Sbírka ukončena:

Podpořte perkusionistu Antona Ždanoviče #kulturažije

Vybráno 0 Kč 2 800 Kč
od 3 dárců
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
933 Kč
Průměrná výše daru
1 500 Kč
Nejvyšší dar
152 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořte perkusionistu Antona Ždanoviče #kulturažije

Vybráno 0 Kč 2 800 Kč
od 3 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Anton Ždanovič

Nařízení spojená s koronavirem jsou těžká pro všechny. Je smutné, když tyto okolnosti zcela zásadně ovlivní náš život a jeho podmínky. Podpořte perkusionistu Antona Ždanoviče v této nelehké době.

Komu pomůžete?

Anton Ždanovič je běloruský a český perkusionista působící v Česku. Na svém kontě má řadu významných ocenění ze soutěží v Itálií, Slovinsku, Česku, Moldavsku a Bělorusku. Vystudoval hru na bicí nástroje na pražské HAMU, během studia prošel orchestrálními akademiemi předních českých orchestrů: Česká Filharmonie, PKF – Prague Philharmonia a Filharmonie Brno. Jako sólista vystupoval s Janáčkovou Filharmonií Ostrava, Běloruským Státním Komorním Orchestrem, PKF-Prague Philharmonia, Czech Virtuosi a dalšími orchestry. V loni do Česka přinesl dvě premiéry koncertů pro sólové bicí nástroje s orchestrem, jež patří ke světovému repertoáru.

„Milí přátelé,

kromě řady koncertů, které mi v březnu a dubnu odpadly, jsem přišel i o důležitá sólová vystoupení, jež se měly stát výsledkem mého dlouhodobého úsilí, práce a snahy. Je to velká finanční zátěž pro mě, samozřejmě jako i pro mnohé z nás v podobné situaci, t.j. hudebníky bez stálého zaměstnání. V tuto chvíli mi jakákoliv podpora pomůže ke snazšímu překonání této situace, neboť se momentálně potýkám s komplikacemi stran úhrady základních životních potřeb. Bohužel, vzhledem ke specifikaci mého nástroje, se Vám nemohu zatím odvděčit koncertem, o mé tvorbě se však hodně dozvíte na mém YouTube kanálu a na umělecké stránce na Facebooku. Pokud se Vám bude má hudba líbit, budu poctěn Vaší podporou – nesmírně si toho budu vážit.“

Reportáž České televize.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 500 Kč  •  8. 4. 2020 12:18
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 4. 2020 20:04
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  1. 4. 2020 18:11

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat