Sbírka ukončena:

Auto se speciální úpravou pro Anatolije

Vybráno 0 Kč 500 Kč
250 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto se speciální úpravou pro Anatolije

Vybráno 0 Kč 500 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Anatolij
Datum přidání
3. 6. 2021
Poslední aktualita

21. 6. 2021 10:21

Prosím, pomozte

Stalo se to, čeho jsem se obával. Auto sice mám a mnozí si myslí, že nové nepotřebuji a chci ho jen z rozmaru. To opravdu tak není. Auto mám opět nepojízdné na delší dobu a jsem momentálně bez auta a oprava je dost nákladná.

Moc Vás prosím o jakýkoliv příspěvek.

Zobrazit celou aktualitu

Dobrý den,

chtěl bych touto cestou požádat o příspěvek na speciálně upravený automobil.

Jmenuji se Anatolij a je mi 32 let. Jsem od roku 2011 upoutaný na invalidní vozík po dopravní nehodě na motorce, při které jsem si poranil páteř a pravou ruku. Od hrudníku dolů jsem ochrnutý a mám pohyblivou pouze levou ruku.

Před úrazem jsem pracoval jako živnostník ve stavebnictví. Ve volném čase jsem hodně sportoval, ale to už bohužel nemůžu a z mých koníčků mně toho moc nezbylo. Snažím se teď žít co nejaktivněji. Trávím volný čas s přáteli a snažím se dělat vše co mi můj zdravotní stav dovolí. Spíš mam teď koníčky spojené s kulturou. Rád cestuji a jezdím na výlety. Snažím se být co nejsoběstačnější a co nejméně závislý na pomoci druhých a auto je v tomto ohledu nepostradatelné. Bydlím sám v domě a auto využívám denně na dopravu k lékařům, rehabilitacím, na nákupy, výlety, volnočasové aktivity atd.

Komu pomůžeme?

Protože se pohybuji na el. vozíku, tak potřebuji dodávku, kde nejsou nutné přesuny na sedačku. Řídit mohu přímo z vozíku, na kterém zajedu přímo do auta na místo řidiče. Potřebuji i dostatek místa pro další pomůcky, které s sebou občas vozím. Auto které teď mám, je často porouchané a jsou na něm často velice nákladné opravy. Již když jsem ho koupil, tak nebylo nové a po osmi letech co ho mám má již něco za sebou a také i úprava v něm. Bohužel se na něj už nemohu spolehnout a mám s ním pořád starosti, kterých mám i bez oprav auta dost.

Je pro mě problém se dopravovat, když je často na opravě. Nemohu si dovolit čekat až vypoví službu úplně, protože bych se pak neměl min půl roku jak dopravovat, než bych pořídil jiné. Raději to tedy řeším teď, aby tato situace nenastala. Moje nynější auto navíc nemůže řídit nikdo jiný kromě mě. Není tam sedadlo řidiče. Po zkušenostech chci nové auto nechat upravit tak, aby se dala přemístit sedačka spolujezdce pro případ toho, aby ho mohl řídit i někdo jiný. To je taky jeden z důvodu proč chci pořídit jiné auto.

Pracuji také třetím rokem jako operátor v sociálních službách tísňové péče. Auto tedy potřebuji i kvůli dopravě do práce a je pro mě téměř nezbytné. Přál bych si pořídit nejlépe nové auto, s kterým by nebylo pár let tolik starostí.

Mám již vybráno 50tis, schválený příspěvek na auto a chci použít i peníze z prodeje stávajícího auta, ale ani to nestačí z daleka na koupi nového.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky použiji na zakoupení nového a spolehlivějšího auta, které musím nechat následně upravit pro své potřeby. Jedná se o VW Tansporter, který stojí nový okolo 1 milonu korun.

Pokud se nepodaří vybrat dostatek peněz na nové, tak se pokusím koupit starší auto v co nejlepším stavu a mých finančních možností. Budu velice rád a předem děkuji za jakýkoliv příspěvek, který mi pomůže se zakoupením auta.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

21. 6. 2021 10:21

Prosím, pomozte

Stalo se to, čeho jsem se obával. Auto sice mám a mnozí si myslí, že nové nepotřebuji a chci ho jen z rozmaru. To opravdu tak není. Auto mám opět nepojízdné na delší dobu a jsem momentálně bez auta a oprava je dost nákladná.

Moc Vás prosím o jakýkoliv příspěvek.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
500 Kč  •  13. 6. 2021 7:30

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat