Sbírka ukončena:

Galerie… Artikle pro vaši radost z umění

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
750 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
523 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Galerie… Artikle pro vaši radost z umění

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tým galerie ARTIKLE
Datum přidání
30. 6. 2020

Nesnesli jsme se dlouhodobě dívat na osamělé obrazy významných umělců…naše-vaše krásná galerie tkví prázdnotou… Galerie teskní po vás… našich návštěvnících. Bez vás není naše galerie úplná… pojďme ji společně opět rozzářit, probudit a dejme ji opět přičichnout k vůni návštěvníků.

V této chvíli se realita finanční krize začíná projevovat a každá pomoc od vás bude pro nás přínosná. Předem děkujeme. Vaše galerie ARTIKLE.

ARTIKLE je galerie výtvarného umění programově se zaměřující na současnou uměleckou tvorbu. Hlavní myšlenkou vzniku byla snaha o propojení česko – slovenské umělecké, architektonické a designérske scény napříč jednotlivými kategoriemi. Základní myšlenkou naší galerie je dlouhodobá spolupráce s vybranými umělci, jejich propagace se zaměřením se na diváka, na publikum, které si sáhne jak na vývoj tak i na působení umělce. Tímto chceme diváka vtáhnout do podstaty a kvality umění, kdy atributy budou nositelem kvality a myšlenky umění, s podstatou na provázanost publika a umělce. 

V průběhu pandemie COVID-19 jsme přišli o možnost příjmu z vlastních zdrojů a od investorů, které jsme měli. Hledáme proto možnosti financování organizování výstav a doprovodních programů k nim. Také rozšiřujeme aktivity galerie o komerční prodej uměleckých děl a o aktivity spojené s využitím prostoru galerie na různé typy akcí (společenské a hudební akce, taneční vystoupení, tématicky zaměřené přednášky, firemní eventy, aj.). V blízké budoucnosti se chceme také věnovat výzkumu a preventivně se zaměřit na možné zmírňování negativních celospolečenských dopadů a využívání nových příležitostí v důsledku krize spojené s pandemií.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Pojďme společně dělat to co má smysl, co nás baví…pojďme dále rozvíjet naše kulturní dědictví. Veškeré finanční dary budou využity na uhrazení základních provozních nákladů a na organizování výstav a doprovodních programů. Proto je pro nás vaše pomoc velice důležitá. Vážíme si každé podpory, která nám pomůže provozovat a realizovat činnost galerie dále.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
500 Kč  •  22. 7. 2020 18:29
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 7. 2020 22:13

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat