Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Kátě po krvácení do mozku

Vybráno 0 Kč 276 258 Kč
od 290 dárců
 -
290 dárců
Celkem se zapojilo
953 Kč
Průměrná výše daru
21 000 Kč
Nejvyšší dar
68 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Kátě po krvácení do mozku

Vybráno 0 Kč 276 258 Kč
od 290 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
AmRest s.r.o., Barbora Miková
Datum přidání
29. 11. 2023
Poslední aktualita

15. 3. 2024 10:17

Poděkování od Káti a Ondry

Milí dárci, 
moc vám děkujeme za vaši pomoc. Za velkorysost, kterou jste nám vytrhli trn z paty, za milá slova, za podporu. Bez vašich příspěvků by náš syn neměl vše, co materiálně potřebuje. Roste jako z vody, už dělá své první krůčky a my jsme rádi, že se nemusíme strachovat o střechu nad hlavou a můžeme se mu věnovat co to jde. 
Káťa chodí na fyzioterapii a psychoterapii a její stav se výrazně zlepšil. Ondrova neschopenka stále běží, ale už brzy se rozhodne, jestli zabraly rehabilitace nebo se jeho problém s plotýnkou budou řešit operativně. 
Jsme velmi vděční Doniu, Amrestu a všem dobrým lidem, kteří nás podpořili a podporují i jiné osudem zkoušené lidi.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Vteřina. Jedno kýchnutí. A celý život mají Káťa a Ondra vzhůru nohama.

Chceme pomoci rodině Ondry a Káti, které postihla fatální událost – do té doby zdravé Kátě praskla žíla v hlavě a způsobila rozsáhlé krvácení do mozku. Veškerá péče o rodinu a 8měsíčního syna tak zůstala na Ondrovi, který však nyní nemůže vydělávat dostatek peněz, aby se o rodinu postaral.

————————————

A second. A single sneeze. And Káťa and Ondra's entire life is turned upside down.

We want to help the family of Ondra and Káťa, who have been struck by a tragic event – a previously healthy Káťa had a vein burst in her head, causing extensive bleeding into the brain. All care for the family and their 8-month-old son now falls on Ondra, who is unable to earn enough money to support them.

Komu pomůžeme?

Káťa u nás dříve pracovala, Ondra k nám potom šel pracovat na plný úvazek. Teď je u nás na dohodu a chodí vypomáhat, když může. Od nového roku by k nám chtěl jít do tréninku na manažera, pokud mu to situace dovolí.

Celé to začalo na konci října po jejich svatbě, kdy Káťa byla odvezena do nemocnice a zjistili, že jí praskla žíla v hlavě a způsobila jí rozsáhlé krvácení do mozku. Po skoro dvou týdnech vyšetření zjistili, že žíla, která praskla, nemá v daném místě ani být. Jde tedy o neobvyklou anomálii, u které ani nebylo jasné, jakou část mozku žíla zásobuje.

Káťa proto 20. 11. absolvovala riskantní operaci, která ukázala další komplikace. Lékaři odhadují, že má 33% šanci, že bude opět zdravá, 33 % riziko fatálních následků a poslední třetina představuje doživotní postižení.

Káťa se zatím zotavuje po operaci a není jasné, co bude následovat. I v tom nejlepším scénáři ji však bude čekat několik měsíců rehabilitací, než bude moct chodit sama a starat se o sebe a jejich syna.

——————————

Káťa used to work with us, and Ondra later joined us on a full-time basis. Currently, he's on a temporary contract, helping out when possible. From the new year, he plans to attend manager training with us, if the situation allows.

It all began at the end of October after their wedding, when Káťa was taken to the hospital. They discovered a burst vein in her head, causing extensive bleeding into the brain. After almost two weeks of examinations, they found that the vein that burst shouldn't even be in that area—an unusual anomaly. It wasn't clear which part of the brain the vein supplied.

On November 20, Káťa underwent a risky operation, revealing further complications. Doctors estimate a 33% chance of her recovering, a 33% risk of fatal consequences, and the remaining third represents a lifelong disability.

Káťa is currently recovering from the surgery, and the future is uncertain. Even in the best-case scenario, several months of rehabilitation lie ahead before she can walk independently and care for herself and their son.

Ondra, Káťa’s husband, is currently primarily self-employed and unable to earn a living as he stays at home with their son. Grandmothers assist with childcare, allowing him to work a few hours a week, but he can no longer manage his previous 8-hour shifts as a taxi driver.

Monthly expenses for housing, food, and their son's needs amount to around 40,000 CZK, which unfortunately isn't covered by parental benefits. Ondra is struggling to meet his commitments, and any financial assistance would be greatly appreciated to alleviate some of the burdens during this difficult time.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Kátin manžel Ondra je nyní primárně OSVČ a nemůže vydělávat, jelikož je doma sám se synem. S hlídáním částečně pomáhají babičky, aby u nás mohl odpracovat pár hodin týdně, ale na jeho dřívější 8hodinové směny jako taxikář bohužel již nemá kapacitu.

Výdaje na bydlení, jídlo i potřeby pro syna se pohybují kolem 40 000,- měsíčně, které rodičovský příspěvek bohužel nepokryje, a tak se Ondrovi nedaří své závazky platit. Ocenil by proto jakoukoli finanční pomoc, která jim v této těžké situaci ubere alespoň část starostí, kterých jinak mají naloženo ažaž.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

15. 3. 2024 10:17

Poděkování od Káti a Ondry

Milí dárci, 
moc vám děkujeme za vaši pomoc. Za velkorysost, kterou jste nám vytrhli trn z paty, za milá slova, za podporu. Bez vašich příspěvků by náš syn neměl vše, co materiálně potřebuje. Roste jako z vody, už dělá své první krůčky a my jsme rádi, že se nemusíme strachovat o střechu nad hlavou a můžeme se mu věnovat co to jde. 
Káťa chodí na fyzioterapii a psychoterapii a její stav se výrazně zlepšil. Ondrova neschopenka stále běží, ale už brzy se rozhodne, jestli zabraly rehabilitace nebo se jeho problém s plotýnkou budou řešit operativně. 
Jsme velmi vděční Doniu, Amrestu a všem dobrým lidem, kteří nás podpořili a podporují i jiné osudem zkoušené lidi.

26. 1. 2024 10:57

Prodloužení sbírky

Milí dárci,

abychom ještě více podpořili Káťu s Ondrou, uspořádali jsme v kanceláři charitativní tombolu. Abychom mohli výtěžek převést na sbírkový účet, sbírku jsme ještě o pár dní prodloužili.

Za AmRest RST tým,

Barbora Miková

26. 1. 2024 10:46

Kontrola na neurochirurgii a novinky od Káti a Ondry

Milí přátelé,

ozýváme se s dalšími aktualitami. Absolvovala jsem kontrolu u doktora v neurochirurgické ambulanci, jizva se mi krásně zahojila a zarůstá vlasy. Cítím se dobře, hlava se mi motá čím dál méně a tlak mi korigují léky.
Pokud se budu šetřit, můžu žít podle doktorů relativně normální život. I když to jsou vcelku dobré zprávy, jsou oběti, nad kterými sice někdo mávne rukou, ale pro mě jsou veliké. Třeba ta, že Felix nebude mít sourozence.

Aby toho nebylo málo, Ondrův zdravotní stav se zhoršil a po 14 dnech, co nastoupil do práce, musel nastoupit na neschopenku a vypadá to, že bude muset na operaci se zády, v tuto chvíli čekáme na magnetickou rezonanci pro další informace.

Vaší podpory si proto opravdu vážíme a v dalších měsících nám hodně pomůže.

Káťa & Ondra

3. 1. 2024 9:54

Novoroční pozdrav od Káti a Ondry

Milí přátelé,
chceme vám poděkovat za vaši štědrost, kterou jsme pocítili nejen finančně, ale taky emocionálně. Děkuji také za starostlivé zprávy. Ne vždy jsem na ně mohla hned odpovídat, zprvu jsem o nich ani nevěděla. Ale díky skvělé péči, které se mi dostalo, si je budu moct číst klidně pořád dokola. 

Po operaci 20. 11. jsem v nemocnici strávila další dva týdny, kdy se mi snažili pomoct posílit tělo po dlouhém ležení. Rozhodli se mě po 40 celkem dnech v nemocnici pustit domů do domácího ošetřování, kde pokračuju v procvičování chození, ale po takové době na lůžku to jde pomalu.

Bez pomoci si dojdu na záchod nebo pro pití, u zbytku zatím potřebuju oporu. O Felixe se stará převážně Ondra, dokud nechodí a je třeba ho nosit, nepostarám se o něj a nemůžu s ním být sama. Na pomoc nám proto přijeli mí rodiče, aby Ondra mohl po Vánocích začít pracovat.

17. ledna mě čeká další kontrola u lékaře, který mě operoval, a dozvíme se další prognózy.

Věříme v lepší zítřky a ještě jednou vám děkujeme, že v tom nejsme sami!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
100 Kč  •  5. 2. 2024 20:31
Barbora M.
15 100 Kč  •  2. 2. 2024 10:09
Zdravime z AmRest centrály a držíme palce!
Petruna
1 000 Kč  •  25. 1. 2024 21:31
❤️
Adam
500 Kč  •  22. 1. 2024 15:26
Káťo drž se!
J+J B.
12 000 Kč  •  21. 1. 2024 15:45
Káťo drž se! Přejeme brzké uzdravení.
DobroDárce
1 000 Kč  •  16. 1. 2024 0:02
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 1. 2024 8:57
Milý dárce
1 000 Kč  •  11. 1. 2024 8:39
Štědrý dárce
600 Kč  •  3. 1. 2024 11:18
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  31. 12. 2023 23:00
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  29. 12. 2023 8:53
Štědrý dárce
600 Kč  •  28. 12. 2023 14:07
Laskavý dárce
21 000 Kč  •  27. 12. 2023 21:11
Laskavý dárce
600 Kč  •  27. 12. 2023 19:54
Laskavý dárce
600 Kč  •  26. 12. 2023 12:20
Velkorysý dárce
200 Kč  •  25. 12. 2023 8:32
Laskavý dárce
600 Kč  •  24. 12. 2023 21:54
Štědrý dárce
300 Kč  •  24. 12. 2023 16:25
L+P+M+E
5 000 Kč  •  24. 12. 2023 15:33
Hezké Vánoce a hodně zdraví
Štědrý dárce
300 Kč  •  23. 12. 2023 23:28
Velkorysý dárce
300 Kč  •  23. 12. 2023 22:36
DobroDárce
500 Kč  •  23. 12. 2023 19:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat