Sebíkův příběh
Sebík se narodil s vrozenou vadou atrezie anu (chybějící konečník s píštělí do močového měchýře) a se zúženou průdušnicí, která je na úrovní novorozence. Bohužel neroste a jen se prodlužuje, což Sebíkovi způsobuje čím dál větší a častější dechové obtíže. Postupem času se u Sebíka projevila i epilepsie, ADHD a pervazivní vývojová porucha. A tím, že má za sebou 8 narkóz (z toho dvě 5 hodinové), je celkově opožděný o zhruba 2 roky. Většinou se po narkóze vrátil o kus zpět a bylo potřeba jej vše znovu učit, hlavně po těch dlouhých, když mu byl 1 rok. Díky vrozené vadě atrezie anu je díky inkontinenci stolice prozatím plně na plenkách a nevíme, jak bude situace pokračovat do budoucna.
Kvůli tomu, že Sebík má celkově opožděný vývoj a je opravdu těžké se s ním někdy domluvit, bychom moc chtěli požádat o finance na pořízení automobilu, jelikož ten starý nám už dosluhuje a dojíždíme každý den do speciální školky pro autisty a také často k lékařům. Sebastien se musí vyhýbat většímu množství lidí, což znamená i městské hromadné dopravě. Každé nachlazení pro něj může být život ohrožující. Vždy když se nachladí, je u něj nemocnost 2× – 3× delší, než u ostatních a také několikanásobně horší, jelikož mu vše sedne na průdušky. A to je pouze varianta, když onemocnění není velké. Pokud je, musí okamžitě do nemocnice, kde mu píchnou kortikoidy, protože se dusí. Pokud by ani ty nezabraly, nebo pokud by měl nějaký větší úraz, museli by mu intubační kanylu násilím aplikovat do krku. Jediná malá intubační kanyla, která se mu do krku vejde, nemůže zajistit bezpečnou intubaci, jelikož má zúžení jen v jednom místě a poté se mu krk zase rozšiřuje. V plánu byla i tracheostomie, ale tím, že má průdušnici zúženou právě v místě, kam se tracheostomie dává, tak byla tato možnost zamítnuta.
