Úspěšně vybráno:

Složili jste se na auto pro Kubu

Vybráno 0 Kč 1 108 684 Kč
972 000 Kč
 -
1 643 dárců
Celkem se zapojilo
675 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na auto pro Kubu

Vybráno 0 Kč 1 108 684 Kč
972 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Emma Robinson
Datum přidání
4. 6. 2021
Poslední aktualita

7. 2. 2022 11:24

Auto je přestavěné

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Ahoj, já jsem Kuba ..

.. a je mi 22 let. Od narození mám mozkovou obrnu a epilepsii. Po tělesné stránce nejvyšší stupeň postižení. To znamená, že se nedokážu sám pohnout, najíst, ani otočit na bok. Sám se nezvednu z lehu.

Ale žiju a rád ! S mámou jsme parťáci a dost nám pomáhá, že máme auto. Potíž je, že má už dvanáct let a taky jsem vyrostl a to tak, že mám hlavu nalepenou až na stropě.

Auto je vedle vozíku moje nejdůležitější kompenzační pomůcka 

Nevěřili byste, jak složitý je pořád cestovat vlakem nebo autobusem s vozíkem, i když to miluju. A těch věcí, které s sebou potřebuju vozit. Natočili jsme o tom takový video. Tak kdybyste chtěli, tak mrkněte dole na stránce!

Budu moc rád za každou korunu , sympatie, sdílení… DĚKUJU

Dobrý den, jsem máma Jakuba ..

Sedm let úspěšně odkládám výměnu fára, protože na něj prostě nemám.

Auto je staré dvanáct let.

Mám za sebou půl milionu najetých kilometrů bez nehody v Maluchu i v Masteru …

U našeho Kanga jsem opravovala motor, dvakrát čerpadlo i prorezavělou plošinu (nájezd do auta pro Kubu).

V autě jsme s Kubim denně . Jezdíme po doktorech, k rybníku, do lesa, nakoupit …

Kuba, byť drobný kluk, váží s vozíkem o dost víc než já … a každý malý kopeček i k našemu domu je znát. Nemládnu.

Kuba se narodil nemocný. Vzdala jsem se své práce v rádiu. Děláme, co umíme.

Běžný život zvládáme, ale milion jsem si opravdu nenašetřila. Jako pečující osoba nemám žádný příjem. Jakub má důchod a příspěvek na péči.

Také stále znovu vydáváme peníze na Kubovo rehabilitaci a asistenci …a vůbec, na život, takový, jaký je. Aby byl hezký a mělo to celé smysl. Kuba se podíval do Chorvatska k moři, pod stan, na Rujanu, do termálních lázní. Milujeme spolu jezdit na speciálním kole a vůbec milujeme život..

Na videa z cest můžete mrknout tady.

Osobně miluju filozofii cestování nalehko a sama bych tak velké auto vůbec nepotřebovala.

Ale mám Kubu. A chci se s ním o všechno dělit.

Náš příběh na podporu legislativních změn pro lidi s postižením na Fb Asstence ops vidělo už 700 tisíc lidí.

Napadlo mě …, že kdyby všichni poslali jednu jedinou korunu …, tak Kuba už jezdí !

DĚKUJEME i za sdílení !!!! Moc nám to pomůže.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ani Tourneo Connect, Peugeot Rifter, Citroen Berlingo, Toyota Proace City, Opel Combo a Fiat Doblo. Ani Renault Kangoo, ani VW Caddy neřeší náš problém, neboť jsou to auta kategorie a velikosti vozu, kterou máme teď.

Ani Ford Tourneo Custom (a jemu podobné peugeoty travelery, citrón Spacetourer, Opel Zafira Life, Toyota Proace, Renault Trafic nebo Fiat Talento) na našeho fešáka neplatí. Protože v těch se mlátí do hlavy.

Ani vyříznutá podlaha u těchto aut situaci neřeší, protože nese riziko velmi nízké světlé výšky vozu, máte problém s jakoukoli opravou vozu v běžném autoservisu, navíc vozíčkář je touto úpravou odkázán jezdit v kufru. Na šikmé plošině, nalepený na zadních dveřích. A my Jakuba potřebujeme dostat dopředu, do druhé řady sedadel, za řidiče. Tak, aby člověk měl šanci být s ním v kontaktu a zasáhnout, když je potřeba.

Lidi jako je Jakub s KOMBINOVANÝM postižením mají poměrně vysoké vozíky – výška sedu je rozhodně vyšší než u běžného aktivního vozíčkáře.

No a tedy co teď.

Nabízí se nějaké drobné deseticentimetrové zvýšení střechy třeba u Ford Tourneo Custom. Kdekdo má dnes na střeše stan, a úprav nad hlavu … kupodivu v České republice jsme zatím nenašli nikoho, kdo by do toho šel. Zakleté slovo je homologace…

Zbývá, vlastně jako jediné řešení a jediné auto Ford Transit s nastavenou výškou H2.

Další odkazy

Emma Robinson a Kuba z Duba

Emma Robinson – A co teď

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

7. 2. 2022 11:24

Auto je přestavěné

10. 12. 2021 16:16

Novinky od Kuby

5. 8. 2021 15:07

Děkujeme milionkrát a na stotřináct procent!!!!

Děkujeme s Jakubem Doniu za skvělou platformu plnou pomoci, Spiralis za kurzy Pečovat a žit, kde se věnuji právě pečujícím a hledají všechny cesty, jak jim v jejich situaci pomoci. Děkuji Lence Bártové, která mi Donio doporučila a pomohla mi s přípravou.

Díky vám všem jsme našli odvahu řešit naší situaci a díky vám jsme se potkali s našimi 1643 dobrodárci.

Ráda bych poděkovala svému starému dobrému autu, jmenuje se Nšoči a našla mi přítele. Tak dlouho jsme spolu chodili do servisu až se servisní technik Zdeněk utrhl a je tu pro nás. Pomohl mi s výběrem nového vozu a jeho úprav a na to já sama byla prostě krátká. Sedíme teď u stanu v kempu, Jakub pospává na svém lehátku, dýchá ten nádherný vzduch, je po bouřce, díváme se na moře a fascinují nás rackové, jak si užívají silný vítr a plachtí v něm.

Těšíme se, že příští rok už nás poveze náš nový modrý, dostatečně veliký a silný Kubáskovo auťák.

Děkujeme milionkrát a na stotřináct procent!!!!

2. 8. 2021 11:08

Emma s Kubou zdraví z folkových prázdnin

Milí, drazí, hodní, třikrát zdanění a přesto štědří.

Všechno už jsme si řekli, do konce sbírky zbývá den a já si nemohu odpustit ještě jeden pozdrav z prázdnin. Folkových prázdnin. Zůstaňte s námi.

19. 7. 2021 11:49

Děkujeme!!!

Milí dárci ,

31. května jsem podala, po dvanácti letech, dvě žádosti na Úřadu práce.  A to žádost o příspěvek na auto a žádost na jeho úpravu.

4. Června byl zveřejněn náš projekt na Doniu. Následujících už téměř šedesát dní byla pro mne a pro nás všechny kolem JAKUBA emocionální smršť. I díky všem nádherným vzkazům. Řadu z nich jsem si schovala.

Jak jsme to prožívali my, je snad malinko cítit na tomto závěrečném videu. Peníze, které jsme potřebovali, se vybraly v rekordním čase. O tom jsem si ani neodvažovala snít. A peníze stále přibývají a to mě opravdu společně s těmi vzkazy prostě dojímá. Jste hodní a já Vám moc děkuji. Budou zimní gumy, což je fakt príma, bude na provoz a pojistku, což nebude levné a zbytek půjde výhradně na Kubovo rehabilitaci a asistenci, jak je od začátku domluveno s Doniem.

Žádosti nyní leží u posudkového lékaře – to je v úřednické řeči přerušení řízení ;)

A naše paní doktorka tam doufám dnes posílá povinnou zprávu o Jakubově zdravotním stavu. Věci se posouvají svým úřednickým tempem, stejně jako výroba auta. Na konci se to všechno potká a věřím, že se s námi budete společně smát.


Pokud Vás milí dárci zajímá, jak si povedeme dál a hlavně to auto s úpravami a naše cesty s ním, můžete nás sledovat na FB a také tady

DĚKUJEME MILIONKRÁT

A přepište slabikáře. Emma nemá mísu, Emma má Kubu a Kuba bude mít auto. Díky Vám.

Srdečně a s úctou každému z vás.

Emma Robinson & Kuba z Duba 

30. 6. 2021 13:02

Připíjíme na Vás!

Milí dárci ! Připíjíme na Vás. A Děkujeme Vám ! Auto je objednané. Doba dodání snad do vánoc, kdyby náhodou se povedlo vybrat větší částku, než vyprší čas sbírky, moc rádi bychom přikoupili zimní gumy. Do té doby přejeme Vám i nám překrásné léto !

17. 6. 2021 11:11

Jedeme dál !

Drazí dárci !

Jedeme dál ! Papíry a žádosti na auto a úpravu leží u posudkového lékaře,  kde si chvíli poleží. Ale Život nečeká ! A Vy to víte !

Náš příběh pokračuje společně s Vámi a díky Vám TADY ! 

10. 6. 2021 12:57

Společně to dokážeme

7. 6. 2021 11:58

Jsme dojatí

Jsme naměkko a strašně vděční z té obrovské vlny Dobra. 

Moc děkujeme každému dobrodárci, moc děkujeme za povzbudivé a milé vzkazy.

Všechno pečlivě čteme a sledujeme a děkujeme!

Srdečně Vás zdravím a přeji krásný pondělí !!!

Emma Robinson & Kuba

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  2. 8. 2021 21:30
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  2. 8. 2021 21:12
Barča a Kryštůfek
500 Kč  •  2. 8. 2021 20:42
Pro Kubu a Emmu, abyste všechno mohli prožívat společně ❤ Myslíme na Vás❤
Štědrý dárce
100 Kč  •  2. 8. 2021 1:15
Preju spoustu skvelych cest a zazitku Kubo!
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  1. 8. 2021 21:55
Velkorysý dárce
300 Kč  •  1. 8. 2021 20:51
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  1. 8. 2021 18:54
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 8. 2021 17:29
Ivana
300 Kč  •  1. 8. 2021 15:40
Jste úžasní! Hodně sil přeji.
DobroDárce
200 Kč  •  31. 7. 2021 19:50
Laskavý dárce
500 Kč  •  31. 7. 2021 18:11
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  31. 7. 2021 14:33
Laskavý dárce
300 Kč  •  31. 7. 2021 14:16
Štědrý dárce
500 Kč  •  31. 7. 2021 12:02
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  31. 7. 2021 10:30
DobroDárce
500 Kč  •  30. 7. 2021 23:45
Soňa
100 Kč  •  30. 7. 2021 22:06
Přeji vám mnoho krásných zážitku s novým vozem
Martina
300 Kč  •  30. 7. 2021 22:05
Diky za Kubu a tim i za ostatni..mas diky od vesmiru a zvladas to

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat