Sbírka ukončena:

Pomoc pro nemocného Sebíka

Vybráno 0 Kč 4 700 Kč
200 000 Kč
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
522 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro nemocného Sebíka

Vybráno 0 Kč 4 700 Kč
200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tereza Křivánková (maminka)
Datum přidání
3. 3. 2021

Sebík je 5 a půl roční chlapeček. Vzhledem k jeho zúžené průdušnici nemůže jezdit městskou hromadnou dopravou a setkávat se s většími počty lidí. Potřebuji ho však denně dopravovat do speciální mateřské školy pro autisty, která mu velice pomáhá v jeho vývoji. Jezdíme také pravidelně k lékařům a na různé terapie (senzorická integrace, logopedie, nácvik funkční komunikace).  Moc děkujeme za každý Váš finanční příspěvek!

Sebíkův příběh

Sebík se narodil s vrozenou vadou atrezie anu (chybějící konečník s píštělí do močového měchýře) a se zúženou průdušnicí, která je na úrovní novorozence. Bohužel neroste a jen se prodlužuje, což Sebíkovi způsobuje čím dál větší a častější dechové obtíže. Postupem času se u Sebíka projevila i epilepsie, ADHD a pervazivní vývojová porucha. A tím, že má za sebou 8 narkóz (z toho dvě 5 hodinové), je celkově opožděný o zhruba 2 roky. Většinou se po narkóze vrátil o kus zpět a bylo potřeba jej vše znovu učit, hlavně po těch dlouhých, když mu byl 1 rok. Díky vrozené vadě atrezie anu je díky inkontinenci stolice prozatím plně na plenkách a nevíme, jak bude situace pokračovat do budoucna.

Kvůli tomu, že Sebík má celkově opožděný vývoj a je opravdu těžké se s ním někdy domluvit, bychom moc chtěli požádat o finance na pořízení automobilu, jelikož ten starý nám už dosluhuje a dojíždíme každý den do speciální školky pro autisty a také často k lékařům. Sebastien se musí vyhýbat většímu množství lidí, což znamená i městské hromadné dopravě. Každé nachlazení pro něj může být život ohrožující. Vždy když se nachladí, je u něj nemocnost 2× – 3× delší, než u ostatních a také několikanásobně horší, jelikož mu vše sedne na průdušky. A to je pouze varianta, když onemocnění není velké. Pokud je, musí okamžitě do nemocnice, kde mu píchnou kortikoidy, protože se dusí. Pokud by ani ty nezabraly, nebo pokud by měl nějaký větší úraz, museli by mu intubační kanylu násilím aplikovat do krku. Jediná malá intubační kanyla, která se mu do krku vejde, nemůže zajistit bezpečnou intubaci, jelikož má zúžení jen v jednom místě a poté se mu krk zase rozšiřuje. V plánu byla i tracheostomie, ale tím, že má průdušnici zúženou právě v místě, kam se tracheostomie dává, tak byla tato možnost zamítnuta.

Na co konkrétně budou prostředky ze sbírky využity?

Peníze ze sbírky budou použity na nákup ojetého, ale spolehlivého auta. Momentálně máme Renault Scenic a byli jsme s nim spokojeni jak rozměrově, tak i co se týče jízdních vlastností. Podobně si představuji i nové auto. Budeme vybírat na základě aktuální nabídky.

Pokud by se vybrala částka nižší, peníze využijeme na motorické pomůcky pro Sebíka.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
300 Kč  •  6. 4. 2021 21:28
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  25. 3. 2021 20:14
Štědrý dárce
400 Kč  •  6. 3. 2021 10:11
DobroDárce
300 Kč  •  6. 3. 2021 1:18
Pavlína K.
2 000 Kč  •  4. 3. 2021 15:41
Drzte se Teri a Sebiku. Mame vas moc radi.
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 3. 2021 7:49
Michal S.
200 Kč  •  4. 3. 2021 7:38
Hodně zdraví a snad se auto podaří.
Velkorysý dárce
300 Kč  •  3. 3. 2021 16:35
Přeji Vám i Sebikovi hodně sil a zdraví a užívejte všechny společné chvíle :-)
DobroDárce
100 Kč  •  3. 3. 2021 15:52

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat