Sbírka ukončena:

Podpořte Divadlo 6–16 a Veřejný sál Hraničář v Ústí nad Labem #kulturažije

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
od 7 dárců
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
286 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
578 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořte Divadlo 6–16 a Veřejný sál Hraničář v Ústí nad Labem #kulturažije

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
od 7 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
6–16

Divadelní uskupení 6–16 mělo v plánu na jaře a začátkem letošního léta  zahájit svou ústeckou rezidenci ve Veřejném sále Hraničář v Ústí nad  Labem. Chtělo využít rozmanitých prostor zdejší budovy pro svá divadelní  představení a začátkem června zde i uvést svůj premiérový titul. 

Bohužel  plány zhatila koronavirová pandemie, proto své účinkování odkládá na  neurčito…

Komu pomůžete?

Streamem záznamu inscenace Hard Sell ale hodlá podpořit ústeckou nezávislou kulturu, jejíž středobodem je právě Veřejný sál Hraničář. Proto se 6–16 rozhodla veškerý obnos ze sbírky věnovat právě Hraničáři a pomoci mu překonat tyto zlé a kultuře nepřející časy. Veřejný sál Hraničář je v ústeckém kontextu jedinečný prostor spojující současné výtvarné umění, film, divadlo, hudbu, přednášky, workshopy a další kulturní žánry s veřejným životem ve městě. Jeho vizí je vytvořit z bývalé budovy kina Hraničář stabilní veřejnou kulturní instituci mezinárodního významu s profesionálním zázemím, která je nezávislá na proměnách politického prostředí.

Divadlo 6–16 prostřednictvím Mall.tv uvádí:

Craig Baxter: Hard Sell

Hard Sell je čtvrtou inscenací ústecko-pražského nezávislého  undergroundového divadelního seskupení 6–16, které sdružuje divadelní  profesionály s touhou zkoušet nové současné texty britského původu.

Díky spolupráci s cambridgským divadlem Menagerie, které již přes čtvrt  století funguje na britské divadelní nezávislé scéně jako silný  zadavatel nových textů, má 6–16 přístup k současné anglické hře, která v drtivé většině míjí tuzemské agentury, byť je její kvalita  nepopiratelná. To je i případ Craiga Baxtera a jeho hry Hard Sell.

Text britského dramatika Craiga Baxtera sice v původním znění reflektuje  Anglii 80. let, ale až zázračně funguje jako alegorie českých „divokých  devadesátek“. I přes neveselé téma se jedná o velmi zručně napsanou  komedii, kde dvojice detektivů, aniž by měla jakoukoliv horkou stopu, se  hrdinně pouští do vyřešení násilné smrti severočeského oligarchy.

  • Režie: Filip Nuckolls
  • Autor: Craig Baxter
  • Překlad: Vladimír Čepek
  • Dramaturgie: Kristina Žantovská
  • Obsazení: Kapitán Šrot: Kryštof Rímský, Poručík Čuně: Jan Jankovský, Lea de May: Jana Polášková

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
450 Kč  •  18. 5. 2020 21:31
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 5. 2020 20:16
Dobrosrdečný dárce
50 Kč  •  13. 5. 2020 19:48
Laskavý dárce
200 Kč  •  12. 5. 2020 10:28
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  10. 5. 2020 21:26
DobroDárce
300 Kč  •  10. 5. 2020 20:26
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  7. 5. 2020 12:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat