Úspěšně vybráno:

Nová sluchadla a vzdálený mikrofon pro Barunku

Vybráno 0 Kč 73 550 Kč
69 800 Kč
 -
154 dárců
Celkem se zapojilo
478 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
5 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nová sluchadla a vzdálený mikrofon pro Barunku

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Mikyskovi
Datum přidání
28. 7. 2020
Poslední aktualita

3. 8. 2020 14:50

Poděkování dárcům

Drazí laskaví dárci, z celého srdce vám děkujeme za podporu. Velmi si vážíme každičké jednotlivé koruny, kterou jste Barunce přispěli. Na počátku jsme dlouho váhali a rozmýšleli, zda se vydat cestou veřejné sbírky. Jak to bude probíhat, jaké budou ohlasy atd…

Dnes jsme velice šťastní a současně plní dojetí. Dojetí z toho, že dobro mezi lidmi stále je. Že lidé okolo nás jsou laskaví a neskutečně štědří, je to nádherný pocit!

Všem mnohokrát děkujeme!!!

Mikyskovi

Zobrazit celou aktualitu

Barunka je naše devítiletá dcera, která od narození trpí středně těžkou až těžkou nedoslýchavostí. Tento handicap ji omezuje téměř ve všech činnostech – při hře s kamarády, ve škole, při poslechu hudby nebo při telefonování. Nejvíce však v každodenní komunikaci. Vždy se potřebuje maximálně soustředit, každý nadbytečný zvuk (hluk v okolí) jí brání rozumět. Toto sluchovou vadu není možné nijak operovat ani jinak léčit. 

Od malička nosí sluchadla, ale jsou již poměrně opotřebovaná a technicky zastaralá. Nová sluchadla spolu s využitím vzdáleného mikrofonu (například při vyučování) by jí život velmi ulehčila. Zvýšila by šanci porozumět a pochopit, co kdo říká. Otevřelo by jí to doslova nové možnosti.

Komu pomůžeme?

Barunka je naše prvorozené dítě. Z klidného těhotenství s normálním průběhem se kvůli preeklampsii stal souboj o život. Barunka přišla na svět velmi brzy, ve 32. týdnu těhotenství. Bez dechu a bez větších šancí na život s váhou pouhých 1200g. Bylo 2. Listopadu 2010 a lékaři jí nedávali téměř žádnou naději. Téměř dva měsíce bojovala v inkubátoru. Naštěstí úspěšně. Těsně před Vánocemi jsme si ji odváželi domů, jako ten nejkrásnější dárek.

Následovaly týdny a měsíce rehabilitací dle prof. Vojty. Všechno krásně doháněla a rostla k radosti všech. V půl roce života jsme si začali všímat, že se neleká silných zvuků (bouchnutí dveří, domovního zvonku). Po sérii různých vyšetření se podezření bohužel potvrdilo, Barunka neslyší.

Léta plynula a Barunka rostla. V mateřské škole se jí líbilo, našla si spoustu kamarádů. Mnoho z nich s ní nastoupilo i do základní školy (chodí do běžné základní školy). Barunka je velice snaživá a i přes svůj handicap je vzorem celé třídě. I když to není vždy lehké, obzvláště v hodinách českého jazyka nebo angličtiny. Má obtíže v porozumění mluvené řeči, a to především ve zhoršených akustických podmínkách. Když mluví více lidí, v okamžiku když je k ní hovořící osoba otočena zády, zvýšený hluk z ulice, hrající rádio a podobně.

Současný stav s nutností nosit roušky komplikuje komunikaci nám všem. Jako sluchově postižená je Barunka v komunikaci s rouškami naprosto ztracená. V rámci domácí přípravy se nám podařilo vypracovat na velmi slušnou úroveň čtení. 

Barunka je hodně zvídavá. Zajímá se o přírodu, historii, velice ráda kreslí, poslouchá hudbu a s velkou zálibou sportuje. Jezdí na bruslích nebo na kole. V posledních týdnech se její velkou zálibou stalo vaření, společně s mladší sestřičkou denně pomáhají v kuchyni.

O nemoci

Barunka trpí senzorineurální vadou sluchu, která je způsobena poškozením nebo nedostatečnou funkcí vláskových buněk ve vnitřním uchu. K poškození došlo pravděpodobně kvůli nedostatku kyslíku při příchodu na svět. 

Toto poškození je bohužel nevratné. Její sluchová ztráta je nejvýraznější v oblasti vysokých frekvencí. Pro laika je to tak, že slyší pouze některá „písmena“, neslyší celou abecedu. Především sykavky (C,S,Z), jsou mimo její možnosti. Bohužel tedy nestačí na lidi s obdobným sluchovým postižením pouze mluvit hlasitě. Porozumění se nezlepší. 

Výkonná sluchadla pracují se zvukem naprosto špičkovým způsobem. Umí zesílit pouze to, co Barunka neslyší.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky by byly použity na nová digitální sluchadla pro obě ouška a vzdálený mikrofon, který umožňuje přímý přenos například při vyučování. 

Paní učitelka bude mít mikrofon a Barunka uslyší výklad přímo do sluchadel. Nebude rušena ostatním ruchem ve třídě a bude schopna rozumět, i když bude paní učitelka otočena zády. Dále je toto zařízení kompatibilní například s mobilním telefonem nebo počítačem

Od února letošního roku jsme měli jedinečnou možnost tento systém Roger zdarma 2 měsíce využívat. V rámci studie Univerzity Palackého v Olomouci. Již první den byla Barunka naprosto unešená a očička jí zářila štěstím. Byla šťastná, protože rozuměla paní učitelce bez velkého vypětí sil. Užívala si každý den, kdy do školy s mikrofonem odcházela.

Nová sluchadla stojí 25 900 korun na jedno ouško a tvarovky 550 korun. Pojišťovna na něpřispívá pouze částečně (konkrétně 20 000 korun). Vzdálený mikrofon (systém Roger) stojí 36 900 korun a pojišťovna nepřispívá nic. Rodina zkoušela požádat MPSV o příspěvek na kompenzační pomůcku, ale bohužel marně. Dle předpisů a tabulek nemáme nárok.

V září půjde Barunka do 4. Třídy. Nároky ve škole se neustále zvyšují, učiva přibývá. Díky silně pozitivní zkušenosti se vzdáleným mikrofonem, jsme si jisti, že bude Barunce velkým pomocníkem. Třeba se ji splní její velký sen, stát se učitelkou pro podobně handicapované děti.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

3. 8. 2020 14:50

Poděkování dárcům

Drazí laskaví dárci, z celého srdce vám děkujeme za podporu. Velmi si vážíme každičké jednotlivé koruny, kterou jste Barunce přispěli. Na počátku jsme dlouho váhali a rozmýšleli, zda se vydat cestou veřejné sbírky. Jak to bude probíhat, jaké budou ohlasy atd…

Dnes jsme velice šťastní a současně plní dojetí. Dojetí z toho, že dobro mezi lidmi stále je. Že lidé okolo nás jsou laskaví a neskutečně štědří, je to nádherný pocit!

Všem mnohokrát děkujeme!!!

Mikyskovi

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  2. 8. 2020 19:59
Milan
500 Kč  •  31. 7. 2020 19:54
Barunko, držím palce. Ať ti vše dobře slouží.
Mirka T.
300 Kč  •  31. 7. 2020 15:44
Hodně štěstí :-)
Laskavý dárce
500 Kč  •  31. 7. 2020 12:41
Hana O.
500 Kč  •  31. 7. 2020 11:52
Milá Barunko, věřím, že ti nová sluchadla umožní lépe si užívat života. Přeji hodně štěstí.
Jitka O.
500 Kč  •  31. 7. 2020 11:10
Pozdě, ale přece 😉
DobroDárce
300 Kč  •  31. 7. 2020 9:16
Milý dárce
100 Kč  •  31. 7. 2020 8:06
Štědrý dárce
500 Kč  •  30. 7. 2020 23:44
Laskavý dárce
200 Kč  •  30. 7. 2020 22:31
Laskavý dárce
500 Kč  •  30. 7. 2020 21:57
Pavel R.
224 Kč  •  30. 7. 2020 21:41
Ať ti dobře slouží a co nejvíce zlepší život :)
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  30. 7. 2020 21:22
Veronika O.
200 Kč  •  30. 7. 2020 20:54
Zdravím Barunku. Ať jí to ve škole dobře jde.
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  30. 7. 2020 20:35
Velkorysý dárce
500 Kč  •  30. 7. 2020 20:12
Lukáš&Ivanka
500 Kč  •  30. 7. 2020 18:07
Pro Barunku
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  30. 7. 2020 17:29
Velkorysý dárce
300 Kč  •  30. 7. 2020 16:44

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat