Úspěšně vybráno:

Podali jste pomocnou ruku seniorům

Vybráno 0 Kč 112 614 Kč
od 145 dárců
 -
145 dárců
Celkem se zapojilo
777 Kč
Průměrná výše daru
11 500 Kč
Nejvyšší dar
636 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podali jste pomocnou ruku seniorům

Vybráno 0 Kč 112 614 Kč
od 145 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
10. 11. 2021
Poslední aktualita

21. 3. 2023 18:45

Den sociální práce. Poděkujme darem

Dnes je Světový den sociální práce! Den, kdy děkujeme lidem, kteří pečují o druhé v sociálních službách. I my děkujeme našim skvělým kolegyním 🙏

Velké díky a velká pomoc pro nás bude, když poděkujete i vy. Pošlete dar na naši Donio výzvu a PODEJTE POMOCNOU RUKU SENIORŮM 👵♥️

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Návštěva lékaře. Vyplnění formuláře. Nákup. Oprava pračky. Zdravotní pomůcky a léky. Přiznání dávek nebo důchodu.

Záležitosti, které nám přijdou obyčejné až všední. Přitom mohou stát neobyčejné množství sil. 

Přáli bychom si, aby měl každý senior někoho, na koho se může obrátit, když bude něco potřebovat nebo si bude chtít jen popovídat. Bohužel to tak ale není.

A tak jsme tady pro ně my. Proto je tady NADACE KRÁSA POMOCI.

Pomozte nám být jim nablízku.

Komu pomůžeme?

Vaše pomoc poputuje například k paní K.

Paní K. vystudovala vysokou školu zemědělskou s oborem biologie a zootechnika. Po studiu pracovala na zootechnickém oddělení a do důchodu  šla v 57 letech. Dál se ale vzdělávala na na univerzitě třetího věku a dál se snažila pracovat a pomáhat. Je bezdětná, starala se o celou rodinu, ke konci života ale zůstává na všechny radosti i starosti sama. 

My jsme se s ní potkali v Domově Sv. Karla Boromejského. Pomohli jsme jí s

 • s adaptací na pobyt doma po dlouhé hospitalizaci 
 • zajištěním dovážky obědů i pečovatelské služby na dopomoc s hygienou a úklidem
 • zajištěním domácí zdravotní péče
 • nácvik chůze a rehabilitace
 • zajištěním doprovodů k lékařům
 • provedení řízením o přiznání příspěvku na péči
 • podáním žádosti do domovů pro seniory
 • zajištěním tísňové péče
 • najít parťačku na povídání a sdílení – dobrovolnici Zitu

Paní K. teď má vše, co jí náleží. Žije v místě, kde je jí dobře a kde se jí dostane veškeré péče, kterou žádá. Má přítelkyni, se kterou si může povídat. A má jistotu, že se na nás může kdykoliv obrátit.

Vaším příspěvkem pomůžete psát desítky podobných příběhů.

Zakoupíte certifikát – POMOCNÁ RUKA seniorům a s ním i hodiny péče. Certifikát se hodí i jako DÁREK! 

**Certifikát Vám bude zaslán nadací Krása Pomoci v průběhu sbírky na Donio. Odesíláme vždy jednou/týden.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jistě vás zajímá, kam tedy peníze jdou, když mají senioři vše zadarmo…?

Zadarmo není čas, který koordinátorky péče stráví na cestách, u klientů, na úřadech, u doktorů. Finance budou tedy využity na služby související s pomocí seniorům.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

21. 3. 2023 18:45

Den sociální práce. Poděkujme darem

Dnes je Světový den sociální práce! Den, kdy děkujeme lidem, kteří pečují o druhé v sociálních službách. I my děkujeme našim skvělým kolegyním 🙏

Velké díky a velká pomoc pro nás bude, když poděkujete i vy. Pošlete dar na naši Donio výzvu a PODEJTE POMOCNOU RUKU SENIORŮM 👵♥️

2. 2. 2023 10:50

Samota je zoufalá

👴"Víte, samota je zoufalá. Nedávno mi zemřela žena a od té doby, možná je to věkem, se cítím hrozně sám. Já bych i někam zašel, ale ne sám,“ říká pan Jan, náš klient.

Naštěstí se včas dostal do naší péče a my ho propojili s dobrovolnicí, se kterou si může povídat, chodit na kávu nebo za kulturou. 

Velkým problémem seniorů nejsou často ani tak zdravotní komplikace, které k vyššímu věku prostě patří, ale právě samota. Je těžké a někdy skoro nemožné navazovat nové známosti a přátelství, když partner i přátelé už dávno odešli.

Právě pro babičky a dědy, jako je pan Jan, jsme tady my.

Díky vašim příspěvkům.

Děkujeme za každý jednorázový i pravidelný příspěvek pro seniory, jako je pan Jan 🙏

23. 1. 2023 14:05

Blíží se DOBRODEN!

Nejspíš už jste slyšeli o Dobrodnu. #dobroden vymyslel Leoš Mareš, každý rok 29. 1. posílá 1 korunu za každého sledujícího na sítích na dobrou věc.

I vy se můžete přidat! Máte na Instagramu třeba 397 sledujících? Pak pošlete 397 oblíbenému dobročinnému projektu. Můžete svůj čin postnout na sociální sítě s hashtagem #dobroden a inspirovat tak i ostatní k tomu, aby posílali dobro dál do světa.

Všem, kteří v dobroden podpoří péči o seniory, předem moc děkujeme 🙏

12. 1. 2023 11:31

Díky, že jste byli s námi v roce 2022!

Vážení a milí příznivci Nadace,

rok 2022 byl pro nás velmi intenzivní. O výzvy a náročné situace opět nebyla nouze, ale nechyběly ani hezké momenty a radostné události, na které budeme dlouho vzpomínat. 

Každý den jsme byli v kontaktu s našimi klienty, poskytovali psychologickou podporu, propojovali s dobrovolníky a byli tu pro ně v situacích, kdy si nevěděli rady. Ve spolupráci s proseniorskými neziskovými organizacemi po celé ČR jsme usilovali o to, aby babičky a dědové mohli strávit závěr svého života důstojně a s pocitem naplnění.

Každý krok na cestě v naplňování vize důstojného stárnutí se počítá a my jich za loňský rok udělali mnoho. Nebyli bychom ale úspěšní bez vás, našich příznivců a partnerů. Vaší podpory si velmi vážíme a patří vám za ni velké poděkování!

Do roku 2023 vstupujeme s optimismem a odhodláním šířit naši vizi dál. Bude nám ctí a potěšením, když nám zachováte přízeň a budete kráčet na cestě za důstojným stárnutím spolu s námi 🙏

5. 12. 2022 18:27

Darování přináší štěstí!

Je dokázáno, že darování druhým přináší štěstí. Proto máme tak rádi Vánoce!

Jasně, nejdřív jsme úplně nejradši obdarováváni, v pozdějším věku ale větší uspokojení přichází právě z darování. 

Darovat je krásné a tak snadné! Zkuste darovat babičkám a dědům, kteří nikoho nemají, třeba dvě hodiny času (300 Kč) a uvidíte, jak vás dar potěší. 

My vám navíc pošleme nový certifikát „Ruka pomoci“ a vy tak svým darem můžete potěšit ještě někoho dalšího.

A takové zázraky se dějí (nejen) o Vánocích.

To je také vědecky dokázáno 😉

22. 11. 2022 11:17

Pojďme společně dávat – Den štědrosti se blíží!

Pojďme společně dávat

29. listopad – datum, kdy společně dáváme a pomáháme příběhům ke šťastnému a důstojnému pokračování. Právě v tento den slavíme Den štědrosti – Giving Tuesday.


 

Giving Tuesday je den dobrých skutků. Slaví se od roku 2012 vždy první úterý po Dni díkuvzdání a jako protipól nákupnímu šílenství Black Friday. V tento den se stovky milionů lidí napříč všemi kontinenty spojí, aby inspirovaly ke štědrosti a konaly dobro.

Udělejte společně s námi nejen na Giving Tuesday něco dobrého. Darujte seniorům hodiny péče – darujte čas 🙏 Každý dobrý skutek a projev štědrosti se počítá ❤️

17. 11. 2022 19:55

Hodiny péče jako dárek, který má smysl

Dárek, který potěší dvakrát? To je ta správná recyklace!

Nevyzýváme vás, abyste darované dárky předávali dál 😉 Putovní hrnečky totiž, dle našich skromných zjištění, nemá nikdo rád. (Možná proto putují i opakovaně.)

Dvakrát totiž potěší třeba naše Ruka pomoci – certifikát, který potvrdí, že jste darovali hodiny péče o babičky a dědy, kteří nikoho nemají. Kromě obdarovaného tak vykouzlíte úsměv na tváři i lidem, kteří moc důvodů k úsměvům nemívají.

Každá hodina péče se počítá. Za 3 hodiny pomohou koordinátorky péče seniorovi najít a zařídit pečovatelskou službu, zhruba čtyři hodiny trvá provést řízením o přiznání příspěvku na péči, doprovodit babičku k lékaři zabere zhruba půl dne.

Darujte dárek, který má smysl. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
500 Kč  •  31. 5. 2023 2:29
Velkorysý dárce
500 Kč  •  22. 3. 2023 15:57
DobroDárce
500 Kč  •  9. 3. 2023 18:24
Štědrý dárce
500 Kč  •  16. 2. 2023 21:30
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  2. 2. 2023 11:16
Anonym
500 Kč  •  29. 1. 2023 17:06
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  13. 1. 2023 18:46
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 1. 2023 9:21
Velkorysý dárce
11 500 Kč  •  29. 12. 2022 12:09
TD
500 Kč  •  29. 12. 2022 9:35
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  29. 12. 2022 6:54
Štědrý dárce
500 Kč  •  28. 12. 2022 22:44
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  28. 12. 2022 22:12
Štědrý dárce
500 Kč  •  28. 12. 2022 22:01
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  28. 12. 2022 21:46
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  28. 12. 2022 21:42
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  28. 12. 2022 21:41
DobroDárce
2 000 Kč  •  28. 12. 2022 21:30
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  27. 12. 2022 14:15
Dárce, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  16. 12. 2022 22:30
Laskavý dárce
200 Kč  •  30. 11. 2022 22:29
Milý dárce
200 Kč  •  30. 11. 2022 12:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat