Náš syn Adámek je skoro 3 letý klučina, který je naším vymodleným dítětem. V březnu 2019 přišel na svět jako úplně zdravé miminko, které krásně rostlo a prospívalo a nic nenasvědčovalo tomu, že osud převrátí náš spokojený život naruby. V 11 měsících dostal Adámek horečky a vypadalo to na normální angínu, jenže v následujících hodinách bylo vše jinak. Po mnoha hodinách zhoršování zdravotního stavu a mnoha vyšetřeních byla diagnóza jasná – herpetická meningoencefalitida. Díky profesionalitě lékařů a bojovnosti Adámka jsme se po 4 týdnech v nemocnici dostali domů v relativně normálním stavu, kdy nic neukazovalo na další komplikace, ale bohužel jen na 24h. Zdravotní stav se zhoršil natolik, že jsme opět skončili v nemocnici a během několika dní Adámek skoro na pokraji života. Stanovení diagnózy tentokrát nebylo tak lehké a lékaři dokonce několik dní tápali, co vlastně Adámkovi je. Po mnoha vyšetřeních se diagnóza přece stanovila- Anti-MNDAR encefalitida a urgentní převoz do Prahy na dětskou neurologii.
Zde si prošel mnoha specializovanými vyšetřeními a opět bojoval o život. Strávil 2,5 měsíce na ARU a následně 3,5 měsíce na neurologii. Přes komplikace a komplikovanou léčbu si Adámek své místo na slunci vybojoval a přežil i když s trvalými následky. Obě nemoci způsobili trvalé poškození části mozku, psychomotorickou retardaci a epilepsii. Adámek neleze, nesedí ani nechodí, ale díky usilovnému cvičení, lázním a naší neustálé péči dělá pokroky, které jsou sice pomalé, ale JSOU!