Sbírka na automobil ,který nám pomůže jednodušší převoz elektrického vozíku na kterém se Tomík pohybuje.
Ahoj jmenuji se Tomáš Orel , bude mi 18 let a jsem kvadruparetik na vozíčku. Narodil jsem se jako zdravé dítě, ale třetí den po porodu jsem dostal novorozenecké křeče – chyběl mi cukr v krvi. Ještě ten den jsem putoval na JIP, kde jsem byl skoro měsíc. Tam mi zjistili epilepsii, DMO, atrofii mozkové tkáně s vnitřním hydrocefalem a postmalatickou cystou okcipit. vlevo. Sedět jsem začal až v jednom roce. V jednom roce jsem byl na první operaci elevace pravé poloviny bránice. Mám za sebou tři operace v Brně.První byla na prodlužování šlach a druhá na vsazování štěpů z pánve do chodidel,tato operace se to nepovedla,chodidla mám stále zkroucená,třetí operaci jsem obsolvoval v roce 2020,a to skoliozu páteře, kde mi vsazovali dvě rostoucí tyče,a 36 šroubů, na operaci zraku jsem byl pětkrát, mám strabismus s podezřením na tupozrakost. Mám dvě starší sestry, maminku a tatínka a všichni mi hodně pomáhají a mám je moc rád. Chodím na SŠ do Jedličkova ústavu obor sociální činnost. Do lázní Teplice jezdím s maminkou jednou do roka. Miluji hokej a fotbal ,šipky a strašně rád chodím fandit.
Do Prahy jezdím dvakrát týdně,v neděli mě rodiče vozí na intr budovy Tapek a v pátek pro mě jezdí. Pohybuji se převážně na elektrickém vozíku,a převoz je velice složitý.
Facebookové stránky Pomoc pro Tomáška https://www.facebook.com/
Děkujeme ❤️










