahraničí a člověk pak musí zaplatit i nemalé poštovné a navíc i DPH a nejspíš i CLO.

Proto jsem se rozhodl, že zkusím poprosit vás všechny dobrosrdečníky, zda by jste mi nepomohli splnit
můj sen o běhání.

Pokud by se nám nepodařilo vybrat celou potřebnou částku, určitě bych se ve svém snu nezastavil, ale zkusil i další cesty jak svého snu dosáhnout. Moc bych si totiž přál, aby na mne můj syn byl jednou hrdý, ne díky tomu, že jsem zvládnul celý život sedět na gauči, ale proto, že jsem dokázal překonat sám sebe a stal se motivací i pro řadu zdravých lidí.

O nemoci

Hodně lidí se vlastně mne často ptá, co mi vlastně je. Jak už to v životě bývá, ani tato odpověď není jednoduchá. Mám paraparézu dolních končetin, ale byla to dlouhá cesta, než lékaři dospěli k této diagnóze, i když jak já spíš říkám k popisu stavu.

Paraparéza je částečná ztráta schopnosti aktivního volného pohybu, oslabení svalů postihující nejčastěji dolní končetiny, tzn. částečné ochrnutí obvykle dolní poloviny těla, tedy obou dolních končetin – ale nikdo pořádně neví, co ji u mne způsobuje.

V praxi to vypadá tak, že při chůzi špičkami zakovám o sebe, když jsem neměl hole, často jsem padal a trpěl na různé úrazy kotníků. 
Tím, že se neví, co mou paraparezu způsobuje, jsem takový „mezičlánek“ v systému. Pro český stát jsem vlastně zdravý člověk a nemám na nic nárok, ale kdokoliv se na mne podívá, je mu hned jasné, že něco není v pořádku.

Díky tomu zažívám v životě hodně situací, někdo by řekl „smutných“, ale já už se tím bavím a občasné rozpaky lidí si vlastně užívám, protože člověk by se měl občas radovat i z maličkostí.

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity? 

Peníze ze sbírky bych moc rád použil na nákup nových holí/berlí, určených přímo na sport a dlouhé vzdálenosti.

Tím, že se musí hole objednávat z Kanady, bych sbírku využil i na nákup některých doplňků (hroty na led, hroty do hor).

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

17. 8. 2020 14:05

Poděkování dárcům

Moc rád bych vám všem ještě jednou poděkoval. Musím se přiznat, že jsem vůbec nečekal, jak rychle, a jak vysoká částka se nakonec vybere. Vyrazilo mi to dech, mám slzy na krajíčku. Děkuji moc každému za jednotlivé slovo podpory, za každé jednotlivé sdílení a za každý jednotlivý dar, který jste mi poskytli – bez vás všech, by se můj sen o nových holích nejspíš nikdy neuskutečnil a za to vám moc DĚKUJI.

Přesto, že mne napadlo, co vše by se dalo s penězi udělat, kde všude by mohly pomoci, budu se držet původního plánu. Zbylou částku věnuji organizaci Sportem plníme sny, také bych chtěl část věnovat Donio, protože mi věnovali skvělou péči. Vím, že v obou případech budou peníze pomáhat zase někomu dalšímu.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Jakub Balarin
1 000 Kč  •  13. 8. 2020 23:38
přeji mnoho úspěchů
Michal Húska
500 Kč  •  13. 8. 2020 19:28
Těším se, až ty berle uvidím v akci :-).
Hana M.
2 000 Kč  •  13. 8. 2020 18:04
Hana k narozeninam
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  13. 8. 2020 14:45
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 8. 2020 14:45
Dark Side Workout
600 Kč  •  13. 8. 2020 10:09
Kubo, posíláme peníze, které jsme vybrali na tréninku, a doufáme, že tě zase potkáme na trati v plné síle! <3 Díky za motivaci!
DobroDárce
150 Kč  •  12. 8. 2020 22:26
Milý dárce
100 Kč  •  12. 8. 2020 21:46
Milý dárce
100 Kč  •  12. 8. 2020 21:29
Daška+Víťa+Ellenka+Štěpík
4 000 Kč  •  12. 8. 2020 20:31
Kubíku, přejeme Ti spoustu sil a ať Ti to běhá :)
DobroDárce
100 Kč  •  12. 8. 2020 17:45
Zuzka Tvrdá
100 Kč  •  12. 8. 2020 14:31
Bojuj a běhej!
Honza Večeřa
100 Kč  •  12. 8. 2020 14:07
Tak ať se daří :) a nikdy se nevzádvej
DobroDárce
500 Kč  •  12. 8. 2020 13:52
Renda, Benda a Miky
300 Kč  •  12. 8. 2020 12:37
všichni tři Ti přejeme ať Ti to rychle běhá a můžeme Tě vídat na stupních vítězů :-)
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  12. 8. 2020 12:22
Laskavý dárce
100 Kč  •  12. 8. 2020 11:47
Mario a Jana
300 Kč  •  12. 8. 2020 11:00
Držíme palce ať vše vyjde

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat