Sbírka ukončena:

Aby mohl Nikýsek pohodlně dojíždět do školy

Vybráno 0 Kč 4 150 Kč
375 575 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
692 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Aby mohl Nikýsek pohodlně dojíždět do školy

Vybráno 0 Kč 4 150 Kč
375 575 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tereza Fagulcová, maminka
Datum přidání
16. 2. 2021

Nikýsek je desetiletý chlapeček, který má dětskou mozkovou obrnou a další kombinované postižení. Nechodí ani nemluví, dokáže se ale částečně pohybovat pomocí invalidního vozíčku a komunikovat pomocí gest. 

Niky neustále roste a tudíž jsme mu museli pořídit i větší pomůcky, které jsou nedílnou součástí našeho života. Proto potřebujeme prostorný automobil, který nám velmi ulehčí jejich přepravu.

Nikýskův příběh

V dubnu bude našemu usměvavému Nikýskovi 10 let. Dělá nám samou radost, je to naše vytoužené dítě. Před Nikyho narozením jsme o našeho prvorozeného syna přišli, na poslední chvíli se u porodu něco pokazilo a děťátko se nám narodilo mrtvé. Byla to pro nás všechny velmi bolestivé období v našem životě.

Nikýsek má za sebou komplikované těhotenství a velice náročný porod. Z nelehkého příchodu na svět si nese trvalé následky. Trpí dětskou mozkovou obrnou a dalším kombinovaným postižením. Nechodí, nemluví, sám se ale dokáže částečně pohybovat na invalidním vozíčku a komunikuje pomocí gest.

Niky potřebuje 24-hodinovou péči denně, což mnohem mnohem náročnější a tolik odlišná péče, než péče o zdravé dítě. Nic však nevzdáváme a celá rodina se pereme s osudem, co nám jen síly stačí.

Nikyho každodenně přepravujeme do speciální ZŠ, k lékařům, na terapie, či na pobyty v lázních. Do jeho školy denně najezdíme minimálně 70 kilometrů. Tím, že Niky neustále roste, museli jsme pořídit větší autosedačku, větší vozíček, větší vertikalizační stojan a větší kolo Loped. Tyto pomůcky jsou nedílnou součástí každého dne, bez kterých se prostě neobejdeme. Jejich přeprava je však prostorově náročná.

Jsme milující rodiče, chceme se starat o našeho milovaného syna co nejdéle, co nám naše zdraví dovolí. Vetší automobil pro nás bude obrovskou každodenní pomocí, bude nám sloužit spoustu let, usnadní náš každodenní život a péči o Nikýska.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Peníze ze sbírky budou použity na pořízení osobního automobilu Citroën SpaceTourer 2.0. Část peněz již máme, chybí nám přesně 375 575 Kč, abychom si auto mohli pořídit. (Celková cena automobilu je 795 575 Kč). Auto necháme následně upravit speciálně pro Nikyho (tato úprava není zahrnuta v ceně vozu).

Za jakoukoliv pomoc vám ze srdce bude celá naše rodina moc vděčná. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  5. 4. 2021 20:36
Milý dárce
50 Kč  •  20. 2. 2021 1:16
Lukáš V.
1 000 Kč  •  18. 2. 2021 20:25
Přeji Vám hodně sil a ať se Nikýskovi daří!
Velkorysý dárce
300 Kč  •  17. 2. 2021 17:58
Milý dárce
2 000 Kč  •  17. 2. 2021 17:32
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  17. 2. 2021 15:56

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat