Komu pomůžete?
Ivanka se narodila jako zdravé miminko. O její nemoci jsme se dozvěděli asi o dva měsíce později, kdy se u Ivanky objevila první skvrna. Postupně se začaly přidávat další a další skvrnky, celkem jich má po tělíčku 23.
Navštívili jsem proto paní doktorku, a ta nás odkázala do Motolské nemocnice, kde jsme se objednali na magnetickou rezonanci, kde potvrdili právě Neurofibromatozu 1 typu.
Ivance bude v listopadu 5 let. Vozíme ji do Motola na pravidelné prohlídky a rádi s ní jezdíme na výlety. Bohužel musíme využívat hromadnou dopravu, což jí nedělá dobře. Z toho důvodu vás žádáme o pomoc.
Informace o nemoci naleznete například zde.
